Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Achizitie Suzuki Vitara vs SX4

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
sorin_g

sorin_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 18.04.2005
@adrian_r5:

Citi km ai parcurs si ce consum ai avut ?
Cam 10 km, 9.5% consum, sambata, nu foarte aglomerat.

La banii respectivi ... ce inseamna fantastic pt. tine ?
Cred ca se poate mai bine la 17k euro.
De exemplu G120 de pe Mazda 3 mi s-a parut mai puternic.

Cu care din astea doua ai comparat motoru' de 1.4 ? Golf 5 1.9 motorina - citi cp si Nm are ?
105 CP si 250 Nm.

#56
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Am ales până la urmă modelul S-Cross SX4 1.4l 140CP.
Aștept acum să finalizez tranzacția prin programul Rabla.

#57
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,066
  • Înscris: 22.06.2004
cat ai dat pe ea?

#58
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 02.07.2007
buna alegere. Eu am urcat in ele (nu am mers, doar am urcat) vinerea trecuta, ca aveam de "ars" 30 minute si reprezentanta Suzuki era langa. Vitara nu mi-a placut deloc, plastice ieftine, totul dur, nimic cauciucat, gen cls mica; nici textura prea inspirata, nici tapiteria, totul arata a inceput de anii 2000. Botul putin cam sus, pozitia la volan iarasi cam incomoda pt mine (si nu sunt vreun gulliver). Mi s-a parut o masina low-budget, rival pt Duster si cam atat.

Sx4 respira altceva, e superioara, e alta atmosfera in masina, scaunele altfel. Ce nu prea mi-a placut a fost cutia manuala. In rest avand in vedere ca la 20k se poate lua cu turbo benzinarul, automata cu 4x4 si o echipare foarte bogata, merita.

#59
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
O să plătesc la final 16900 euro pe vers. Passion de 1.4l 4x4 culoare metalizata (am scăzut tichetul oferit pe rabla).

#60
Adrian197071

Adrian197071

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 13.04.2019
Daca se poate niste informații referitoare la motorul 1.4 de pe Suzuki daca sunt probleme cu pierderile ulei la capac culbutor și date referitoare la eventuale puncte rugină caroserie. A mai reușit cineva sa negocieze in afara de vaucer un set anvelope iarna și jante la achizitionare?

Din ce am văzut se pare că dispayul la ceasuri Vitara e mai frumos e color arata altfel informațiile..

Cutia automata cum se comporta pe mașina? Sunt in timp ceva probleme?

#61
Mirox

Mirox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 15.03.2012
Salut!

Daca (mai) este cineva interesat de diferentele dintre Vitara si SX 4 S-Cross (pe langa dimensiuni), Vitara, pe langa ecranul LCD dintre ceasuri, are in plus urmatoarele:

- recunoastere semne de circulatie (aici se vede ecranul LCD color care poate afisa semnele de circulatie, comparativ cu cel de pe sx 4 s-cross care, fiind monocrom, nu le poate afisa)
- avertizare si asistenta la mentinerea benzii de rulare (activ, vibreaza si misca volanul pentru a mentine masina automat pe banda)
- alerta pentru mersul cu spatele la iesirea din parcare (te avertizeaza sonor si vizual daca vine vreo masina).
- avertizare si detectare masina in unghiul mort la schimbarea benzii de rulare
- avertizare la mers oscilant pe banda

Cam atat... daca imi mai amintesc mai adaug.

Ambele sunt masini foarte bune dpdv pret-calitate-dotari.

Edited by Mirox, 10 January 2021 - 22:08.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate