Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro
 Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...
 Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€
 ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?
 

Beneficiile europenilor dupa primirea de migranti

* * * - - 12 votes
  • This topic is locked This topic is locked
14595 replies to this topic

#109
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015
Apropo de maimute, cosangvinizarea se pune la beneficii?

The Problem of Inbreeding in Islam

de aia-s retarzi asa si fanatici, criminalitatea tine de IQ iar casatoria 40 50 de generatii intre veri primari scade iq-ul drastic. nu e vorba numai ca nu vor (si nici macar nu vor) sa se adapteze la societatea vestica, nici nu pot, n-au cum. astia-s inginerii pacii:


Today, 70 percent of all Pakistanis are inbred and in Turkey the amount is between 25-30 percent (Jyllands-Posten, 27/2 2009 "More stillbirths among immigrants"). A rough estimate reveals that close to half of everybody living in the Arab world is inbred. A large percentage of the parents that are blood related come from families where intermarriage has been a tradition for generations.

A BBC investigation in Britain several years ago revealed that at least 55% of the Pakistani community in Britain was married to a first cousin. The Times of India affirmed that “this is thought to be linked to the probability that a British Pakistani family is at least 13 times more likely than the general population to have children with recessive genetic disorders.”

The BBC’s research also discovered that while British Pakistanis accounted for just 3.4% of all births in Britain, they accounted for 30% of all British children with recessive disorders and a higher rate of infant mortality. It is not a surprise, therefore, that, in response to this evidence, a Labour Party MP has called for a ban on first-cousin marriage.

Medical evidence shows that one of the negative consequences of inbreeding is a 100 percent increase in the risk of stillbirths. One study comparing Norwegians and Pakistanis shows the risk that the child dies during labor increases by 50 percent.

The risk of death due to autosomal recessive disorders -- e.g., cystic fibrosis and spinal muscular atrophy -- is 18 times higher. Risk of death due to malformations is 10 times higher. Mental health is also at risk: the probability of depression is higher in communities where consanguine marriages are also high. The closer the blood relative, the higher the risk of mental and physical retardation and schizophrenic illness.

And then there are the findings on intelligence. Research shows that if one’s parents are cousins, intelligence goes down 10-16 IQ points. The risk of having an IQ lower than 70 (criterion for being "retarded") increases 400 percent among children from cousin marriages.

An academic paper published in the Indian National Science Academy found that “the onset of various social profiles like visual fixation, social smile, sound seizures, oral expression and hand-grasping are significantly delayed among the new-born inbred babies."

Another study found that Indian Muslim school boys whose parents were first cousins tested significantly lower than boys whose parents were unrelated in a non-verbal test on intelligence.

Edited by a3ds, 05 March 2017 - 16:30.


#110
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
De la atata consangvinizare cred ca vor ajunge la iq de neanderthal

Edited by I2O, 05 March 2017 - 16:48.


#111
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Adică fac upgrade? :roflmaofast:

#112
ei8ht

ei8ht

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,056
  • Înscris: 05.12.2016
dar nu este corect sa vorbim asa ceva.

#113
hadid

hadid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 12.01.2017
sa fim seriosi... femeile albe europene aduc civilizatia europeana la distrugere. Imigrantii nu le violeaza ci ele se duc la ei sa fie fu tute de ei ca le trebuie stremelag ca al albilor nu mai e bun. La jungla Calais se ducea sa se tufa cu aia de acolo asa ca ce ziceti de ele?

#114
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Posthadid, on 05 martie 2017 - 20:06, said:

sa fim seriosi... femeile albe europene aduc civilizatia europeana la distrugere. Imigrantii nu le violeaza ci ele se duc la ei sa fie fu tute de ei ca le trebuie stremelag ca al albilor nu mai e bun. La jungla Calais se ducea sa se tufa cu aia de acolo asa ca ce ziceti de ele?
Sa le ia de neveste in legea sharia

#115
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,506
  • Înscris: 04.05.2007
Eu nu cred in scenariul asta cu europencele necoțcăite.
Amicul nostru @hadid cred ca vorbeste despre jungla Calais din partea cealalta sau de fapt cum i-ar placea lui sa fie.
Si lui, si lui andreic si vio69...

#116
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,011
  • Înscris: 16.09.2014

View Posthadid, on 05 martie 2017 - 20:06, said:

sa fim seriosi... femeile albe europene aduc civilizatia europeana la distrugere. Imigrantii nu le violeaza ci ele se duc la ei sa fie fu tute de ei ca le trebuie stremelag ca al albilor nu mai e bun.

Sa mori tu? Da' al albilor s-a stricat, de nu mai e bun?

#117
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostAlbastruIndigo, on 05 martie 2017 - 20:18, said:

Sa mori tu? Da' al albilor s-a stricat, de nu mai e bun?

Prea multe ore suplimentare....

#118
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,011
  • Înscris: 16.09.2014

View Postvio69a, on 05 martie 2017 - 20:22, said:

Prea multe ore suplimentare....

Asta ar putea intra lejer la beneficiile europenilor. Si gura asistatilor social tre' sa manance, din banii cui ar putea sa paducheasca daca nu pe carca boului alb, muncitor si platitor de taxe?

Ce-mi vine deodata sa Posted Image

#119
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005
Apropo: am tot zis ca taraie dupa ei tribalisme.
Cancelarul Austriei a cerut interzicerea demonstratiilor turcesti pentru problemele din tara de origine.

E chiar aiurea si in cazul turcilor dar si in cazul tuturor plecatilor de acasa...ca ce chestie gazda care te-a primit sa suporte frustrarile venitilor?
Ca ce chestie plecatii sa influenteze cu demonstratii deciziile tarii gazda fata de tara-origine?

Iaca inca un ne-beneficiu.

#120
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postcuculili, on 05 martie 2017 - 20:39, said:

Apropo: am tot zis ca taraie dupa ei tribalisme.
Cancelarul Austriei a cerut interzicerea demonstratiilor turcesti pentru problemele din tara de origine.

E chiar aiurea si in cazul turcilor dar si in cazul tuturor plecatilor de acasa...ca ce chestie gazda care te-a primit sa suporte frustrarile venitilor?
Ca ce chestie plecatii sa influenteze cu demonstratii deciziile tarii gazda fata de tara-origine?

Iaca inca un ne-beneficiu.

Eu cred ca altceva e in capul bolsevicii. Cred ca mai degraba vrea sa sugrume demonstratiile turcilor laici din Germania impotriva prietenului ei islamistului Erdogan.

#121
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005
Nu cred.
erdoganu` a ajuns sa acuze Germania de fascism.
...daca era intelegere intre ei nu guita astfel de comparatii. Baga si el acuze grele dar imbracate frumos in limbaj diplomatic.

#122
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,874
  • Înscris: 07.02.2003

View Postgarett, on 05 martie 2017 - 05:34, said:

Mai, macar fii barbat si recunoaste ca ai scris o tampenie, nu incerca sa tii coada sus negand evidenta! Posted Image
Nu e nicio tampenie, este pura realitate. Evidenta actiunilor intreprinse de guvern si declaratiile oficiale confirma ce am spus. A ca nu convine unora e altceva...

View PostAlbastruIndigo, on 05 martie 2017 - 02:36, said:

Ce dreac tocmai am citit?
Trebuie sa ai si un background ca sa intelegi economia si de ce au disperata nevoie de forta de munca pentru a-si mentine standardele de servicii si calitate a vietii in contextul imbatranirii populatiei.

View Postthe_lion, on 05 martie 2017 - 07:52, said:

Coane
Nu stiu cu cine te certi (cu mine sigur nu) dar se pare ca ai mult timp liber... go on Posted Image

View Postcuculili, on 06 martie 2017 - 03:52, said:

Nu cred.
erdoganu` a ajuns sa acuze Germania de fascism.
Erdogan trebuie inteles in contextul in care este un lider cu ambitii de sultan care s-a ars cu ceva si a schimbat macazul...

Edited by andreic, 06 March 2017 - 08:23.


#123
ei8ht

ei8ht

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,056
  • Înscris: 05.12.2016
au vreun drept special turcii in germania, fata de etnicii germani?
nu au ce sa ridice coada, au ajuns acolo, traiesc bine.
daca nu le place regimul, vija inapoi in turcia.
fair enough.

dar sa faci demonstratii in germania ca pro/contra erdogan mi se pare o mare putoare.

#124
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postandreic, on 06 martie 2017 - 08:24, said:


Nu e nicio tampenie, este pura realitate. Evidenta actiunilor intreprinse de guvern si declaratiile oficiale confirma ce am spus. A ca nu convine unora e altceva...
Repet, tu nu ești femeie, nu?
OK, nici eu, dar mă îndoiesc că un gang bang cu arăbeți este în  bucket-list-ul vreunei femei normale!
Tu ești la același nivel ca sătenii din Vaslui...

#125
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postei8ht, on 06 martie 2017 - 08:33, said:

dar sa faci demonstratii in germania ca pro/contra erdogan mi se pare o mare putoare.

Cu totul si cu totul altceva sunt demonstratiile organizate in Paris, Roma, Berlin impotriva PSD, Dragnea, guvernului Grindeanu
Cu totul si cu totul altceva, desigur....
O mare mireasma de lamaita.....

Edited by vio69a, 06 March 2017 - 08:51.


#126
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postgarett, on 06 martie 2017 - 08:36, said:

Repet, tu nu ești femeie, nu?
OK, nici eu, dar mă îndoiesc că un gang bang cu arăbeți este în  bucket-list-ul vreunei femei normale!
Tu ești la același nivel ca sătenii din Vaslui...
Trebuia sa ii fii vazut si pe el si pe vio cum luau apararea violatorilor din Vaslui motivand ca fata-i curva ( pe threadul cu violatorii din Vaslui) ceva de groaza.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate