Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Pacii Residence IV-V

- - - - -
  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#127
whitefrets

whitefrets

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.05.2017
Buna!

Legat de gaze, vestile nu par foarte bune. Dezvoltatorul spune ca incearca sa ia legatura zilnic cu cei de la bransare, insa problema este la faptul ca cei de la Distrigaz au subcontractat o alta firma care sa se ocupe de aceasta bransare. Din ce am inteles de la domnul Lucian, acea firma s-a blocat avand foarte multe bransari de acest fel, dar neavand oameni destui petru a le termina. Sper totusi ca pana la sfarsitul lunii iulie sa se rezolve.
In alta ordine de idei, sunt destule familii care au ales sa se mute in bloc, pentru apa calda folosind boilere electrice sau baterii de incalzire a apei instant.

O zi buna!

#128
Loredana_1503

Loredana_1503

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 19.04.2017
Multumesc pentru raspuns :( sa speram ca totusi se rezolva in cursul lunii...

#129
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
De scările/drumul pietonal spre rezervelor se mai aude ceva?

#130
Miorlaita

Miorlaita

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 26.04.2017
A mai facut cineva credit PC cu CEC-ul in acest bloc? I-au acceptat evaluarea si fara gaze? ...sau am nimerit eu intr-o agentie unde angajatii sunt "mai catolici decat papa"?  Posted Image Posted Image

#131
At_OanaMaria

At_OanaMaria

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.06.2017
Da,noi am facut credit PC cu cei de la Cec si a decurs foarte bine evaluarea, chiat daca nu sunt trase gazele.

#132
Loredana_1503

Loredana_1503

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 19.04.2017
Este pe forum cineva care deja s-a mutat in bloc? Pe 10 august trebuie sa eliberam chiria si nu stim daca este ok sa ne mutam.. in afara faptului ca nu sunt gazele ma gandesc ca se si lucreaza in jurul blocului.

In momentul de fata nu avem masina si as vrea sa stiu daca taxiurile intra pana la bloc. Stie cineva ceva?

O parere a celor care deja stau in bloc m-ar ajuta foarte mult.

Multumesc,

#133
Miorlaita

Miorlaita

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 26.04.2017

 At_OanaMaria, on 13 iulie 2017 - 08:33, said:

Da,noi am facut credit PC cu cei de la Cec si a decurs foarte bine evaluarea, chiat daca nu sunt trase gazele.

Multumesc pentru raspuns. Le-ati dus ceva acte doveditoare sau cum s-a procedat? Dezvoltatorul imi spunea ca ar putea da copii dupa chitantele cu care a platit bransarea ca sa vada banca ca e sigur ca vom avea si gaze.

#134
At_OanaMaria

At_OanaMaria

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.06.2017

 Miorlaita, on 13 iulie 2017 - 16:33, said:



Multumesc pentru raspuns. Le-ati dus ceva acte doveditoare sau cum s-a procedat? Dezvoltatorul imi spunea ca ar putea da copii dupa chitantele cu care a platit bransarea ca sa vada banca ca e sigur ca vom avea si gaze.

Nu am dus nimic, cred ca depinde foarte mult de evaluator. Si noua ne-a spus doamna de la Cec sa nu-l chemam pana nu sunt toate utilitatile trase, dar a decurs totul bine.

#135
Loredana_1503

Loredana_1503

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 19.04.2017
Noua ne-au dat o factura pe care au platit-o catre Distrigaz, factura cu care doamna de la banca a cerut acceptul sa trimitem dosarul in centrala fara racordarea la gaz.

#136
whitefrets

whitefrets

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.05.2017
Buna dimineata!

A primit cineva vreun raspuns nou legat de gaze? Cei de la firma de executie au dat vreun semn?

Multumesc!

#137
Gcrs

Gcrs

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 09.05.2017
Buna,

Tocmai ce am discutat si eu aceasta problema. Din cate am inteles, dezvoltatorul face nenumarate presiuni pentru bransarea blocului la gaze dar problema este in amanarile repetate de la cei care trebuiesc sa faca acest lucru.
Cred ca indicat este sa incepem sa facem si noi ca proprietari reclamatii la furnizorul de gaze pentru a rezolva aceasta bransare.

O zi buna in continuare.

#138
Loredana_1503

Loredana_1503

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 19.04.2017
Buna ziua,

Eu am solicitat pe Distrigaz retele sud informatii, pana acum am depus 10 cereri. Imi dau raspuns pe mail ca se vor analiza si urmeaza a fii transmise aceste informatii. Am primit la una din cereri raspuns, in care au solicitat mai multe detalii despre locul unde se afla blocul, deoarece dl Motorga are multe proprietati racordate la ei.

Am transmis datele necesare de o saptamana si inca nu am primit niciun raspuns.


Mai jos linkul unde puteti solicita informatii, mentionand adresa corect si codul de abonat al dlui Motorga - 1911075848

https://www.distriga...ontact/contact/

#139
Gcrs

Gcrs

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 09.05.2017
Revin cu informatii proaspete

Exact acum un minut am vorbit cu dezvoltatorul pentru ca nu mai stiam cine este furnizorul de gaze - nu de alta dar sa nu trimit reclamatia in alta parte! Posted Image
Aceasta mi-a comunicat ca cei de la gaze sunt chiar acum in santier sa faca o ultima receptie, urmand ca in 5 zile sa inceapa efectiv bransarea.

Edited by Gcrs, 17 July 2017 - 11:42.


#140
Loredana_1503

Loredana_1503

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 19.04.2017
sa speram ca asa va fii si nu sunt iar doar vorbe Posted Image Posted Image Posted Image

#141
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Salutare. De Lidl se mai aude ceva? Din cate am înțeles până nu se construieste Lidl nu vom avea acces pietonal spre Rezervelor. Așa știți și voi?

#142
Loredana_1503

Loredana_1503

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 19.04.2017
Neata,

Chiar ieri am vorbit cu Ionut Ardeleanu, consilierul local din Chiajna, mi-a spus ca cei de la Lidl au toate autorizatiile insa nu se se stie de ce tot amana inceperea lucrarilor.

Singurul drum de acces pietonal ar fi pe la blocurile in constructie din fata blocurilor noastre, insa asta implica si o portiune de drum neasfaltat...

#143
dana_danaf

dana_danaf

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.05.2017
Buna..

As avea si eu o intrebare pentru voi toti... De unde anume a-ti ales finisajele (parchet gresie faianta)? As vrea sa ma pot orienta in privinta culorilor inainte sa imi aleg finisajele definitiv si sa vad cam ce au ei disponibil

Edited by dana_danaf, 23 July 2017 - 22:11.


#144
dana_danaf

dana_danaf

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.05.2017
Buna..

As avea si eu o intrebare pentru voi toti... De unde anume a-ti ales finisajele (parchet gresie faianta)? As vrea sa ma pot orienta in privinta culorilor inainte sa imi aleg finisajele definitiv si sa vad cam ce au ei disponibil

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate