Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Pacii Residence IV-V

- - - - -
  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#1
andreyppsc89

andreyppsc89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.02.2017
Salut,

E un complex cu 2 blocuri langa Militari Residence pe strada Weiner Palada. Am fost la o vizionare si parea ok. Agentul mi-a zis ca s-ar finaliza cam pana la mijlocul lui aprilie. Problema mea e ca nu am gasit absolut nimic pe net legat de complexul acesta, doar despre Pacii Residence 2.

Aveti idei?

#2
Niki_B

Niki_B

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.06.2015
STRADA? :))))))

#3
andreyppsc89

andreyppsc89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.02.2017
str. Weiner Palada nr. 50

#4
Niki_B

Niki_B

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.06.2015
Repet: strada!? Aia e strada?

#5
andreyppsc89

andreyppsc89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.02.2017
da, aia e strada.

#6
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
E asfaltata?

#7
Niki_B

Niki_B

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.06.2015
Du-te si cumpara, n-ai inteles nimic din ce am zis!

#8
pisty16

pisty16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 01.02.2008
Salutare. Si eu sunt interesat de un apartament in acele blocuri. Dezvoltatorul spune ca va fi asfaltata strada respectiva, oricum sunt o gramada de constructii pe partea stanga pana la blocuri. Am vizionat si pana acum mi s-au parut cei mai in regula legat de finisaje si impartirea camerelor. Parcarea este gratuita (inclusa in pret probabil), are lift, peretii despartitori sunt din caramida si CATV/NET au de la RCS RDS. Foarte important este ca apa este de la APA NOVA si AU canalizare, fata de multe blocuri din zona care au fosa septica+put. Toate apartamentele au bucatarie inchisa si 1/2 balcoane. Chiar sunt curios daca mai sunt persoane care vor sa se mute acolo.

#9
andreyppsc89

andreyppsc89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.02.2017

View PostNiki_B, on 05 martie 2017 - 10:17, said:

Du-te si cumpara, n-ai inteles nimic din ce am zis!

Eh da... daca se poate numi stradă. Cică ar urma sa fie asfaltata.

#10
Niki_B

Niki_B

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.06.2015
Pai și tu crezi?
Ia și verifica, e simplu! Pe ei nu ii doare gura sa spună ca va fi, se va face...

#11
pisty16

pisty16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 01.02.2008
Ce-i drept problema cu strada nu cred ca se va rezolva prea curand deoarece pe acolo trebuie sa se instaleze canalizare pentru strazile din zona. O sa merg la primarie sa ma interesez pentru ca pe internet nu am gasit nimic. Ideea este ca se va construi un magazin LIDL chiar in fata blocurilor, spre rezervelor si pe acolo va fi acces pietonal catre str. rezervelor. Weiner palada ramane singura varianta pentru auto. Sa speram ca primaria se va misca eficient in sensul asta...

Problema este ca...urmarind anunturile din zona, observ ca in ultimele 2 saptamani preturile au "explodat". La modul ca ff multe apartamente tind acum catre 1000E/mp chiar si in zona Miltari Residence. In zona Pacii-Gorjului, deasemenea am vazut diferente de 1-2 mii de euro la pret. Deci ar fi destul de inteligent sa cumparam cat mai curand pentru ca oricum zona se va dezvolta.

Edited by pisty16, 08 March 2017 - 11:02.


#12
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015

View Postpisty16, on 08 martie 2017 - 11:00, said:

Deci ar fi destul de inteligent sa cumparam cat mai curand pentru ca oricum zona se va dezvolta.

Si marmota, uite asa invelea ...

#13
Loredana_1503

Loredana_1503

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 19.04.2017
Buna ziua,

Noi am achizitionat un apartament in primul bloc, suntem gata cu el asteptam evaluatorul. Si la noi singura problema momentan este drumul de acces, speram sa se rezolve pana ne vom muta.

Edited by Loredana_1503, 19 April 2017 - 12:54.


#14
Xperion

Xperion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 04.03.2007

View PostLoredana_1503, on 19 aprilie 2017 - 12:54, said:

Buna ziua,

Noi am achizitionat un apartament in primul bloc, suntem gata cu el asteptam evaluatorul. Si la noi singura problema momentan este drumul de acces, speram sa se rezolve pana ne vom muta.
Cu speratu' nu rezolvi nimic.

#15
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017

View PostLoredana_1503, on 19 aprilie 2017 - 12:54, said:

Buna ziua,

Noi am achizitionat un apartament in primul bloc, suntem gata cu el asteptam evaluatorul. Si la noi singura problema momentan este drumul de acces, speram sa se rezolve pana ne vom muta.
La ce etaj si ce tip de apartament (2/3 camere) ti-ai luat? Intreb pentru ca si eu am luat in primul bloc un ap. cu 2 camere dar inca nu e gata pentru evaluator.

#16
Miorlaita

Miorlaita

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 26.04.2017

View PostLoredana_1503, on 19 aprilie 2017 - 12:54, said:

Buna ziua,

Noi am achizitionat un apartament in primul bloc, suntem gata cu el asteptam evaluatorul. Si la noi singura problema momentan este drumul de acces, speram sa se rezolve pana ne vom muta.

Buna ziua Loredana,

Am ante-contractat si eu un ap. de 2 camere in acest bloc. Poti chema evaluatorul daca nu sunt toate utilitatile in bloc? Eu stiu ca nu sunt trase inca gazele si asta e o mare problema...
Cat despre termenul de finalizare/dare in folosinta, ce data aproximativa vi s-a comunicat?

View Postmannyx92, on 19 aprilie 2017 - 16:30, said:

La ce etaj si ce tip de apartament (2/3 camere) ti-ai luat? Intreb pentru ca si eu am luat in primul bloc un ap. cu 2 camere dar inca nu e gata pentru evaluator.

Salutare!

Inteleg ca vom fi potentiali vecini :) Eu spre exemplu am contractat un apartament de 2 camere la et.5. Sambata, am fost in vizita la bloc si sunt finisate complet etajele inferioare (1,2,parca si cateva ap. pe la 3 ). Pana la etajul 5 ... mai am de asteptat Posted Image Nu stiu care e ritmul,dar probabil cam peste 3 saptamani se va putea contura ceea ce va fi viitoarea (mea) casa. Problema e ca blocul nu e racordat inca la gaze si fara toate utilitatile in bloc, nu poti chema evaluatorul. Stiti ceva de gaze sau de termenul final de dare in folosinta a blocului?Posted Image

#17
Miorlaita

Miorlaita

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 26.04.2017
Salutare! Mai e cineva care a contractat o locuinta in acest ansamblu? Vecini de la Pacii IV sunt pe aici? Ne reunim-macar virtual-sa impartasim experienta ante-mutare,vesti despre cand se va produce mutarea + alte aspecte care ar putea fi de interes ? 😊🏢

#18
salal

salal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 22.03.2017

View Postpisty16, on 08 martie 2017 - 11:00, said:

Deci ar fi destul de inteligent sa cumparam cat mai curand pentru ca oricum zona se va dezvolta.

Incredibil. Cercul se închide la fix 10 ani de la ultima bulă imobiliară.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate