Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Pacii Residence IV-V

- - - - -
  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#19
EleEla

EleEla

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 07.05.2017
Bună! Și eu am făcut antecontractul pentru un apartament de 3 camere. Termenul de predare este 30 Iunie,dar sper🤗sa îl termine mai repede.

La voi,cei care ați rezervat,cum a fost cu finisajele? Eu le am găsit gata montate (gresue6,faianta) deși pe unele site-uri,pe unde își fac reclama,scrie ca sunt la alegere. Eu una...nu prea am avut de ales.

#20
EleEla

EleEla

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 07.05.2017
Cat despre accesul auto nu am mari speranțe sa se facă ceva în viitorul apropiat,dar nu au făcut nimic pana acum nici cu accesul pietonal....vom face cărare pe câmpul dinspre rezervelor,ma gandesc🤔.

#21
Miorlaita

Miorlaita

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 26.04.2017

View PostEleEla, on 07 mai 2017 - 23:24, said:

Bună! Și eu am făcut antecontractul pentru un apartament de 3 camere. Termenul de predare este 30 Iunie,dar sper🤗sa îl termine mai repede.

La voi,cei care ați rezervat,cum a fost cu finisajele? Eu le am găsit gata montate (gresue6,faianta) deși pe unele site-uri,pe unde își fac reclama,scrie ca sunt la alegere. Eu una...nu prea am avut de ales.
          

Buna Ele,
Cred ca sunt 2 variante in cazul finisajelor.Fie apartamentul a mai fost ante-contractat dar din varii motive tranzactia nu s-a finalizat si normal au ramas faianta si gresia alese de cel dinainte,fie ai contractat recent si dat fiind stadiul lucrarilor si faptul ca se cam apropie de finalizare au pus ei ceva "standard".Din cate am vazut,lucreaza pe etaj...cand termina unul se muta la celalalt.Eu am contractat in martie si mi-am ales si finisajele imediat ce am semmat ante-contractul.La o saptamana erau puse(gresie/faianta).La acel stadiu lucrau in functie de gradul de "ocupare".Acum fiind la finisare/finalizare cred ca le fac pe toate- vandute sau nu.Nu cred ca se pune problema ca nu le vor vinde asa,gata finisate.Eu as fi vrut sa gasesc ceva terminat sa ma si mut 😆

Edited by Miorlaita, 08 May 2017 - 20:57.


#22
Miorlaita

Miorlaita

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 26.04.2017
Nu ai intrebat de ce erau puse deja gresia si faianta? Daca nu e tarziu, iti mai poti alege macar parchetul 😉 Usile sunt o singura culoare (asta mi s-a spus de la bun inceput),sanitarele din baie-model unic(inclus in pret).Poti cere sa-ti puna altceva daca mai scoti niste banuti din buzunar,sau ti le aduci si baietii doar le monteaza.

#23
Loredana_1503

Loredana_1503

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 19.04.2017
Buna,

Noi am contractat in februarie si gresia si faianta erau deja puse, la parter am luat. Am ales doar parchetul usile ni le-au pus, o singura culoare au la fel si in baie sanitarele ni le-au montat un singur model. Exosta si posibilitatea sa iti iei bugetul pentru sanitare din cate ni s-a spus si sa vii tu cu alegerea ta, insa noi am vrut sa terminam cat mai repede si le-am ales pe cele existente la ei.

#24
dana_danaf

dana_danaf

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.05.2017
Buna!

E cineva pe aici care a luat ap in blocul 2? Ce detalii aveti despre finalizarea sau orice altceva?

#25
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postpisty16, on 08 martie 2017 - 11:00, said:

Deci ar fi destul de inteligent sa cumparam cat mai curand pentru ca oricum zona se va dezvolta.
Se va dezvolta....numai ca zona va arata ca un ghetou....

View PostLoredana_1503, on 19 aprilie 2017 - 12:54, said:

Buna ziua,

Noi am achizitionat un apartament in primul bloc, suntem gata cu el asteptam evaluatorul. Si la noi singura problema momentan este drumul de acces, speram sa se rezolve pana ne vom muta.
Sigur ca da.....se va rezolva cam in 10 ani....cel putin.....ia-ti cizme de guma si impaca-te cu gandul de a innota prin noroaie vreo 10 ani.....asta daca nu asfalteaza dezvoltatorul drumul....

Haiosilor.....

View PostEleEla, on 07 mai 2017 - 23:24, said:

Bună! Și eu am făcut antecontractul pentru un apartament de 3 camere. Termenul de predare este 30 Iunie,dar sper��sa îl termine mai repede.

La voi,cei care ați rezervat,cum a fost cu finisajele? Eu le am găsit gata montate (gresue6,faianta) deși pe unele site-uri,pe unde își fac reclama,scrie ca sunt la alegere. Eu una...nu prea am avut de ales.
Pai la cum se lucreaza in zona...sigur termina mai repede....problema e daca va rezista blocul la vre-un cutremur moderat ....ca la unul ca cel din 77 cad jumate din blocurile alea .....la cum sunt facute..

View PostEleEla, on 07 mai 2017 - 23:47, said:

Cat despre accesul auto nu am mari speranțe sa se facă ceva în viitorul apropiat,dar nu au făcut nimic pana acum nici cu accesul pietonal....vom face cărare pe câmpul dinspre rezervelor,ma gandesc��.
Cararea e cool mai ales iarna sau pe timp de ploaie.....recomand cizmele de guma.....

Edited by Clovis, 09 May 2017 - 17:06.


#26
Gcrs

Gcrs

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 09.05.2017
Buna seara,

Eu sunt in proces de achizitie pentru un apartament cu 3 camere in blocul 1. Activez in domeniul constructiilor de 20 ani, am o oarecare experienta si pot sa afirm ca in aceasta zona sunt printre putinele blocuri in care preturile sunt corelate corect cu calitatea pe care o primesti, aceasta fiind foarte buna pentru calitatea constructiei si medie pentru materialele folosite la finisaje-inclusiv tamplaria din PVC Rehau+feronerie G-U. Trebuie tinut cont si de faptul ca ai un loc de parcare asigurat in costul apartamentului-acest aspect este cam rar in zona.

Am observat ca sunt anumite persoane care ne dau numai vesti proaste vis-a-vis de durata de asfaltare a strazii. Este posibil sa fie exact asa. Dar in astfel de situatii vreau sa fiu realist si sa-mi asum un disconfort pe o perioada de timp avand in vedere ca zona este in plina dezvoltare.

O seara frumoasa la toti.

Edited by Gcrs, 09 May 2017 - 21:34.


#27
EleEla

EleEla

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 07.05.2017
Am făcut rezervarea la începutul lui Februarie dar faianta și gresia era deja montata. Am fost ieri și am ales parchetul. Erau pe acolo niște muncitori de la firma de gaze care mi-au spus ca pana la sfârșitul lunii se va rezolva cu gazele (cel puțin asa am înțeles eu🤔).

#28
Miorlaita

Miorlaita

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 26.04.2017
Asta e o veste buna! Asa intelesesem si eu...dar am zis sa nu ma hazardez...sau pana nu vad concret,nu cred 😉 Dar e minunat daca e asa.Sambata intentionez sa merg si eu iarasi pe acolo.Orice aflu, dau de stire.😊 O seara buna tuturor!

#29
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Exista si grup pe Facebook; Pacii Residence IV-V

#30
Miorlaita

Miorlaita

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 26.04.2017
Si e mai multa activitate acolo?ca aici destul de putini "vecini" 😆

#31
whitefrets

whitefrets

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.05.2017
Salutare! Eu am luat un apartament de 3 camere in primul bloc. Intre timp, la inceputul lunii aprilie am avut si evaluarea, care a decurs super bine. Ca termen de mutat, consider ca pe la jumatatea lunii iunie ar fi ok. Voi cam cand apreciati?
Legat de gaze, din ce am mai aflat de la Florin Stan, lucrarile ar trebui sa inceapa de luni, acesta fiind ultimul termen primit si de el.
Tot din auzite de pe santier, celelalte doua blocuri ar urma sa fie gata in octombrie (dar e posibil sa dureze mai mult :wink: ).


#32
Gcrs

Gcrs

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 09.05.2017
Salut

La stadiul de acum  consider ca blocul este gata in cursul lunii iulie . Oricum toti trebuie sa ne luam in considerare ca liftul nu se va monta decat dupa ce se formeaza asociatia de propeietari-practic dupa ce mai toti o sa care mobila si altele pe scari.
Pentru gaze si eu am auzit acelasi lucru - de saptamana viitoare.

Edited by Gcrs, 13 May 2017 - 08:29.


#33
whitefrets

whitefrets

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.05.2017

View PostGcrs, on 13 mai 2017 - 08:29, said:

Salut

La stadiul de acum  consider ca blocul este gata in cursul lunii iulie . Oricum toti trebuie sa ne luam in considerare ca liftul nu se va monta decat dupa ce se formeaza asociatia de propeietari-practic dupa ce mai toti o sa care mobila si altele pe scari.
Pentru gaze si eu am auzit acelasi lucru - de saptamana viitoare.

De aceea eu am luat o pauza cu mobila, astept liftul :))

Oricum, deja avem un vecin care s-a mutat in bloc, sta la parter. Eu mai cunosc oameni de la etajul 2 care spuneau ca tot pe la jumatatea lunii iunie ar dori si ei sa se mute. E mai rau pentru etajele superioare, nu stiu exact stadiul lucrarilor de acolo.

#34
EleEla

EleEla

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 07.05.2017

View Postwhitefrets, on 13 mai 2017 - 07:58, said:

Salutare! Eu am luat un apartament de 3 camere in primul bloc. Intre timp, la inceputul lunii aprilie am avut si evaluarea, care a decurs super bine. Ca termen de mutat, consider ca pe la jumatatea lunii iunie ar fi ok. Voi cam cand apreciati?
Legat de gaze, din ce am mai aflat de la Florin Stan, lucrarile ar trebui sa inceapa de luni, acesta fiind ultimul termen primit si de el.
Tot din auzite de pe santier, celelalte doua blocuri ar urma sa fie gata in octombrie (dar e posibil sa dureze mai mult :wink: ).

Bună! Cum a fost cu evaluatorul? Poți sa dezvolți puțin (a evaluat la preț ok,etc)?

#35
whitefrets

whitefrets

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.05.2017
Buna!
Da, la pret a fost evaluat bine apartamentul, cam cu 500 de euro mai putin decat pretul cerut de dezvoltator. Evaluarea a durat maxim 10 min, cu poze facute in fiecare spatiu din apartament si vreo 2 poze in afara blocului.

#36
Miorlaita

Miorlaita

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 26.04.2017

View Postwhitefrets, on 14 mai 2017 - 08:58, said:

Buna!
Da, la pret a fost evaluat bine apartamentul, cam cu 500 de euro mai putin decat pretul cerut de dezvoltator. Evaluarea a durat maxim 10 min, cu poze facute in fiecare spatiu din apartament si vreo 2 poze in afara blocului.
Si in acest caz,cei 500 eur va trebui sa ii suporti din buzunarul tau?

Edited by Miorlaita, 14 May 2017 - 18:34.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate