Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Problema desktop

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Cossta

Cossta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.07.2012
Nu esti conectat nici la reteaua de internet. Nu mai folosii Internet Explorer pe viitor, sa nu mai zic de windows xp.

#20
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005

View PostCossta, on 26 februarie 2017 - 20:34, said:

Nu esti conectat nici la reteaua de internet.

De unde stii?

#21
Marius2544

Marius2544

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.02.2017
antivirusul zice ca isi face update cand ii dau sus in dreapta.
zilnic

#22
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Eu am vrut sa te ajut nimic mai mult. Daca tu nu crezi ce ti se zice aici il poti folosi in continuare si sa te imbeti cu apa rece

#23
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
@gerbil

Lasa-l ca stie el ce face.
Chiar o sa-l folosesc si eu, ca e bun Posted Image, imi iau si liciență.

Edited by xxvirusxx, 26 February 2017 - 22:17.


#24
Dobrin_M

Dobrin_M

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,528
  • Înscris: 19.02.2015

View PostMarius2544, on 26 februarie 2017 - 21:05, said:

antivirusul zice ca isi face update cand ii dau sus in dreapta.
zilnic
Doar o data pe zi? Păi înseamnă că nu e chiar așa bun. Trebuia să-și facă update în fiecare oră!
Ce zic eu doar în fiecare oră? Din cinci în cinci minute trebuia, că apar virușii ăștia cu o frecvență, ceva de speriat!

#25
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

View PostMarius2544, on 26 februarie 2017 - 21:05, said:

antivirusul zice ca isi face update cand ii dau sus in dreapta.
zilnic
Asa spune si guvernul actual ca mareste salariile, pensiile, il invie pe Michael Jackson, da prima de sarbatori cate o insula tropicala la fiecare bugetar, iar la restul locuitorilor cate un Mercedes AMG C63.
Dar nu inseamna ca e si adevarat.

Si ca sa intaresc informatiile colegilor: tu ai mai multa incredere intr-o imagine suspecta (cea in care cica Microsoft recomanda mizeria asta de software rogue) decat in informatii postate pe site-ul Microsoft???

Edited by Hider141, 27 February 2017 - 10:20.


#26
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostMarius2544, on 26 februarie 2017 - 19:40, said:

Eu nu inteleg unde vreti voi sa ajungeti cu convinsul asta ca antivirusul acela nu ar fi real. Nu imi explic cum un antivirus poate fi (i)real...dar ma rog
In primul rand, am dat clic pe linkurile alea dar nu mi se incarca site-ul, iar cand dau scan sa scaneze calculatorul, nu imi gaseste nimic, dar acum vreo saptamana, nu retin exact sau chiar 2 saptamani mai exact, acest antivirus pe care voi il detestati, mi-a gasit 2 virusi si i-a sters! Si il am antivirusul de cativa ani!! Nu zic ca e cel mai bun de pe piata dar si-a facut treaba pana acum.
In al doilea rand, nu am de gand sa nu ma folosesc de un PRODUS pe care am dat din BANII MEI MUNCITI cu greu.
Am atasat si o poza sa arat ca site-ul nu se incarca si antivirusul arata cleaned adica curat.
Si da stiu engleza, desi nu prea multa dar stiu.
https://s21.postimg....siantivirus.png

1) un antivirus real isi face treaba cum trebuie, un antivirus fals isi bate joc de utlilizator, mai exact da niste rezultate false (daca iti arata ca ai virusi in PC sau nu, TOTUL E FALS ! 2) link-urile e posibil sa nu le incarce tocmai din cauza lui, antivirusii falsi de obicei blocheaza linkurile de unde poti descarca antivirusi reali tocmai ca sa nu vezi realitatea (o data instalat un antivirus real va da de gol antivirusul fals ca este defapt un rogue iar pe langa acela va gasi si o gramada de troieni,viermi si alti virusi ), cum se face blocarea ? pe baza numelui sau/si a cuvantului "antivirus" adica daca vrei sa cauti Bitdefender (antivirus real romanesc) sau Avira sau AVG etc antivirusul fals va bloca toate linkurile care contin aceste nume (tu nu te intrebi de ce noi putem intra pe linkurile respective si tu nu ? ). 3) daca ai muncit pentru acei bani, nu iti bate joc si de PC-ul tau ! de banii munciti ti-ai batut joc, din nestiinta ai cumparat un antivirus FALS ! (o spun a mia oara).
Articolul unde scrie cum sa scapi de antivirusul fals este scris de un voluntar al Comodo Malware Research Team, expert Malwarebytes Anti-Malware, pacat ca nu stii ce inseamna Comodo si Malwarebytes Anti-Malware dar stii ca tampenia de "program" rogue e un antivirus !
Sincer imi pare rau de tine deoarece crezi in toate prostiile numai in oamenii care vor sa te ajute nu !

Edited by stlk, 27 February 2017 - 21:07.


#27
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,557
  • Înscris: 06.03.2016
Daca nu stii INVETI. O sa traiesti toata viata folosind PC-ul fara putina experienta?
Trebuie sa intelegi ca acel antivirus este conceput pentru a stoarce utilizatorii de bani. Protectia lui este 0, deoarece este un antivirus FALS.

Ti-ai luat o mare teapa!

Daca dai bani pe un blender si acesta se strica cand iese din garantie, tu o sa il folosesti in continuare? Cum poti sa crezi asa ceva?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate