Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

Problema desktop

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
Marius2544

Marius2544

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.02.2017
Buna. Am o problema cu programele pe desktop. Nu imi apare iconita lor. Ma puteti ajuta in vreun fel ? Mentionez ca am ceva antivirus pe care am o licenta cumparata acum cativa ani dar care zice ca nu am virus sau vreo problema. Probabil calculatorul meu este mai vechi, cine stie, dar e enervant.
Am postat aici poza:http://i63.tinypic.com/27zbv55.png
Ca si antivirus, ma rog suita completa de securitate, folosesc asta, care zice ca totul e OK. Am pus poza aici:
https://s17.postimg..../antiviruss.png
Nu sunt extrem de familiarizat cu domeniul asta de IT dar pana acum nu am avut nicio problema cu virusii de ani de zile!

Edited by Marius2544, 26 February 2017 - 14:24.


#2
Anonyymous

Anonyymous

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 27.02.2012
Ai putea incepe prin a ne spune ce specificati ai la PC, ce windows ai?
De cand a aparut problema?

#3
stihia

stihia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 08.09.2006
XP Home Security este in realitate un malware - scapa de el daca poti.

#4
Anonyymous

Anonyymous

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 27.02.2012
Ai facut ceva ca in poza de mai jos
[ https://i.imgur.com/30vWyx2.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Nu am deschis poza atasata de tine , am crezut ca nu vezi deloc iconite pe desktop.

Edited by Anonyymous, 26 February 2017 - 14:38.


#5
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
da un sistem restore

#6
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View PostMarius2544, on 26 februarie 2017 - 14:12, said:

Ca si antivirus, ma rog suita completa de securitate, folosesc asta, care zice ca totul e OK. Am pus poza aici:
In primul rand tu nu folosesti UN ANTIVIRUS, ce folosesti tu e tocmai invers Posted Image
e un program de tip rogue (ce inseamna rogue citeste AICI)
Daca vrei un antivirus pentru Xp si PC vechi instaleaza Kingsoft Antivirus

Edited by stlk, 26 February 2017 - 14:59.


#7
Marius2544

Marius2544

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.02.2017
Windows XP, specificatiile nu stiu, nu prea sunt cu domeniul, am mai spus-o.

View Poststlk, on 26 februarie 2017 - 14:57, said:

In primul rand tu nu folosesti UN ANTIVIRUS, ce folosesti tu e tocmai invers Posted Image
e un program de tip rogue
Daca vrei un antivirus pentru Xp si PC vechi instaleaza Kingsoft Antivirus
Am platit acum cativa ani vreo 200 si ceva de lei pe licenta pentru antivirus. Nu am de gand sa mai dau banii pe alt antivirus si cum l-am folosit si pana acum si nu am avut deloc probleme cu calculatorul, am de gand sa il folosesc si in continuare. Pe parcurs a mai gasit virusi, dar i-a sters
Nu vad ce legatura are antivirusul in sinea lui cu iconitele.

Edited by Marius2544, 26 February 2017 - 15:11.


#8
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,049
  • Înscris: 10.09.2005
Tu chiar nu intelegi ca acela nu este un antivirus ci un virus mare si lat? Daca ai platit pentru el ai luat teapa din pacate. Pune un antivirus free daca nu doresti sa mai cumperi licenta

Cieste aici ce-ai cumparat: XP Home Security 2011 is a fake anti-virus application developed to extract money from computer users by means of online fraudulent transactions.

Edited by gerbil, 26 February 2017 - 15:14.


#9
Sorin Nedelcu

Sorin Nedelcu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 15.10.2006
parerea mea este sa dai un reinstall la windows si sa ai grija ce instalezi de acum incolo.

#10
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View PostMarius2544, on 26 februarie 2017 - 15:00, said:

Windows XP, specificatiile nu stiu, nu prea sunt cu domeniul, am mai spus-o.
Am platit acum cativa ani vreo 200 si ceva de lei pe licenta pentru antivirus. Nu am de gand sa mai dau banii pe alt antivirus si cum l-am folosit si pana acum si nu am avut deloc probleme cu calculatorul, am de gand sa il folosesc si in continuare. Pe parcurs a mai gasit virusi, dar i-a sters
Nu vad ce legatura are antivirusul in sinea lui cu iconitele.
...ai CITIT pe linkul de mai sus ce inseamna ROGUE ? tu chiar nu intelegi ca dai bani pe o porcarie care iti da niste informatii FALSE ? , poate PC-ul tau e plin de virusi si apoi te plangi pe aici ca nu stiu ce au patit shorcut-urile ! Ce ti-am recomandat eu e GRATUIT si e cu adevarat un antivirus.Hai sa-ti spun cum sta treaba cu pocaria aia care tu crezi ca e antivirus, atunci cand le platesti intotdeauna o sa scrie ca sistemul tau nu are niciun virus ca sa te faca sa crezi ca e un antivirus adevarat si pe deasupra ca e si bun, daca nu le platesti o sa-ti dea alarme false ca ai in PC zeci sau sute de virusi. Nu te mai prostii si nu te mai incapatana, ca nu am niciun interes sa-mi bat joc de tine,ba din contra e posibil ca programul pe care il ai tu sa-ti aduca in curand  multe probleme.
CITESTE AICI (scrie in limba romana) cu sa faci sa scapi de el (ca altfel nu o sa scapi asa usor,daca era un antivirus adevarat il dezinstalai si gata)

Edited by stlk, 26 February 2017 - 16:25.


#11
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Hmm tu esti prima persoana intalnita de mine care da bani pe un fake antivirus Posted Image

PS. Daca nu ai incredere in ce spun colegii de mai sus....poate ai incredere in Microsoft...

https://www.microsof...=win32/fakerean


LE. fake=nu este real/nu este adevarat

Edited by xxvirusxx, 26 February 2017 - 16:28.


#12
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View Postxxvirusxx, on 26 februarie 2017 - 16:14, said:

Hmm tu esti prima intalnita de mine care da bani pe un fake antivirus Posted Image
PS. Daca nu ai incredere in ce spun colegii de mai sus....poate ai incredere in Microsoft...
https://www.microsof...=win32/fakerean
nu mai scrieti FAKE (sau free) ca el nu stie ce inseamna (cel mai probabil nu stie nici limba engleza)

Edited by stlk, 26 February 2017 - 16:23.


#13
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Am tradus :P

#14
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016
Este TTTTTTTTTAAAAAAAAAARRRRRRRRRREEEEEEEEEE baiatu' asta cu antivirusu' lui !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#15
Marius2544

Marius2544

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.02.2017
Eu nu inteleg unde vreti voi sa ajungeti cu convinsul asta ca antivirusul acela nu ar fi real. Nu imi explic cum un antivirus poate fi (i)real...dar ma rog
In primul rand, am dat clic pe linkurile alea dar nu mi se incarca site-ul, iar cand dau scan sa scaneze calculatorul, nu imi gaseste nimic, dar acum vreo saptamana, nu retin exact sau chiar 2 saptamani mai exact, acest antivirus pe care voi il detestati, mi-a gasit 2 virusi si i-a sters! Si il am antivirusul de cativa ani!! Nu zic ca e cel mai bun de pe piata dar si-a facut treaba pana acum.
In al doilea rand, nu am de gand sa nu ma folosesc de un PRODUS pe care am dat din BANII MEI MUNCITI cu greu.
Am atasat si o poza sa arat ca site-ul nu se incarca si antivirusul arata cleaned adica curat.
Si da stiu engleza, desi nu prea multa dar stiu.
https://s21.postimg....siantivirus.png

Edited by Marius2544, 26 February 2017 - 19:42.


#16
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005

View PostMarius2544, on 26 februarie 2017 - 19:40, said:

Eu nu inteleg unde vreti voi sa ajungeti cu convinsul asta ca antivirusul acela nu ar fi real. Nu imi explic cum un antivirus poate fi (i)real...dar ma rog
In al doilea rand, nu am de gand sa nu ma folosesc de un PRODUS pe care am dat din BANII MEI MUNCITI cu greu.

1. Ce nu intelegi? Programatorii fac orice....
2. Atunci foloseste-l in continuare, nu ne baga in seama. Noi astia de pe softpedia spunem numai prostii...

LE. Noi ca noi, dar mai spun si aia de pe Google minciuni....deci e Antivirus.

Edited by xxvirusxx, 26 February 2017 - 19:48.


#17
Marius2544

Marius2544

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.02.2017
Cand l-am cumparat imi aduc aminte ca Windows-ul si Microsoft il recomandau, si normal ca acum dupa atatia ani ,ca probabil e vechi antivirusul si au scos ceva nou pe piata si ca sa se vanda si alea noi, spun de asta si de alte mai vechi ca sunt false..cica.
Cum se face ca atunci( in 2011 ) MICROSOFT recomanda XP HOME SECURITY 2011 ??

Edited by Marius2544, 26 February 2017 - 19:51.


#18
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Cred ca tu ai vazut o imagine...cum ca recomanda Microsoft...si l-ai cumparat....
Mai ai kitul? Are serial?

LE. Daca tot e cumparat...ma intreb de ce nu si-a facut update la 2012 Posted Image ...2013..

Attached Files


Edited by xxvirusxx, 26 February 2017 - 19:58.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate