Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

21th Iuliu Maniu15G

- - - - -
  • Please log in to reply
442 replies to this topic

#397
adyliviu

adyliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 16.02.2009
Ma multumesc si cu 4500 - 5k/m plus o parte din taxe primite inapoi la finalul anului ... decat sclav in cardasia bancilor si a dezvoltatorilor in haznaua asta de tara

#398
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 04.09.2008
Daca nu reusesti in RO sa iei cu banii jos (aka fara banca) crezi ca reusesti in UK ? L-O-L

#399
adyliviu

adyliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 16.02.2009
Cel putin nu mai sunt sclavul unor hoti si sunt scutit de  nesimtirea si bataia de joc din romanica

#400
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.01.2016

View Postadyliviu, on 13 noiembrie 2018 - 13:23, said:

Ma multumesc si cu 4500 - 5k/m plus o parte din taxe primite inapoi la finalul anului ... decat sclav in cardasia bancilor si a dezvoltatorilor in haznaua asta de tara

Cine-ți dă ție 4500 brut în UK când leafa mediană în Londra e 2500 ?! Nici programatorii buni nu iau banii ăștia decât dacă-s de-ai locului.

#401
adyliviu

adyliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 16.02.2009
2500 - 3000 eur net poti lua in Ro. stiu cativa care lucreaza in Cannary Warf ca si contractori si factureaza 450 lire/zi .

dar ... asta e alta discutie ... nu putem compara bucurestiul cu londra ... asa cum fac astia preturile la locuinte ...(Herastrau+ IOR+Cismigiu incap intr-o juma de HydePark + multe altele)! .

ma chis pe el de apartament in bucuresti daca e sa dau aproape 200k, mai bine dau 4-500k la londra care e unul din cele mai scumpe orase din lume ... in restul UK-ului locuintele fiind mult mai ieftine!

... sau mai bine sa prefer mobilitatea, libertatea, ma ma mut unde imi place si sa castig ok ... decat cu stres 10-20 ani aici in unul din cele mai gri, urate si poluate capitale UE ... e un lucru bun ca se confunda Bucharest cu Budapest ...

#402
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.01.2016

View Postadyliviu, on 15 noiembrie 2018 - 07:03, said:

2500 - 3000 eur net poti lua in Ro. stiu cativa care lucreaza in Cannary Warf ca si contractori si factureaza 450 lire/zi .

dar ... asta e alta discutie ... nu putem compara bucurestiul cu londra ... asa cum fac astia preturile la locuinte ...(Herastrau+ IOR+Cismigiu incap intr-o juma de HydePark + multe altele)! .

ma chis pe el de apartament in bucuresti daca e sa dau aproape 200k, mai bine dau 4-500k la londra care e unul din cele mai scumpe orase din lume ... in restul UK-ului locuintele fiind mult mai ieftine!

... sau mai bine sa prefer mobilitatea, libertatea, ma ma mut unde imi place si sa castig ok ... decat cu stres 10-20 ani aici in unul din cele mai gri, urate si poluate capitale UE ... e un lucru bun ca se confunda Bucharest cu Budapest ...

Incredibil, și eu știu niște marțieni relevanți care facturează fix 451.5 lire pe zi, un etaj mai sus de mine. Crezi că și ei contează în imobiliarele, pe lângă pulimea cu 10 lire pe oră cu chirie jumate din leafă ?... Posted Image

#403
adyliviu

adyliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 16.02.2009
depinde de ce sti sa faci ... unii castiga 50 de lire pe ora

#404
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 04.09.2008

View Postadyliviu, on 15 noiembrie 2018 - 07:19, said:

depinde de ce sti sa faci ... unii castiga 50 de lire pe ora


Unii castiga cat sa-si ia un apartament in Bucuresti si intr-o luna. Pana la urma despre ce vorbim ?

View Postadyliviu, on 15 noiembrie 2018 - 07:03, said:

ma chis pe el de apartament in bucuresti daca e sa dau aproape 200k, mai bine dau 4-500k la londra care e unul din cele mai scumpe orase din lume ... in restul UK-ului locuintele fiind mult mai ieftine!

Pana la urma e alegerea fiecaruia unde ia si ce ia. Nu te opreste nimeni sa mergi in Londra si sa dai 14000 GBP/m2. Daca crezi ca e smart, go4it.
https://www.numbeo.c...city2=Bucharest

Edited by greywolfact, 15 November 2018 - 14:25.


#405
adyliviu

adyliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 16.02.2009
@greywolfact ce smecher esti dai preturi de 14000 gbp/mp  din zone unde locuiesc milionarii, daca este p-asa in uk nici 150k/an nu iti ajung daca stai in apartamente de 14-25M

uite preturi imobiliare:
https://www.primeloc...h_source=refine
https://www.primeloc...LefjA1ESZoD3.97

celelalte costuri fiind f. aproape de ale noastre... londra e unul din cele mai scumpe orase din lume ... in alte orase din vest imobiliarele fiind mult mai ieftine , salariile medii fiind cam de 4-5 ori mai mari decat in ro

cu 50gbp/h <-> 450 gbp/zi timp de o luna faci bani de apartament in bucale ... cred ca ai lipsit de la orele de mate ... 20-30usd/h se platesc la bucale (si doar 1% din populatia ro au salariile astea) ...

pe-astia 1% nu ii puteti voi prosti sa cumpere cutiile voaste de chibrituri la suprapret ... am multi colegi care ar vrea sa cumpere dar stau in stand-by pt ca in ultimii 2 ani ati crescut preturile cu 30-40%

Edited by adyliviu, 15 November 2018 - 17:17.


#406
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 04.09.2008

View Postadyliviu, on 15 noiembrie 2018 - 16:57, said:

@greywolfact ce smecher esti dai preturi de 14000 gbp/mp  din zone unde locuiesc milionarii, daca este p-asa in uk nici 150k/m nu iti ajung daca stai in apartamente de 14-25M

Aia e media in zona centrala... comparam mere cu mere... sau vrei sa compari zona centrala Bucuresti cu un sat din Wales.

View Postadyliviu, on 15 noiembrie 2018 - 16:57, said:

Ce mai astepti ? Doar 6000GBP/mp - aproape ca e gratis.

View Postadyliviu, on 15 noiembrie 2018 - 16:57, said:

celelalte costuri fiind f. aproape de ale noastre...
cu 50gbp/h <-> 450 gbp/zi timp de o luna faci bani de apartament in bucale ... cred ca ai lipsit de la orele de mate ... 20-30usd/h se platesc la bucale (si doar 1% din populatia ro au salariile astea) ...

Vezi mai sus din nou link-ul ala cu numbeo, legat de costuri.
Legat de bani, sky is the limit, ziceam ca poti sa castigi mult mai mult de 450GBP/zi, dar ai citit pe diagonala - la fel cum ai ratat link-ul cu costurile de zi cu zi de la numbeo.

Dupa cum ziceam fiecare ia unde vrea si poate.

Edited by greywolfact, 15 November 2018 - 17:26.


#407
adyliviu

adyliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 16.02.2009
hai ca m-am plictisit ... concluzia este ca suntem intr-o bula imobiliara:

https://www.capital.ro/directorul-impact-pretul-apartamentelor-a-crescut-cu-20-40.html

#408
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.01.2016

View Postadyliviu, on 15 noiembrie 2018 - 17:26, said:

hai ca m-am plictisit ... concluzia este ca suntem intr-o bula imobiliara:

https://www.capital....t-cu-20-40.html

Să sperăm că nu te plictisești și de făcut banii ăia mulți, zău așa

#409
adyliviu

adyliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 16.02.2009

View Postzavalita, on 15 noiembrie 2018 - 17:36, said:

Să sperăm că nu te plictisești și de făcut banii ăia mulți, zău așa

oricat de multi ai face nu prea au valoare ... sunt astia dupa tine ca sucativele Posted Image))... cresc preturile la produse, gaze, benzina, imobiliare, servicii, se dubleaza dobanzile la credite

si bonus hotii de lux pot face puscarie acasa fara bratara de localizare ... asa ca o sa mai creasca preturile la imobiliare =)))

Romanika nu e o tara in care sa iti poti face planuri pe termen lung ...

Edited by adyliviu, 15 November 2018 - 20:23.


#410
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
Sa revenim la topic.
Locuri de parcare subteran au lățime mai mare pe teren adică 3,2 m fata de 2,5 in acte. Sigur mai vine și tubulatura de ventilație dar tot e in regulă. Poți parca și o mașină de teren.

#411
Oracolul Tragic

Oracolul Tragic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 06.04.2006
Domnilor vânzători și fake useri de pe acest forum se pare ca vine criza

https://m.digi24.ro/...abusire-1034793

Ce faceti? Mariți prețurile sau taxati fraierii lunar cu mentenanță voastră abuzivă?

#412
silvyu_1987

silvyu_1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 18.05.2010
de scazut nu au scazut cu mult din pacate...21 residence le vinde in Ianuarie..ar tb luate la puricat  si vazute cifrele..cred ca pe un trimestru sau la nivel de an ar fi mai concludente.
Am auzit si varianta ca dezvoltatori ar profita incurajand vanzarea prin 'scaderea' preturilor

Edited by silvyu_1987, 19 November 2018 - 18:26.


#413
Oracolul Tragic

Oracolul Tragic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 06.04.2006
Cum sa scadă prețurile?... crezi ca ei sunt sclavii clienților? Fraieri sunt destui care cred minciunile de pe forumuri si ce mai mint vânzătorii din show-room. Totusi e ansamblu rezidențial in buricul târgului la Lujerului, ai metrou, paza, parcare, spatiu verde... hahahaha 🤣

#414
adyliviu

adyliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 16.02.2009
tinand cont de lipsa spatiilor verzi din militari, puteau sa faca un parc in zona ... in schimb au plantat blocuri in una din cele mai aglomerate zone ca sa se blocheze tot

30% spatii verzi ... bataie de joc a la romanika

Edited by adyliviu, 19 November 2018 - 21:30.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate