Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?
 Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom
 Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 

downgrade moto g (de la lollipop, la kitkat)

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
tshukihara

tshukihara

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.02.2017
Buna ziua!

De curand am facut upgrade la android, versiunea 5.0 (Lollipop). Mi-a mers foarte greu telefonul  (Motorola Moto G - prima generatie (2013) - XT1039).
am incercat sa fac un downgrade cu multe variante de pe net...
am reusit sa il deblochez, acel unlock...
am gasit un patch...5.0 to 4.4....l-am instalat (cred) si cand incerc sa il deschid imi apare meniu de bootloader sau cum s-o fi chemand.  si mai apare o chestiune...Fastboot reason: fall-trough from normal boot mode

cum ma puteti ajuta?
Ms anticipat

#2
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011
Nu se gaseste cumva CM11 pentru bootloaderul de lollipop? Pentru ca nu poti sa faci downgrade la bootloader (din cate stiu), dar mai bine incerci cu un custom rom kitkat .)(CM11, PA, PAC, AOKP, SlimROM, etc.)

#3
tshukihara

tshukihara

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.02.2017

 Al3xandru35, on 19 februarie 2017 - 13:37, said:

Nu se gaseste cumva CM11 pentru bootloaderul de lollipop? Pentru ca nu poti sa faci downgrade la bootloader (din cate stiu), dar mai bine incerci cu un custom rom kitkat .)(CM11, PA, PAC, AOKP, SlimROM, etc.)

Sincer, m-am cam incurcat in toate operatiunile ce trebuiesc facute si multe chestii citite si nu stiu pe care sa o mai iau de buna. acest...custom rom...cum fac rost de el si cum se instaleaza?
momentan, telefonul meu nu se mai deschide deloc

#4
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011
Sapa pe aici https://forum.xda-de...pers.com/moto-g si cauta ce ai nevoie. Mai intai ai nevoie de custom reecovery, recomand TWRP, care se instaleaza cu fastboot, iar ca ROM recomand PAC sau CM11. Sau RR 5.8.1, adica Android Nougat, sau 7.1.1

Edited by Al3xandru35, 19 February 2017 - 13:43.


#5
tshukihara

tshukihara

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.02.2017

 Al3xandru35, on 19 februarie 2017 - 13:42, said:

Sapa pe aici https://forum.xda-de...pers.com/moto-g si cauta ce ai nevoie. Mai intai ai nevoie de custom reecovery, recomand TWRP, care se instaleaza cu fastboot, iar ca ROM recomand PAC sau CM11. Sau RR 5.8.1, adica Android Nougat, sau 7.1.1


no, ca mi-am facut--o cu mana mea.
ai idee cam cat ar costa o instalare de android la un gsm?

ca o serie de pasi pe care ar trebui sa ii urmez...

ar trebui sa fac acel unlock...care e facut deja...
si sa instalez softul pe care il descarc
si toate astea folosind cmd...

cam asa ar trebui?

#6
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011
Daca esti din bucuresti atunci vorbim pe privat. M-as baga eu sa vad daca pot sa il reinvii. Mai rau de cat este nu poate ajunge.

#7
tshukihara

tshukihara

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.02.2017

 Al3xandru35, on 19 februarie 2017 - 14:15, said:

Daca esti din bucuresti atunci vorbim pe privat. M-as baga eu sa vad daca pot sa il reinvii. Mai rau de cat este nu poate ajunge.
Nu sunt din Bucuresti...dar ma sperii :)) cat de rau poate fi ?:o

#8
a3e6u9

a3e6u9

    ironic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,000
  • Înscris: 23.11.2012
Cyanogenmod nu mai există, din nefericire. Dacă vrei kitkat, pot să-ți recomand slimkat:
http://www.slimroms..../1319-peregrine

Pentru recovery, ai aici:
https://dl.twrp.me/peregrine/

În ce privește informațiile de instalare, sunt aceleași ca pentru Cyanogenmod și le găsești aici:
http://www.quickfeve...tall-lineage-os

Edit: am schimbat primele link-uri, credeam că e pentru Moto G (falcon), dar Moto G 4G e peregrine.

Edited by a3e6u9, 19 February 2017 - 14:43.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate