Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Seif perete

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Cum acum 10 zile o persoana cunoscuta mi-a sustras niste bani din casa vreau sa imi iau un mic seif
Problema e ca am pereti de caramida,oare vor rezista diblurile daca trage cu mainile de el vreun potential hot neprofesionist?

Edited by I2O, 14 February 2017 - 16:40.


#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 I2O, on 14 februarie 2017 - 16:39, said:

Cum acum 10 zile o persoana cunoscuta mi-a sustras niste bani din casa vreau sa imi iau un mic seif
Problema e ca am pereti de caramida,oare vor rezista diblurile daca trage cu mainile de el vreun potential hot neprofesionist?
Daca pui dibluri serioase , poate sa traga si cu tractorul. Poti folosi ancore chimice.

Edited by pasilla, 14 February 2017 - 16:49.


#3
_NeXUS-

_NeXUS-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 05.02.2017
Seif de perete inseamna sa il cimentezi in caramadia.
Problema seifurilor este ca atrag atentie, am vrut sa imi iau si eu seif de casa si cred ca fara sa vreau puneam familia in fata vreunui risc, asa ca am luat decizia sa nu tin cash in casa.
Sunt om cinstit si nu are nimic daca apar prin banca cu depozite bancare, cu toate ca sincer mi-ar placea sa tin valuta cash, dar dupa cum ziceam? Politia se misca cum se misca.
Cele ieftine se desfac repede urmarind youtube, cele la 300 de lei sunt cam maricele.

Dedeman si Leroy Merlin au asa ceva, expuse si te poti uita la ce iti place.

Edited by _NeXUS-, 14 February 2017 - 16:51.


#4
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 22.05.2011

 _NeXUS-, on 14 februarie 2017 - 16:51, said:

Seif de perete inseamna sa il cimentezi in caramadia.
Problema seifurilor este ca atrag atentie, am vrut sa imi iau si eu seif de casa si cred ca fara sa vreau puneam familia in fata vreunui risc, asa ca am luat decizia sa nu tin cash in casa.

Nu cred ca atragi multa atentie daca il pui dupa un tablou intr-o camera sau ceva de genul, ma rog, ideea e sa nu il pui in perete la vedere, nu iti iei seif ca sa tii cateva sute de euro in el..

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Daca e persoana cunoscuta si te fura, fii sigur ca-ti ia peretele cu totul data viitoare.

Banii se tin in cont sau se ruleaza. Nu in seif :)

Seiful este pentru acte

#6
_NeXUS-

_NeXUS-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 05.02.2017
Este genul de chestie care la fiecare renovare ar atrage atentia tuturor, se duce repede vestea ca ai seif.
Cred ca toti de aici am vrea o varianta sigura sa ne ascundem valuta, practic nu ai asa ceva, 100% nu exista.

#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009

 _NeXUS-, on 14 februarie 2017 - 17:07, said:

Este genul de chestie care la fiecare renovare ar atrage atentia tuturor, se duce repede vestea ca ai seif.
Cred ca toti de aici am vrea o varianta sigura sa ne ascundem valuta, practic nu ai asa ceva, 100% nu exista.


Ai facut chiar asa multa valuta in UK? Posted Image

#8
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 _NeXUS-, on 14 februarie 2017 - 17:07, said:

Este genul de chestie care la fiecare renovare ar atrage atentia tuturor, se duce repede vestea ca ai seif.
Cred ca toti de aici am vrea o varianta sigura sa ne ascundem valuta, practic nu ai asa ceva, 100% nu exista.

in camera respectiva isi cumpara un trafalet si renoveaza singur sau ia un singur muncitor si il ameninta  daca sopteste ceva Posted Image Posted Image

#9
_NeXUS-

_NeXUS-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 05.02.2017

 Lex404, on 14 februarie 2017 - 17:12, said:

Ai facut chiar asa multa valuta in UK? Posted Image
Nu am fost in anglia.

 TruculMagic, on 14 februarie 2017 - 17:40, said:

in camera respectiva isi cumpara un trafalet si renoveaza singur sau ia un singur muncitor si il ameninta  daca sopteste ceva Posted Image Posted Image
Eu imi imaginez asa sincer cum te-ar auzi rudele ca ti-ai luat seif, nu mai zic de cei la care ai apela sa iti dea gaura in perete sa bagi un asemenea obiect.
Atrage prea multa atentie seiful.

Asta cu tinut valuta trebuie ceva tinuta in ceva rezistent la foc, la apa.
Nu am vreo solutie sau sa fiu sincer am una pe care nu vreau sa o zic, am si cunostinte pe forum asa ca mai bine zic ca nu tin cash.
Nu de alta dar mai ma oftic si eu pe cate o ruda si zic "Cata valuta are asta in casa, cum o avea asa curaj sa tina cash in casa?"

#10
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
De cate ori ma plimb prin Metro sau Dedeman ma arat interesat de un seif. Nu ca as avea nevoie , ca nu am asa multi bani , dar intotdeauna se gaseste prin zona careva care ma cunoaste ( asta-i soarta de VIP ) si vad cum li se dilata pupilele de ciuda, toti  presupunand ca am o multime de eurosi. Posted Image

Edited by JurasikMan, 14 February 2017 - 18:08.


#11
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Intr-un ciorap, sub saltea nu e bine? E prea mic ciorapu`?
ON trebuie bine consolidat, eventual cu strapungere pana in cealalta parte a zidului, pentru ca altfel, il tii doar de decor si ca sa atraga eventuali "clienti", chiar daca e gol.

 JurasikMan, on 14 februarie 2017 - 18:07, said:

De cate ori ma plimb prin Metro sau Dedeman ma arat interesat de un seif. Nu ca as avea nevoie , ca nu am asa multi bani , dar intotdeauna se gaseste prin zona careva care ma cunoaste ( asta-i soarta de VIP ) si vad cum li se dilata pupilele de ciuda, toti  presupunand ca am o multime de eurosi. Posted Image
Daca e bine zidit, bagi niste pastile de frig, dintr-acelea pentru cutii frigorifice portabile, sa vezi ce bine tine berea la rece!Posted Image

#12
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
De pus il voi pune in camara unde nu intra nimeni
Chestia e ca daca ii aveam macar intr-o cutie de tabla nu avea cand sa o sparga sau sa plece cu ea ca il vedeam.
Bine ca nu mi-a ciordit si auru...care era cu un sertar mai sus
Ps:spui sa pun dibluri serioase,pai asta ar insemna sa largesc gaurile si voi pierde garantia seifului

Edited by I2O, 14 February 2017 - 19:15.


#13
_NeXUS-

_NeXUS-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 05.02.2017
Pot sa intreb ce suma ti-a fost furata?


Problema este montarea seifului.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OOHf7i_MBeg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
2500 de euro,nu-i o suma exorbitanta,dar totusi...

#15
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Dacă stai la curte,amplasează-l în podea.

#16
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 ASCENDED, on 14 februarie 2017 - 19:19, said:

Dacă stai la curte,amplasează-l Ă®n podea.
Ar fi o idee buna

#17
_NeXUS-

_NeXUS-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 05.02.2017
E pe dracu, cu 2500 de euro iti cumperi masina, al dracu hot a dat de miere.

Nu te-ai gandit sa iti instalezi un sistem de supraveghere?
Problema ascunzatorilor este ca nu ajungi repede la ele, cum ziceam... am si eu asa ceva, doar ca sunt amenajate pe termen lung, nu umblu toata ziua acolo.

#18
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001
Fii atent ce grosime are peretele. Sa nu iasa afara seiful.
Pune-l intr-o debara PE perete cu 4 dibluri. Pe un raft si pui 2-3 borcane cu muraturi in fata lui.
IN perete e dificil.
Alta varianta IN dulap cu dibluri PE peretele din spate. In fata pui ceva lenjerie sa il ascunzi.

La bricodepot pret 100 lei cu cifru.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate