Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Estic Park - Soseaua Dobroesti - Pantelimon

- - - - -
  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#91
esticpark

esticpark

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.02.2017

View Postdavidraducu80, on 01 iulie 2018 - 12:34, said:

Ca locatar pot sa iti confirm "calitatea" Posted Image
Attachment 2018..06.jpg Attachment 2018.06.jpg

[ http://oi64.tinypic.com/15clfo5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://oi64.tinypic.com/15clfo5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://oi65.tinypic.com/24zx3sl.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://oi64.tinypic.com/15clfo5.jpg
http://oi65.tinypic.com/24zx3sl.jpg
Buna ziua D-le David,
Nu regasesc numele dumneavoastra pe lista proprietarilor din cladirea noastra, iar dupa unghiul fotografiilor, trag concluzia ca sunteti locatar in blocul din curtea vecina.
Va multumesc totusi pentru grija si pentru efortul de a crea un cont pe acest forum doar pentru a comenta aici.
In ceea ce priveste problema sesizata, aceasta a fost remediata de catre constructor, care conform contractului are obligatia de a asigura garantia si reparatiile inerente.

Va multumesc inca odata, va urez bun venit pe forumul Softpedia si astept cat mai multe comentarii pertinente. Sper in acelasi timp ca sunteti foarte multumit de locuinta dumneavoastra din blocul construit in curtea din spate a vilei "dezvoltatorului" de la care ati achizitionat-o.

#92
stanescuionut

stanescuionut

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.09.2018
Buna ziua,
Caut de ceva vreme un apartament in zona Titan, Pantelimon, in principiu sector 2-3 zone accesibile ca si pret. Am vazut destul de multe blocuri in constructie pana acum in zona Titan, si as vrea sa fac o vizionare si la acest proiect care la cum este prezentat pare sa fie WOW, dar inainte de a ma duce la o vizionare as vrea sa primesc mai multe informatii despre dezvoltator, structura blocului, infrastructura etc. Nu vreau sa-mi mai pierd timpul la vizionari inainte de a ma informa cum trebuie.
As vrea sa stiu daca acest dezvoltator este transparent si ma pot duce cu un inginer sa verifice ceea ce ei construiesc.
Am inteles ca un bloc este deja finalizat, daca sunt membri care locuiesc acolo as aprecia parerea lor sincera.
Va multumesc!

#93
esticpark

esticpark

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.02.2017

View Poststanescuionut, on 20 septembrie 2018 - 09:32, said:

Buna ziua,
Caut de ceva vreme un apartament in zona Titan, Pantelimon, in principiu sector 2-3 zone accesibile ca si pret. Am vazut destul de multe blocuri in constructie pana acum in zona Titan, si as vrea sa fac o vizionare si la acest proiect care la cum este prezentat pare sa fie WOW, dar inainte de a ma duce la o vizionare as vrea sa primesc mai multe informatii despre dezvoltator, structura blocului, infrastructura etc. Nu vreau sa-mi mai pierd timpul la vizionari inainte de a ma informa cum trebuie.
As vrea sa stiu daca acest dezvoltator este transparent si ma pot duce cu un inginer sa verifice ceea ce ei construiesc.
Am inteles ca un bloc este deja finalizat, daca sunt membri care locuiesc acolo as aprecia parerea lor sincera.
Va multumesc!
Buna ziua,
Va putem pune la dispozitie oricand doriti proiectele cladirilor, doar in locatia proiectului din Sos. Dobroesti, Sector 2. Va rog insa, sa ne contactati inainte pentru a fi siguri ca se afla in locatie si colega noastra care este Manager de Proiect dar si inginer structurist, cea mai in masura sa va raspunda la intrebari, atat pentru constructia finalizata, cat si pentru cea in curs de edificare.
Multumesc

#94
esticpark

esticpark

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.02.2017

View Postkopac, on 18 iulie 2018 - 15:42, said:

sa va mai dau un pont: pentru a iesi dimineata in civilizatie trebuie sa va intepati in sos fundeni. nu vreua sa fiu rau, dar nimeni nu te lasa sa te bagi(eu nici atat), deci practiic poti sta si 20 de minute doar sa intri in mega aglomerata sosea fundeni. iata un alt exemplu de parazitare al bucurestiului..
Buna ziua,
Atasat mostre de "intepat" in civilizatie.
21 min Pta Universitatii
27 min Sun Plaza
32 min Promenada
43 min Romexpo
42 min Pta Rahova
15 min in sens invers Pta Iancului - Estic Park la aceeasi ora.
Probabil timpii cresc intr-o zi ploioasa cu 10 min dar, cum zicea cineva mai sus si in functie de sofer...
Multumesc,
Valentin Zaharia

ps
esti rau:)

Attached Files


Edited by esticpark, 26 September 2018 - 08:48.


#95
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,333
  • Înscris: 31.07.2017
nu este greu, stati putin dimineata in interesectia sos dobroesti cu sos fundeni si veti intelege despre ce este vorba. greu de trecut, soferi nervosi, oameni veniti din comuna dobroesti in municipiul bucuresti pe naspa. Nu va repeziti ca orbii!

#96
esticpark

esticpark

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.02.2017

View Postkopac, on 29 septembrie 2018 - 21:51, said:

nu este greu, stati putin dimineata in interesectia sos dobroesti cu sos fundeni si veti intelege despre ce este vorba. greu de trecut, soferi nervosi, oameni veniti din comuna dobroesti in municipiul bucuresti pe naspa. Nu va repeziti ca orbii!
Nu inteleg mai nimic din ce spui, doar ca daca locuiesti in Comuna Dobroesti este ilegal sau "pe naspa" sa intri in Bucuresti.
In rest, in fiecare dimineata ajung in 15 minute cu copii la scoala pe Pache. Pun si filmare daca doresti si daca ne arati cum stai tu in intersectie si de ce.
Asta in cazul in care google maps sau waze este de neluat in seama.
Eu zic asa: daca depasesti cu mai mult de 5 minute ce zice softul sau a avut loc un accident sau are o problema soferul... iar accidente se intampla rar...

#97
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Evident.
Totusi, stim cum este traficul in Bucuresti.
Poate cineva care nu cunoaste orasul, poate crede ca dimineata poti face 15 minute de acolo pana la Iancului.
Sa fim seriosi.
Poti face acest lucru, noaptea, cand nu e trafic.
Tot Bucurestiul este blocat dimineata si seara, mai ales daca te duci slre centru iar tu ne spui ca in 15 minute ajungi acolo.
Toata lumea stie ca este trafic, doar agentii de vanzari au o bamda speciala si zboara pana de destinatie.

#98
esticpark

esticpark

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.02.2017

View PostGroh, on 30 septembrie 2018 - 10:13, said:

Evident.
Totusi, stim cum este traficul in Bucuresti.
Poate cineva care nu cunoaste orasul, poate crede ca dimineata poti face 15 minute de acolo pana la Iancului.
Sa fim seriosi.
Poti face acest lucru, noaptea, cand nu e trafic.
Tot Bucurestiul este blocat dimineata si seara, mai ales daca te duci slre centru iar tu ne spui ca in 15 minute ajungi acolo.
Toata lumea stie ca este trafic, doar agentii de vanzari au o bamda speciala si zboara pana de destinatie.
Salut Groh,
Imi cer scuze si fac o precizare: nevasta-mea poate face 15 minute pana la Pta Iancului. Eu fac 12 asa cum zice Google mapsu', dar nu am vrut sa para exagerat.
Daca totusi tii sa contrazici un soft de navigatie, te invit sa testezi si mai vorbim dupa aceea.
Repet inca odata: accesul nu este o facilitate exclusiva a proiectului sau a dezvoltatorului. Este un avantaj al zonei, de care beneficiaza toti locuitorii, nu doar cei din Estic Park.
O zi fara trafic iti doresc!

Attached Files


Edited by esticpark, 04 October 2018 - 09:03.


#99
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Sa inteleg ca va adresati doar celor care au masini?

#100
esticpark

esticpark

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.02.2017

View PostAfroditu, on 04 octombrie 2018 - 12:24, said:

Sa inteleg ca va adresati doar celor care au masini?
Nicidecum, ne adresam tuturor, insa cei care folosesc alte mijloace de transport nu sunt atat de exasperati de traficul din Bucuresti.
Posesorilor de autoturisme (celor care le si utilizeaza zilnic), le recomand clasica metoda pentru a nu intarzia: pleci cu 5-10 minute mai devreme peste ce spune Google maps si ajungi cam oriunde in Bucuresti la timp.

#101
Fastless

Fastless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 08.05.2017

View PostGroh, on 30 septembrie 2018 - 10:13, said:

Evident.
Totusi, stim cum este traficul in Bucuresti.
Poate cineva care nu cunoaste orasul, poate crede ca dimineata poti face 15 minute de acolo pana la Iancului.
Sa fim seriosi.
Poti face acest lucru, noaptea, cand nu e trafic.
Tot Bucurestiul este blocat dimineata si seara, mai ales daca te duci slre centru iar tu ne spui ca in 15 minute ajungi acolo.
Toata lumea stie ca este trafic, doar agentii de vanzari au o bamda speciala si zboara pana de destinatie.

Esti in Bucuresti, ce nu intelegi?
In topul european la congestia traficului suntem doar dupa capiatala Rusiei si soara ei, cu alte cuvinte sintem cei mai full of shit din toate capitalele europene ale Europei civilizate, oriunde ai cumpara, te vei misca k mortu cu dricu. Eu stau la 4.6 km de birou si biroul e in supercentru, fac cu masina doar 10 minute mai repede decat as merge pe jos adica 45 de minute.

Edited by Fastless, 03 December 2018 - 18:16.


#102
esticpark

esticpark

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.02.2017
Buna seara,

Pentru cei care se indoiesc ca poti ajunge in mai putin de 15 minute de la Estic Park la Pta Iancului la o ora de varf. Mai precis la 7:30 cand toata lumea isi duce odraslele la scoala.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HgwiUiPxMik?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Precizez inca odata ca nu este o facilitate creata prin generozitatea dezvoltatorului, dar nici o gogorita lansata de agentii imobiliari. Se circula acceptabil din zona spre centru cam la orice ora. Exceptie fac zilele cu putina zapada cand toata lumea iese cu masina pe strada, de bucurie... sau uita sa cum se conduce...

#103
nedelcumm

nedelcumm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.12.2018
Buna ziua, confirm ca se ajunge rapid daca te scoli devreme si pleci cu putin inainte de 8:00. Eu si sotul suntem multumiti de locatie.

#104
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
-))

#105
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postnedelcumm, on 29 decembrie 2018 - 11:05, said:

Buna ziua, confirm ca se ajunge rapid daca te scoli devreme si pleci cu putin inainte de 8:00. Eu si sotul suntem multumiti de locatie.

Confirm si eu acest lucru, daca te trezesti la 4 departe ajungi, in orice alta situatie mi se pare improbabil sa mai ajungi la timp, deja pe Ghica se face coada incepand cu ora 6, asta ca un mic exemplu, dar daca te trezesti la 4 si pleci la un 5.30 este rezonabil

#106
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Nu auzi ca daca esti nou inscris pe forum, ajungi din Estic Park in 15 minune, oriunde in Bucuresti?!?
Si daca cumva ii contrazici, o sa iti spuna ca esti de la concurenta sau nu ai nici o treaba sa cumperi, etc, etc.
Corect, eu cel putin nu am nici o treaba sa cumpar,dar stiind cum e traficul in zona, sa vina sa mi se spuna ce bine se circula dimineata, deja e prea mult.

#107
MihaiB_PhD

MihaiB_PhD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 17.04.2014
Sunt totuși curios in ce zi ai făcut filmarea, și capturile de ecran. Nu se vede nicăieri dacă e luni, joi sau duminica. Nu de alta, dar in timpul săptămânii, între 7:30 și 20:30, nu ajungi in mai puțin de 30 de minute la Universitate nici cu mama Waze sau google maps.

Atașata captura de ecran făcută acum, 30.12.2018, cu un trafic in oraș extrem de lejer (15 min de la intersecția Fundeni cu Colentina pana in Tineretului, via Colentina/Obor/Mihai Bravu).

Dacă traficul era atât de lejer cum se susține pe aici de la EP pana oriunde, in mod sigur prețul ar fi fost pe măsura.

Attached Files



#108
Septimus

Septimus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 30.03.2008
Buna ziua, din ce am vazut exista mai multe cladiri planificate in cadrul complexului, pe langa cele doua cladiri Solis (una finalizata, cealalata in constructie).

Exista o planificare clara in acest sens pentru evolutia lucrarilor?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate