Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Nas mai mereu infundat

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
all41

all41

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 04.02.2017

View Postxmanyacs77, on 07 februarie 2017 - 06:03, said:

Mergi la un consult ORL.
Sa nu cumva sa ai polipi....Posted Image

Sau sinuzita

#20
asd11

asd11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 18.08.2016
Vad ca azi sunt putin mai bine,nu am mai pus picaturi deloc..nasul numai e infundat asa tare si simt ca intra ceva aer prin el..de iesit ies afara,o sa pun si un prosop umed,mai stau o zi,doua daca nu trece urmez sfaturile voastre,daca nici asa nu merge ultima solutie e medicul

#21
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,083
  • Înscris: 07.11.2006

View Postasd11, on 06 februarie 2017 - 21:42, said:

Salutare! Acum o luna am racit,o raceala normala de iarna(tuse,nas infundat),a trecut cam in 10 zile.Problema este ca de atunci in fiecare zi cam la 5 ore trebuie sa imi pun picaturi(pun vibrocil) pentru ca nasul mi se infunda de parca sunt racit cobza,abia respir,cand suflu nasul abia scot ceva si ce scot este alb/verde...dupa ce pun picaturile mi se desfunda si respir normal...Tin sa precizez ca am si deviatie de sept,dar cand mi se infunda nasul de la boala,se infunda putin si simt ca e uscat,in schimb aici mi se infunda si cand trag simt ca e tot infundat,parca mi.a pus cineva ceva sa numai treaca aerul...deci ce credeti ca am,ce pot sa fac??sunt deja la al treilea flacon de vibrocil intr-o luna Posted Image

Foloseste cat mai des batista si /sau manecile camasilor,tricourilor si cat mai rar picaturile.
Eventula consulta un ORL-ist.

#22
Lucian161990

Lucian161990

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.11.2019
Incercati ulei de susan eu am scapat de nas infundat dupa 8 ani in care incercat multe variante.Cautati pe youtube nas infundat este un baiat ce vorbeste despre acest subiect.

#23
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,779
  • Înscris: 25.11.2009

View Postviotl, on 07 februarie 2017 - 06:53, said:

KMnO4
Permanganat de potasiu. Daca gasesti sa-mi zici si mie...
E cel mai bun praf de stranutat, curata tot. Din pacate, se gaseste tare greu...
E precusor pentru droguri, ca sa am asa ceva in farmacie am nevoie de o tona de aprobari, mai bine nu mai comand si nu ma doare capul.

Initiator: spalaturi nazale cu vas Neti in care pui 2-3 picaturi de ulei esential de Tea Tree.

#24
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
O fi precursor, nu contest, dar la cantități rezonabile contează asta ?
Plm, cine vrea să facă droguri comandă 1 litru de precursor lunar ? Ambalat in recipiente mici ?  Nu e stupid ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate