Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 

2008 Dacia Sandero

- - - - -
  • Please log in to reply
1549 replies to this topic

#37
acusila

acusila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 29.10.2005
eu cred ca ce vedem mai sus este doar un mule, se testeaza platforma tehnica a viitoarei dacii hatch. Daca va uitati mai atent vedeti ca portbagajul e separat de luneta. Ori la hatch cele doua sunt un tot unitar. Am inca sperante ca va arata bine

#38
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
cei de la autoshow au declarat la antena1 azi ca hatch-ul nu va arata ca masina din spyshoturile de mai sus, fiind un mule asa cum a zis si acusila. Ce e interesant e ca cica hatch-ul va avea un design diferit de mule, si ca  va avea AMPATAMENTUL scazut. Deci e posibil sa scada si spatiul interior (mai ales in spate). A confirmat totodata faptul ca va fi produs in columbia, insa nu e batut in cuie faptul ca acolo va fi produs exclusiv. Cei de la Dacia inca se mai gandesc daca il vor fabrica si in alta parte. Cine stie, poate chiar la craiova daca preiau fabrica..

#39
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
este absolut graznica

oare cat de mult sa o schimbe daca asta e un mule...uitati-va ce au reusit sa faca cu Loganu :rolleyes:

Edited by Tzepi, 23 February 2006 - 14:01.


#40
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
un tip care lucreaza la Dacia si care a dat informatii destul de pertinente pana acum, a spus ca Logan hatch va fi lansat in 2008

#41
blindshutter

blindshutter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 11.08.2003

Quote

Iata primele imagini cu noul Renault Sandero, un hatchback derivat din Logan, care va fi asamblat incepand din anul acesta sub marca Renault in Brazilia, iar de anul viitor, cu unele trasaturi diferite specifice marcii Dacia, si in Romania.

Nu doar ca arata infinit mai bine decat modelul sedan, dar noul Logan hatchback, numit pe piata sud-americana Renault Sandero, va pastra atuurile modelului initial, intr-o forma cu mult imbunatatita.

Lungimea masinii este de 4.02 metri, capacitatea portbagajului de 320 de litri, bancheta spate este in sfarsit rabatabila 60:40, iar spatiul pentru pasagerii spate pare a fi ramas intact. Sub raportul sigurantei, Sandero este dotat cu un sistem ABS Bosch 8.0 de ultima generatie, care echipeaza Megane II si Clio II. Masina mai este dotata si cu centuri de siguranta in trei puncte, structuri ranforsate sub bord si bare de otel in usi, pentru a implini normele de securitate cerute atat in Europa cat si in America de Sud.

In Argentina Sandero va fi propulsat de motoare pe benzina si diesel, in timp ce in Brazilia gama va include motorizari FlexFuel, bazate pe biocombustibili. Astfel, vor fi disponibile motorizarile de 1.6 16v, 1.5 dCi, precum si un motor de 1.0 16v prezent deja si pe Clio II in Brazilia. Tot acolo vor mai exisat un 1.6 16v si un 1.6 8v FlexFuel.

Masina va veni pe piata sud-americana impreuna cu o garantie de trei ani in timp ce pretul, nepublicat inca, va apartine clasei mici. Sandero nu se va limita insa la aceasta piata, ci este un proiect global care are sanse de reusita chiar mai mari decat ale sedanului. In Europa, un model derivat din Sandero, fara indoiala Logan hatch, va imbogati gama Dacia incepand din 2008.

Aveti in galerie primele imagini cu Renault Sandero, pe masura ce apar noi informatii vi le vom pune la dispozitie.

Sursa: Noul Logan Hatch - Renault Sandero.

Mie chiar ca imi place masinuta! :)

Iata si poze:

Attached Files


Edited by blindshutter, 10 September 2007 - 19:01.


#42
mc_h

mc_h

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 594
  • Înscris: 07.10.2005
Fiecare componenta in parte arata bine :OK: . Impreuna pe aceeasi masina? Not so much  :thumbdown: . Dar e decent

#43
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 02.07.2007
cam ciudatica masina.

#44
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
e misto..dar cati bani?...sper ca nu e mai scumpa ca nu Megane...

jantele din prima poza..copie Logan BERLINA

Edited by crysty2k5, 10 September 2007 - 19:20.


#45
blindshutter

blindshutter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 11.08.2003
Pai asta si este, un Logan hatchback, cu botul modificat sa arate frumos.

#46
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,278
  • Înscris: 22.07.2005
Eu cred ca arata bine ... Mai putin imitatia aia de aluminiu din interior. Dar sa vedem pretul si atunci putem spune daca se putea mai bine sau nu.

#47
raduniculescu

raduniculescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 13.01.2007
Un mare pas inainte pentru un viitor Logan, arata un pic cam disproportionata din poze dar merge. Daca vor vinde masina la 7500 Euro cu servodirectie, aer conditionat si 2 airbag-uri + un radio CD acolo va fi un mare succes, mai ales la tineri si doamne/domnisoare.
Mi se pare ca spatele aduce a C3, fata a Nissan Primera, pe ansamblu o combinatie intre Clio III si Fiat Palia. Ce-mi plac sunt fetele la usi si manerele, incomparabile ca aspect cu cele ale Loganului actual. Sa-i uram succes si o asteptam in Europa.

Edited by raduniculescu, 10 September 2007 - 19:45.


#48
clatarin

clatarin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 22.04.2007
masina arata mai bine decat loganul actual .
poate un viitor face lift va face ca loganul sa arate asa.


cei care au participat la marea prezentare Renault in legetura cu minidacia pot sa ne spuna daca este acelasi model .

#49
blindshutter

blindshutter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 11.08.2003
100% sigur ca hatchbackul Logan va arata asa, dar cu bot specific de Dacia, nu de Renault. Diferenta ca intre actualul Logan Renault vs. Logan Dacia.
Probabil si ceva ranforsari suplimentare pentru piata europeana.

Dupa cate am inteles si Loganul berlina va prelua apoi botul de pe asta micu'.

Eu cred ca modelul va avea un succes mai mare decat Loganul sedan.

Edited by blindshutter, 10 September 2007 - 20:22.


#50
clatarin

clatarin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 22.04.2007
cea mai buna stire de ceva vreme incoace.

aduce putin pastrand proportiile cu BMW seria 1.
la fel au spus si cei care au vazut minidacia , ca seamana cu seria 1

#51
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Da, asa cred si eu. Arata bine, putin disproportionata, dar ok. Interiorul e reusit.

#52
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
imi place cum arata. Sper sa vedem un model in saloanele auto de anul asta :)

#53
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Arata bine, totusi nu-mi vine a crede ca francezii vor face asa ceva in RO.

#54
clatarin

clatarin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 22.04.2007

View PostMAK, on Sep 10 2007, 21:36, said:

Arata bine, totusi nu-mi vine a crede ca francezii vor face asa ceva in RO.
pai de ce nu?

loganul se apropie de un face lift si de ce nu ar arata asa.
masinuta arata bine din fata si acceptabil din spate.
ar avea un succes mai mare decat loganul actual pe pietele vest europene.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate