Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

In 2016 VW a ajuns in premiera cel mai mare constructor auto mondial, depasind Toyota

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
2077 replies to this topic

#1189
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Dar VW vad la greu si ma bucura. Eu si inchiriez doar vw, ca sa.i ajut si asa.

Dupa asa scandal si n probleme cu greve si oprirea productiei, haterii vw, li se zbate o vână la gat, cand vad ca tot peste 10 mil.de masini vand, si ajung si locul 1.
Stiu, e greu, dar trebuie sa se obisnuiasca.

Edited by Dany_Darke, 15 June 2017 - 07:25.


#1190
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postfotbal5, on 14 iunie 2017 - 13:48, said:

Sincer cred ca ia picat cutia in garantie, dar nu cred ca au facut gargara cei de la VW ca nu o schimba, astea sunt povesti vantoresti....
Daca zicei manuala, poate (sa zicem ca o baga din a-5-a in a 1-a), dar la cea automatica nu avea ce sa ii faca (exceptand mersul peste bolovani) ca sa zic vre-un mecanic ca e vina lui.
incercati sa povestiti ceea ce e corect nu sa adaugati (sau daca unu se lauda cu ceva, luati doar partea reala...)

Cam asa?

Attached File  Audi-A7-stricat_5.jpg   620.49K   21 downloads

View PostRasAlGhul, on 14 iunie 2017 - 18:04, said:

Probleme grave...nu joaca...trase din copilarie!
Da, se lauda de parca el ar fi cumparat alea 10 milioane de masini, sau profitul ar fi mers direct la el in buzunar.Posted Image

Edited by ericmario, 14 June 2017 - 18:16.


#1191
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Si asta cu masina audi, nu a blocat 10 mil.sa.i cumpere. Nu are succes.

#1192
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003

View PostHitmaker, on 14 iunie 2017 - 18:12, said:

Doamne fereste! Asta e caz de Obregia.
Vezi mai Hitmaker, ce ironica-i viata asta?
Ti-ai gasit si tu 2 prieteni... :D

View PostRasAlGhul, on 14 iunie 2017 - 16:51, said:

Ti se pare ca o baterie inseamna probleme? Nissan nu produce baterii... ei construiesc masini cu motoare bune in alianta cu Renault.

Pai sa stii ca nici VW nu construieste injectoare si nici intinzatoare sau lanturi de distributie. Culmea, nici turbine.
VW face clientii multumiti :D

#1193
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
VW face profit, cum e si normal, ca nu munceste nimeni pentru conditia fizica sau pentru multumirea clientului.
Pana la urma VW nu face mai nimic, este? Sau face motoare cu bube?Posted Image
Ca in rest sunt absolviti de orice vina.

ps. Pana si centurile de siguranta le cumpara de la Takata. (de astea a uitat torqu cand arunca cu noroi in Toyota)
ps2. Daca gresesc in legatura cu centurile de siguranta, imi fac Mea Culpa de pe acum!

Edited by calinkgb, 14 June 2017 - 23:31.
ia incearca sa te rezumi la subiect, nu la persoane!


#1194
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003
Pai Hitmaker se lega de mine ca cica am prieteni, lui i-am raspuns, nu tie...

View Postericmario, on 14 iunie 2017 - 19:12, said:

ps. Pana si centurile de siguranta le cumpara de la Takata. (de astea a uitat torqu cand arunca cu noroi in Toyota)
ps2. Daca gresesc in legatura cu centurile de siguranta, imi fac Mea Culpa de pe acum!
Serios acum, cand n-ai gresit tu si ai avut dreptate? Probabil doar pe topicul despre diesel :)
Era vorba de airbag acolo, nu de centuri de siguranta

#1195
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Asa ma, airbleg, bata-l vina.
Eh, am si eu o varsta tudore...

#1196
RasAlGhul

RasAlGhul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 11.02.2016

View Postvalitudor, on 14 iunie 2017 - 19:02, said:

Pai sa stii ca nici VW nu construieste injectoare si nici intinzatoare sau lanturi de distributie. Culmea, nici turbine.
VW face clientii multumiti Posted Image
Asta mai lipsea...sa le construiasca si pe astea...era cireasa de pe tort! Nu destul ca construieste motoare gandite cu picioarele!
Cumpara si ei piesele de unde sunt mai ieftine si mai proaste...nu tot se vorbea ca profitul trebuie sa fie la maxim la vw. Banii sa curga...ca pacalici sunt destui pe pamant...
Au crezut ca-i gasesc si-n America...pana s-au suparat baietii destepti si le-au tras-o la picioare!

Edited by RasAlGhul, 14 June 2017 - 22:33.


#1197
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,977
  • Înscris: 06.01.2006

View Postvalitudor, on 14 iunie 2017 - 19:02, said:

VW face clientii multumiti Posted Image
100% de acord.
Eu sunt unul din ei.

#1198
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
Mai usor cu referirile la useri!

#1199
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostRasAlGhul, on 14 iunie 2017 - 22:32, said:

Banii sa curga...ca pacalici sunt destui

Ce mi-a placuta asta!Posted Image
Eu as adauga, nu doar pacalici, ci si aplaudaci!

#1200
Kazmer

Kazmer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,307
  • Înscris: 25.11.2010
Teapa ala VW sau romania? Spor la îngroșat profiturile.

Baiatu si-a luat masina sh vanduta ca noua
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SI_VbE2pcsE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1201
RasAlGhul

RasAlGhul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 11.02.2016
Se practica acest sistem. Se ofera flote la smecherii mari care ne viziteaza tara...sau o folosesc chiar ei in scopuri personale.
Se pune masina in service mode (lucru stiut numai de dealeri)...iai kilometrajul nu mai inregistreaza absolut nimic. Apoi masina se vinde ca noua!
Magari...dar baiatul pare destept..si-a luat si avocat. Sa-l scuture pe dealer-ul VW pana nu mai ramane nimic din el!
Ce ne mai miram de un dealer mizerabil din Ro...cand pestele se impute intai de la cap!

Edited by RasAlGhul, 15 June 2017 - 09:04.


#1202
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,495
  • Înscris: 17.09.2007
Ahaha, e vorba aia ca pana la Dumnezeu te mananca sfintii.
Deci unii (majoritatea?) se pare ca n-au renuntat la obiceiuri neaose. Te mai intrebi in service ce piese iti schimba cu adevarat.
Bravo tipului ca s-a dus la avocat si a inaintat plangere penala.

#1203
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
@RasAlGul- Ar trebui sa-i intrebi pe prietenii tai de la Renault- Nissan de practici de genul asta, sunt experti in a vinde masini lovite ca masini noi noute. Asta e proaspata, de 2 saptamani. Sa mai zic de clientii care au primit termene de livrare de 3 luni, au asteptat masinile si in ziua livrarii i-au anuntat ca a facut fabrica recall pt. ca NU AU MONTAT toate piesele pe masini si sunt rechemate in Spania?

Edited by edi10000, 15 June 2017 - 10:00.


#1204
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003
Discutia asta e off topic aici. Acesta ar trebui sa fie un topic al bucuriei si satisfactiei ca VW a ajuns nr. 1 mondial.
Sau credeti ca ar trebui sa ne intrebam daca masina a fost numarata de 2 ori la masini vandute? Posted Image

View Postedi10000, on 15 iunie 2017 - 09:44, said:

@RasAlGul- Ar trebui sa-i intrebi pe prietenii tai de la Renault- Nissan de practici de genul asta,

Aici nu sunt de acord cu tine. Alea nu sunt dovezi ca le-au vandut ca noi, ele fiind SH in realitate.
Dupa cate stiu eu, asa le fabrica Reno de noi. Posted Image

Edited by valitudor, 15 June 2017 - 09:46.


#1205
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015

View PostRasAlGhul, on 14 iunie 2017 - 16:51, said:

Ti se pare ca o baterie inseamna probleme? Nissan nu produce baterii... ei construiesc masini cu motoare bune in alianta cu Renault. Iar tipul din topicul respectiv pare foarte multumit de masina...chiar el a spus-o!
Bateria este de la un producator care a dat cu mucii in fasole....iar Nissan suporta consecintele si le schimba fara nicio problema in timpul garantiei.
Asa ca.... este mare diferenta intre o proasta proiectare a unui motor (caz vw) si o amarata de baterie.
S-ar fi pupat la basca cei de la VW daca ar fi avut probleme numai cu acumulatorul! Dar ei au probleme grave cu motoarele si trebuie sa-i prinda altii ca sunt escroci la drumul mare!

Faptul ca este produsa de alta firma, nu scuteste de vina pe Nissan (sau orice alta firma in locul ei) !!!

View Postvalitudor, on 14 iunie 2017 - 19:02, said:

Pai sa stii ca nici VW nu construieste injectoare si nici intinzatoare sau lanturi de distributie. Culmea, nici turbine.

Deci nu e vina lui VW ca se strica masina ??
Adevarul este tocmai invers, ce ai pe masina cu sigla x sau y , este raspunderea lui x sau y nu a celui care a produs piesa. Producatorul de piese raspunde in fata producatorului de masini si nu in fata clientului !!

Legat de cel cu masina noua la mana a doua, acum baiatul va face bani de cel putin inca o masina la fel !! :) Sa mulga tot ce poate !

Edited by fotbal5, 15 June 2017 - 15:28.


#1206
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,495
  • Înscris: 17.09.2007
Well, ca o gluma, in Japonia au probleme: https://www.reuters....s-idUSKBN196066
Volkswagen Group Japan KK senior executive Thomas Siebert was arrested on suspicion of using an illegal stimulant, the company said.
Kyodo News reported earlier on that, according to police, the arrest followed a tip-off from the postal service.

Cat de tare e stirea asta, postasul l-a vazut cu acul in vena pe seful VW din Japonia si a chemat politia Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate