Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Moderatori cu optiuni politice dubioase

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
33 replies to this topic

#19
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostJurasikMan, on 24 ianuarie 2017 - 20:51, said:

La prima vedere ....pareti sa aveti dreptate , totusi se poate interpreta . Moderatorii ( cel putin cei din Poiana ) pot modera intr-o anumita directie , adica pot da din " delete " o anume directie unei discutii. Oare asta nu perverteste mesajul democratic al forumului ? Ha ? Posted Image
Exista solutii tehnice pentru asta. Stergerea de postari pe ariile de opinii de catre moderatori poate sa nu stearga postarile respective, ci doar sa le "ascunda" in mod standard, dar oricine sa le poata vedea in continuare.

Softpedia e deschisa la schimbul de opinii.

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Moama ce cutia Pandorei am deschis :)))))

Am si recunoscut ca au dreptul la opiniile lor personale, e si normal, nimeni nu vrea sa le ingradeasca acest drept. Ideea era alta. Cel putin la momentul asta a-ti dori deschis, cu subiect si predicat, sa fie eliberati de-a valma din inchisori criminali, hoti, tradatori de tara, doar ca sa scape fundul unor politicieni, pare un pic extrem. Cel putin asa vad eu. Dar am inteles care e pozitia, dpmdv se poate inchide.

#21
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View Postargonaut, on 24 ianuarie 2017 - 20:21, said:

E in Regulamentul de sus o prevedere, probabil ti-a scapat :

4. Drepturile si obligatiile moderatorilor (nota: moderatorii si super-moderatorii NU sunt angajati ai SoftNews Net SRL;
Nu stiu cand a fost actualizata portiunea asta de regulament ultima data dar stiam ca cel putin un SM era angajat al SP Iasi, Nozavi.

#22
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Hotii la puscarie , se stie . Nici o cutie a Pandorei , aplicarea legii doar .

#23
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
La puscarie cu moderatorii care tin cu Drangea... In aceeasi celula cu Dragnea....

Lasati-i frate, sa se exprime, ce aveti cu ei?  Moare tara ca sunt doi moderatori care tin cu Dragnea... Sper ca sunt suficient de sanatosi la cap sa nu sanctioneze aiurea lumea cu opinii contrare, pe forum... Asta ar mai lipsi.

Edited by rosix, 24 January 2017 - 21:01.


#24
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Pai vedeti ipocrizia ? Adicalea suntem de parere ca aia din Parlament nu au voie sa fie puscariabili ....da' ar fi nasolie mare daca moderatorii ( de pe toate ariile ) ar avea restrictie la dat din dej'te  ca sa influenteze directia discutiilor ? Adicalea s-ar simti  discrimnati . Stiu ...gandesc intortochiat . Mi-au mai zis si altii Posted Image .

Edited by JurasikMan, 24 January 2017 - 21:01.


#25
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Eu am văzut și moderatori care troleaza la greu. Dar i-am văzut și la "insectar", poate nu de fiecare dată dar apar.

E distractiv când vezi că moderatorii se incontreaza între ei, semn clar că nu sunt aranjamente sau convenții între ei. Ultimul caz pe Poiană: Lucifer76 și Daco-Get pe topicul despre Iași din Poiană.

Edited by Bogdansv1, 24 January 2017 - 21:03.


#26
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
https://forum.softpe...suta-papusilor/

Pai cand un "moderator" are astfel de derapaje , ce naiba pretentii mai poti sa ai de la utilizatori ?

Edited by Jammalan-the-Prophet, 24 January 2017 - 21:04.


#27
carens

carens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,162
  • Înscris: 12.03.2016

View PostMembruAnonim, on 24 ianuarie 2017 - 20:53, said:

Moama ce cutia Pandorei am deschis Posted Image))))

Am si recunoscut ca au dreptul la opiniile lor personale, e si normal, nimeni nu vrea sa le ingradeasca acest drept. Ideea era alta. Cel putin la momentul asta a-ti dori deschis, cu subiect si predicat, sa fie eliberati de-a valma din inchisori criminali, hoti, tradatori de tara, doar ca sa scape fundul unor politicieni, pare un pic extrem. Cel putin asa vad eu. Dar am inteles care e pozitia, dpmdv se poate inchide.
Deja acum esti off topic.

#28
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Casuta Papusilor  are cazierul cat Al  Capone , saracul . Trebuie bagat in ordonanta asta si gratiat bre .Posted Image

#29
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

View PostJurasikMan, on 24 ianuarie 2017 - 20:51, said:

La prima vedere ....pareti sa aveti dreptate , totusi se poate interpreta . Moderatorii ( cel putin cei din Poiana ) pot modera intr-o anumita directie , adica pot da din " delete " o anume directie unei discutii. Oare asta nu perverteste mesajul democratic al forumului ? Ha ? Posted Image
Zic si eu ca proasta forumului ....nu dati cu bolovani !

Adică, fiecare moderator in direcția lui :D
Ca nu sint aleși să susțină toți același curent politic.

Of Doamne, ce am mai suferit și eu de la închipuirile de acest fel, cînd moderam.
Acum, pe cine susțin ?! Ii întreb pe cei care mă judecau în trecut.

Edited by crisstonne, 24 January 2017 - 21:09.


#30
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Din partea mea, moderatorii pot fi orice, mai putin subiectivi. Pot, dar nu vor, unii.

Cat despre parerile pe care si le exprima pe diverse topicuri, sunt oameni liberi, au tot dreptul asta. Insasi Constitutia ne ofera acest drept. Si as putea spune ca sunt multi cei care au incalcat aceasta libertate pentru ca deh, asa li s-a parut lor ca e bine.
Sunt aici pe forum unii moderatori pe care chiar ii indragesc. Sunt un model in orice. Chiar e o chestie misto sa-i citesti si ai si ce invata de la ei.

#31
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostBogdansv1, on 24 ianuarie 2017 - 21:01, said:

E distractiv când vezi că moderatorii se incontreaza între ei, semn clar că nu sunt aranjamente sau convenții între ei. Ultimul caz pe Poiană: Lucifer76 și Daco-Get pe topicul despre Iași din Poiană.
Asta e un semn bun: semn ca sistemul functioneaza corect, ca exista un echilibru, etc.

#32
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

View Postserginho74, on 24 ianuarie 2017 - 21:09, said:

Din partea mea, moderatorii pot fi orice, mai putin subiectivi. Pot, dar nu vor, unii.

Obiectivi ?! :)
O frază înțeleasă greșit, un standard moral prea înalt, neînțeles de audienta, un alt nivel moral sau intelectual, fata de auditoriu (,,cititoriu ") pot să facă un om să ,,apară " obiectiv sau subiectiv, în mintea lui x, y, z.

#33
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008
Hai sa fim sinceri, casuta papusilor se distreaza teribil pe  mai toate topicurile care au audienta.
Eu zic sa te distrezi, dar nu gratis. Adica platesti biletul.
Daca ar veni unii la ei pe arie si ar face ce fac ei aici, uai, pai n-am cuvinte.

#34
e_miron

e_miron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 13.03.2010

View PostJammalan-the-Prophet, on 24 ianuarie 2017 - 21:02, said:

https://forum.softpe...suta-papusilor/

Pai cand un "moderator" are astfel de derapaje , ce naiba pretentii mai poti sa ai de la utilizatori ?
Am citit si eu acolo si vreau sa intreb daca e caterinca sau chiar e adevarat? Mai ca nu as crede ca pot fi reale postarile de acolo.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate