Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Moderatori cu optiuni politice dubioase

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
33 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu stiu daca asta e locul potrivit pentru a incerca un fel de reclamatie. Pe discutiile de pe Poiana, moderatorii Casuta Papusilor si Dorel Mesterel expun opinii (personale) din care reiese ca sunt de acord cu gratierea penalilor, cu iesirea din inchisoare a unor persoane care au comis infractiuni. Credeti ca asemenea persoane, care probabil sunt ok pe domeniul lor de profesie, si/sau unde modereaza, ar trebui totusi sa isi limiteze parerile respective, pentru ca asocierea lor cu Softpedia poate fi nociva? Adica daca niste moderatori Softpedia isi expun parerile respective, inseamna ca Softpedia ca entitate este de acord? Sau se dezice asemenea opinii? Ei ca persoane sunt liberi sa isi exprime orice opinie, e dreptul lor, dar cat timp sub titulatura lor sta scris "moderator", poate ar trebui sa fie mai ...retinuti.

#2
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,334
  • Înscris: 29.07.2013
E in Regulamentul de sus o prevedere, probabil ti-a scapat :

4. Drepturile si obligatiile moderatorilor (nota: moderatorii si super-moderatorii NU sunt angajati ai SoftNews Net SRL; ei sunt raspunzatori pentru mesajele proprii scrise pe forum, iar acestea nu angajeaza sub nicio forma raspunderea SoftNews Net SRL)


Oricum, ei sunt tratati ca simpli useri, competenta lor de moderare fiind pe ariile de care raspund.
Respectul fata de titulatura de sub avatar este in sarcina fiecaruia, atitudinea  reprezentandu-l exclusiv pe el insusi. Posted Image

Edited by argonaut, 27 January 2017 - 07:05.


#3
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostMembruAnonim, on 24 ianuarie 2017 - 20:15, said:

Nu stiu daca asta e locul potrivit pentru a incerca un fel de reclamatie. Pe discutiile de pe Poiana, moderatorii Casuta Papusilor si Dorel Mesterel expun opinii (personale) din care reiese ca sunt de acord cu gratierea penalilor, cu iesirea din inchisoare a unor persoane care au comis infractiuni.
hahaha
trebuie executati chiar toti care nu sunt pe frecventa regimului klaunist? :D

#4
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

View PostMembruAnonim, on 24 ianuarie 2017 - 20:15, said:

Nu stiu daca asta e locul potrivit pentru a incerca un fel de reclamatie. Pe discutiile de pe Poiana, moderatorii Casuta Papusilor si Dorel Mesterel expun opinii (personale) din care reiese ca sunt de acord cu gratierea penalilor, cu iesirea din inchisoare a unor persoane care au comis infractiuni........
Tu spui ca restul " expun opinii impuse " , ca forumul este politic si inscris pe o anume linie ????
...........
Periculoasa gindirea ta . Eu zic sa corectezi .

#5
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Ba esti nebun :)
A postat ca user nu ca moderator.
Si nici nu sunt moderatori in Poiana :) .

Doamne fereste..
Ce preocupari au unii...

#6
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Fiecare are dreptul la opinie .Ce-i drept sunt mai ciudate in actualul context cand lumea umple Piata Universitatii, dar sunt ale lor . Asta e democratia parca ,  a muri pentru ca tu sa ai dreptul de a nu fi de acord cu mine . Un tu generic @ misuspita , nu e vorba de tine, man ! Posted Image

#7
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
initiator, a fi moderator nu inseamna renuntarea la orice drepturi sau pareri individuale, la fel ca orice cetatean al tarii, are dreptul sa-si exprime parerea vizavi de viata politica, sa simpatizeze sau nu anumite formatiuni politice. insa la fel ca si restul, atat vreme cat doar isi exprima parerea, nu vad care e deranjul tau.

daca mergi pe principiul, doar ca tine sau deloc, eu zic sa eviti aria, pt ca nu-i de tine.

#8
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

View Postnotrust, on 24 ianuarie 2017 - 20:29, said:

Ba esti nebun Posted Image
A postat ca user nu ca moderator.
Si nici nu sunt moderatori in Poiana Posted Image .

......
Mai , am ajuns sa iau partea moderatorilor ????
Tu nu pricepi ca moderatorii nu sint angajati softpedia , si ca softpedia nu este angajata politic ????
Tu nu intelegi ca nu exista moderator ( cu obligatie de servici ) si user normal ???? ci doar un user care are niste butoane in plus ... in rest , el si propria lui viziune ....

#9
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostMembruAnonim, on 24 ianuarie 2017 - 20:15, said:

Nu stiu daca asta e locul potrivit pentru a incerca un fel de reclamatie. Pe discutiile de pe Poiana, moderatorii Casuta Papusilor si Dorel Mesterel expun opinii (personale) din care reiese ca sunt de acord cu gratierea penalilor, cu iesirea din inchisoare a unor persoane care au comis infractiuni. Credeti ca asemenea persoane, care probabil sunt ok pe domeniul lor de profesie, si/sau unde modereaza, ar trebui totusi sa isi limiteze parerile respective, pentru ca asocierea lor cu Softpedia poate fi nociva? Adica daca niste moderatori Softpedia isi expun parerile respective, inseamna ca Softpedia ca entitate este de acord? Sau se dezice asemenea opinii? Ei ca persoane sunt liberi sa isi exprime orice opinie, e dreptul lor, dar cat timp sub titulatura lor sta scris "moderator", poate ar trebui sa fie mai ...retinuti.
Lasa-ma sa ghicesc: nu te deranjeaza moderatorii care nu sunt de acord cu gratierea, ci doar aia care sunt de acord cu ea, pentru ca cei din prima categorie iti impartasesc propria parere.

Cand ne-om lecui si noi de comunistoidism...

Edited by OriginalCopy, 24 January 2017 - 20:37.


#10
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

View Postmaximg, on 24 ianuarie 2017 - 20:32, said:

Mai , am ajuns sa iau partea moderatorilor ????
Tu nu pricepi ca moderatorii nu sint angajati softpedia , si ca softpedia nu este angajata politic ????
Tu nu intelegi ca nu exista moderator ( cu obligatie de servici ) si user normal ???? ci doar un user care are niste butoane in plus ... in rest , el si propria lui viziune ....

Asta am zis si eu, dar sub alta forma....

Edited by notrust, 24 January 2017 - 20:35.


#11
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Absolut . Urata e unanimitatea . Moderatorii sunt useri ca si noi . Au acelasi drept , de a avea opinii . Ca daca nu , m-as mira sa mai aiba cineva chef sa modereze cand nu are posibilitatea de a spune  ce gandeste .

#12
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,628
  • Înscris: 02.10.2009
Au dreptul sa spuna ce vor, atata timp cat nu forteaza pe altii sa adere la optiunea lor.
Ce credem noi despre ei e treaba personala, nu de pus pe forum.
Combateti (cu argumente) idei, nu persoane.
Case Closed.

#13
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
da' care-s optiunile politice "sanatoase"?

#14
pink_flamingo

pink_flamingo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 27.05.2016
Fiecare om cu parerea lui. Si asa este normal. Chiar daca nu ne plac opiniile respective nu inseamna ca ei nu au dreptul de a si le exprima.
Mie imi place Poiana exact pentru ca exista si alte opinii si curente de gandire.

#15
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Trebuie executati la acelasi zid cu Dragnea folosind un singur glonte care sa treaca prin totii....iar baba de Ion Iliescu sa fie ultima in rand, in fatza zidului.

Edited by rosix, 24 January 2017 - 20:58.


#16
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

View PostFane, on 24 ianuarie 2017 - 20:37, said:

da' care-s optiunile politice "sanatoase"?
Deja asta este o intrebare periculoasa !
E ca si cum ai intreba cine sint acoperitii de pe forum !????
Ghici !Posted Image

#17
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
La prima vedere ....pareti sa aveti dreptate , totusi se poate interpreta . Moderatorii ( cel putin cei din Poiana ) pot modera intr-o anumita directie , adica pot da din " delete " o anume directie unei discutii. Oare asta nu perverteste mesajul democratic al forumului ? Ha ? Posted Image
Zic si eu ca proasta forumului ....nu dati cu bolovani !

Edited by JurasikMan, 24 January 2017 - 20:51.


#18
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View PostMembruAnonim, on 24 ianuarie 2017 - 20:15, said:

Nu stiu daca asta e locul potrivit pentru a incerca un fel de reclamatie. Pe discutiile de pe Poiana, moderatorii Casuta Papusilor si Dorel Mesterel expun opinii (personale) din care reiese ca sunt de acord cu gratierea penalilor, cu iesirea din inchisoare a unor persoane care au comis infractiuni. Credeti ca asemenea persoane, care probabil sunt ok pe domeniul lor de profesie, si/sau unde modereaza, ar trebui totusi sa isi limiteze parerile respective, pentru ca asocierea lor cu Softpedia poate fi nociva? Adica daca niste moderatori Softpedia isi expun parerile respective, inseamna ca Softpedia ca entitate este de acord? Sau se dezice asemenea opinii? Ei ca persoane sunt liberi sa isi exprime orice opinie, e dreptul lor, dar cat timp sub titulatura lor sta scris "moderator", poate ar trebui sa fie mai ...retinuti.

Mozii sunt simpli user-i pe ariile pe care nu le modereaza, asa ca au dreptul sa isi dea cu parerea chiar daca unii mai au si tendinte de a trolla cateodata.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate