Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Poze Dacia Solenza...ultimul racnet in domeniu auto!!!

- - - - -
  • Please log in to reply
208 replies to this topic

#1
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002
Uitati aici noul model de Dacia. N-are ABS, n-are airbag, da' are CD si boxe  :D

Attached Files



#2
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002
Din fata

Attached Files



#3
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002
din spate

Attached Files



#4
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Si asta

Attached Files



#5
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,665
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Disponibilă din 10 aprilie 2003 pe piața românească, la un preț de bază de 5.100 de euro, gama Dacia Solenza cuprinde patru versiuni de echipare: Confort, Rapsodie, Clima și Scala. Printre altele, aceasta din urmă oferă, în dotare de serie: direcție asistată, jante din aliaj ușor, de 14 țoli, închidere centralizată, sistem de antidemaraj electronic, proiectoare de ceață, eleron în culoarea caroseriei, sistem de aer condiționat, tetiere față și spate, reglabile în înălțime, geamuri laterale cu acționare electrică pentru portierele din față, radio cu lector CD și un sistem de patru boxe.

Intai sa se prajeasca altii :P
Am auzit atatia injurand Nova.. iar asta nu mi se pare decat un retus :(

#6
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002
Mie personal mi se pare ca arata ca porku. Daca are cineva o poza din lateral s-o posteze ca nu imi pot imagina  :drac: Ce ma frapeaza e ca  nu are nici un element de siguranta (ABS, Airbag, Centuri pretensionate piro...) Cum e posibil asa ceva in secolulu XXI ? Si probabil ca tabla e tot netratata si in 3 ani te trage curentul la picioare. Eu personal n-am avut Dacie sau gunoi de masina frantuzeasca in viata mea si nici nu o sa-mi cumpar vreodata.
BRAVO Renault......Well done!  :degetele:

#7
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
trebuie remarcat (apreciat) progresul. macar o data la 2-3 ani mai scot si baieti de la Dacia cate ceva, mai bun sau mai rau.

#8
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,665
  • Înscris: 26.11.2001
Dupa cate vad, iar nu se imbina farurile, tabla are spatii mult prea mari intre elementele componente.. etc.
Arata ca o incercare de masina :@

Se pastreaza traditia Dacia: la 2 ani schimba botul. Solenza nu e altceva decat o nova cu fata si spatele schimbate !

Si interiorul se pare ca e tot din acelasi plastic de 2 bani care crapa la soare si iti frige mainile.. ;(

#9
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Mie imi place cum arata. Ce e drept ca nu mi-as lua o asemenea masina si nici nu as da ceea ce am acum, veche de 8 luni, pe o Dacia, fie ea si Solenza.

#10
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 29.04.2002
Bei, cu Dacia mai mult pagubesti ... eu cam asa am impresia.

Poate cineva sa confirme, va rog ?

#11
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
valanul a ramas TOT asa nashpa ca la NOVA !

Spatele masinii MA DEZGUSTA! mai ales stopurile ale triunghiulare!

#12
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
spatele mai e cum mai e, dar fata are o `expresie` absolut tampita... dezamagire totala aceasta Dacia Solenza .. (sau poate nu, caci e .. dacia :drac: )

#13
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Well... securitatea e la pamant deci orice discutie in plus despre aceasta noua carcasa nu are rost... Sucks :(

#14
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002
Din cite am mai auzit se pare ca vor sa rupa gura tirgului cu ea si pe dincolo. Pai fratilor, unde naiba se mai inmatriculeaza astfel de masini care sint un pericol pt pasageri si  pt restul traficului? Sper ca nu au de gind s-o exporte in Germania  :confused:  In primul rind ar trebui interzisa inmatricularea lor in Romania - ca observ ca la restul normelor EU ne aliniem f repede. Daca fabrica aia nenoricita nu e in stare sa produca o masina klumea...sa se apuce de facut frigidere si masini de spalat  :drac:

#15
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
vreau poze din laterale!!!

#16
cristi ()

cristi ()

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 02.08.2002
Am vazut prin vara cateva poze cu prototipul si, cu toate ca erau alb-negru, modelul parea mai interesant. Tot fara profil lateral (se pare ca nici nu sunt modificari semnificative).

#17
chinezu

chinezu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 29.10.2002
Naspa de naspa
Bre fratilor dupa cit vaz yo, noua Dacie scoasa de romanasi este capodopera unei mari tepe ca si NOVA. Amaritii de muncitori de la Dacia fac greva ca nu au salarii bune si marii bosi de la dacia viseaza sa vinda cazanul asta de Solenza cu 5000 de para ? La banii astia mai bine cumperi o masina din vest chiar daca nu este noua dar de sute de ori mai masina. Cum spunea cineva mai sus si eu astept sa isi ia teapa alti .

#18
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002
Cam asa arata din lateral....sinistru  :yeah baby

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate