Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

ipocrizia celor care citesc

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
76 replies to this topic

#73
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Initiator,incearca.Stii ce pierzi ,dar nu stii ce castigi.

#74
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015

View Postzyraxes27, on 18 ianuarie 2017 - 22:05, said:

Cred ca multora dintre noi li se pare normal sa auda cat e de bun si util cititul, unii il si pun in practica. Ii vezi pe toti prin metrou cu cartea in mana. Mereu mi-am pus intrebarea de ce? Care e fratilor faza cu cititul? I-am vazut pe unii citind carti mai groase decat biblia. Oare chiar le produce placere acest citit, Ma uit si la titluri si nu vad decat titluri dubioase, scriitori dubiosi de care n-am auzit in viata mea. Nu e cumva o simpla cochetarie fara nici o utilitate? Cu ce esti mai destept daca citesti niste indivizi de care n-a auzit nimeni. Cand ai tot internetul la dispozitie, softpedia, wikipedia, de ce ar mai citi cineva beletristica? Eu am citit foarte putin la viata mea, dar dau dovada de o larga cultura generala.


[ http://www.aaanything.net/wp-content/uploads/2012/04/trolling_barack_obama_troll_level_president.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#75
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007

View Postzyraxes27, on 18 ianuarie 2017 - 22:05, said:

Cred ca multora dintre noi li se pare normal sa auda cat e de bun si util cititul, unii il si pun in practica. Ii vezi pe toti prin metrou cu cartea in mana. Mereu mi-am pus intrebarea de ce? Care e fratilor faza cu cititul? I-am vazut pe unii citind carti mai groase decat biblia. Oare chiar le produce placere acest citit, Ma uit si la titluri si nu vad decat titluri dubioase, scriitori dubiosi de care n-am auzit in viata mea. Nu e cumva o simpla cochetarie fara nici o utilitate? Cu ce esti mai destept daca citesti niste indivizi de care n-a auzit nimeni. Cand ai tot internetul la dispozitie, softpedia, wikipedia, de ce ar mai citi cineva beletristica? Eu am citit foarte putin la viata mea, dar dau dovada de o larga cultura generala.
Daca nu ai auzit TU inseamna ca nu a auzit nimeni?  daca nu ai auzit TU inseamna ca sunt scriitori dubiosi? Presupun ca-ti inchipui ca le sti pe toate deja! Nici macar sa folosesti banala wikipedia in cazul asta nu poti sau nu te intereseaza, ceea ce spune mult despre cultura ta generala de care ai o parere asa de buna. Cum dai dovada de cultura generala? ai participat la un concurs cu oameni care citesc carti si i-ai zdrobit? ai luat un premiu ceva? sau cum?
Am observat ca asta este directia imprimata generatiilor mai tinere. Oricat de varza esti trebuie musai sa ai o parere buna despre tine.

#76
bilti

bilti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 14.11.2006
nici eu nu citesc. de obicei astept sa apara filmul si asa "citesc cartea" intr-o ora si jumatate, chiar mai repede daca derulez peste fazele plictisitoare. si am o vasta cultura generala!

#77
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Nu este nimic de dezbatut aici.
Un individ de-o vasta cultura:
https://forum.softpe...st__p__20494152

https://forum.softpe...st__p__20498422

Quote

In ultima vreme tot aud mai des ca Europa se duce de râpa si multe si multa lume deja isi face bagajele pentru Australia. O tara perfecta, mare, soare, femei in țâțe goale, monorail, canguri, locuri de munca bine platite, imigrantii nu misca in front, preturi mici la chirii, poti sa-ti permiti foarte multe lucruri etc.

https://forum.softpe...ut-manea-veche/


e suparat ca altii citesc.

Thread closed.

Pentru restul intrebarilor de genul asta, exista psiholog.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate