Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Ar vinde un om o masina buna?

- - - - -
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#73
dorinpopa

dorinpopa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 13.06.2010
Am pus pe autovit acum niște ani o Laguna cu vreo 2.000€ mai scumpă decât "nivelul pieței". Toți care veneau și se uitau la ea aveau ocazia să constate că mașina e chiar țiplă exterior interior (avea doar două zgârieturi mici de la pietricele), cu istoric service, cu facturi/devize service pentru tot ce se cumpărase/lucrase la ea, pentru că proprietarul (eu) chiar avusese grijă de ea. În ciuda acestor evidențe, toți subliniau că "dincolo e mai ieftin". Toți. Nu a zis unul "domne, ce mașină țiplă, se vede de ce costă mai mult decât alelalte". Toți voiau să tragă de preț în jos, pentru că "atâția bani aveau", "atâta e piața", "atâta face". Am dat-o unui prieten al unui prieten, a mers cu ea 3 ani, nici o problemă. A vândut-o mai departe unui tip pe care am ajuns să îl cunosc și eu la un grătar și o bere, aceeași fază: nici o problemă. A mai schimbat anvelope, o bieletă, niște ștergătoare, nimic grav. Mașină de 11 ani.

Unul din motivele pentru care nu vreau să îmi cumpăr nemțești e că trebuie la un moment dat o vând și va trebui să am de-a face cu săracii care vor veni să o cumpere. Ăia care nu-și permit mașina în realitate și se întind peste cât e plapuma, care strâmbă din nas la Logan, dar Passat-ul lor n-a mai văzut anvelope noi din 2008, care anulează DPFul instant că e scump, care fac revizia la un prieten cu materiale aftermarket, care leagă cu sârmă și care nu-și permit o curățare de tapițerie la doi ani. Nu mă înțelegeți greșit, și eu sunt sărac, dar nu mă arunc la mașini prea scumpe pentru posibilitățile mele, ca să aflu după aia că nu-mi permit să le întrețin. Pot cumpăra un Audi A8 sau un Cayenne, dar nu îl pot întreține dacă se strică ceva.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate