Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Digi Mobil atinge 1 milion de detinuti in retea,prin portare

- - - - -
  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#19
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Mama si tata au evadat de la Digi la Orange.


Eu inca am ramas la francezi. De ce nici eu nu stiu.

#20
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Am Vodafone de câțiva ani și de jumãtate de an îs exclusiv in roaming cu credit 0. :)

Acum rulez net pe Alfa Lebanon (in sfârșit) :)

#21
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Gigi Mobil, cand va apucati sa faceti o retea 4G ca lumea?  Cat credeti ca mai tine vrajeala?

#22
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Posted Image Posted Image Posted Image

Attached Files

  • Attached File  ooo.png   317.26K   126 downloads


#23
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Lex, nu e primul tau atac la adresa Digi si chiar nu te inteleg ce ai cu reteaua asta. Te-a fortat cineva sa te abonezi la noi? Te deranjeaza cu ceva asa zisa reclama?
Da, 1.000.000 de numere portate in Digi Mobil e doar realitatea, asta in conditiile in care numerele portate din Digi spre alte retele este unul extrem de mic. Plus de asta, anul ce vine va veni cu alte surprize Posted Image
Bine ca unii din voi puteti fi mandri de Dacia ca e marca romaneasca, vezi doamne, dar de Digi va e sila Posted Image) De ce nu renunati ba si la netul fix de la RDS? Defapt am uitat, multi conationali nici in ziua de azi nu stiu ca Digi = RDS Posted Image))

#24
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Nu ei dadeau nu stiu ce bonus/facilitate daca veneai chiar portat de pe pre-pay ?
Nu sunt anti-DIGI, sunt cat se poate de neutru cind zic ca, eu am vrut sa fac manevra sa ma duc cu un pre-pay de Orange ce-l aveam prin casa sa-l portez, ca tot aveam nevoie de un abonament, si intram si pe bonusu lor.

Cel mai relevant mi s-ar parea sa se masoare doar numaru de portari abonament-abonament.

#25
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
[ http://www.rcs-rds.ro/1milion/_theme/img/imagine.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Ii asa de buna reteaua ca toti stau cu telefoanele inchise?

#26
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
digi are datorii de peste 1.2mlrd €!!!
nu cred ca vreunul dintre voi poate intelege asa o cifra!
initiator... pentru reclama, meriti Posted Image  direct!

rcs vrea un portofoliu de clienti doar ca sa vanda mai scump!

Edited by Nero-d, 27 December 2016 - 21:12.


#27
attis21

attis21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 827
  • Înscris: 01.12.2014

View PostLex404, on 27 decembrie 2016 - 21:01, said:

[ http://www.rcs-rds.ro/1milion/_theme/img/imagine.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Și? fac economie la baterie!



Ii asa de buna reteaua ca toti stau cu telefoanele inchise?


#28
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Nu am apucat sa trec la digi, dar ca o parere personala, au cele mai tampitele reclame. Posted Image

#29
Bogdan199O

Bogdan199O

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 16.03.2015
Cati au evadat din RDS prin portare in alte retele nu spuneti? Sau despre preturile telefoanelor la abonament, mai mici cu 10-15% decat " la liber " in magazine?

#30
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Si eu am facut ceea mai buna decizie cand am revenit la Digi acum un an impreuna cu toata familia, voi stiti ce frumos e sa stai in casa si sa nu poti fii sunat, chiar daca ai semnal? Si toti membrii familiei sa aiba problema asta cu telefoane diferite? Si Digi sa nu faca nimic de un an de zile, desi fac cate o reclamatie odata la 1-2 luni, cand imi aduc aminte?

#31
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostNero-d, on 27 decembrie 2016 - 21:09, said:

digi are datorii de peste 1.2mlrd €!!!
nu cred ca vreunul dintre voi poate intelege asa o cifra!
initiator... pentru reclama, meriti Posted Image  direct!

rcs vrea un portofoliu de clienti doar ca sa vanda mai scump!

Si ceilalti cat au?
Unde au datoriile astea? Catre cine?

Edited by epetroiu, 27 December 2016 - 22:11.


#32
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View PostNero-d, on 27 decembrie 2016 - 21:09, said:

digi are datorii de peste 1.2mlrd €!!!
nu cred ca vreunul dintre voi poate intelege asa o cifra!
initiator... pentru reclama, meriti Posted Image  direct!

rcs vrea un portofoliu de clienti doar ca sa vanda mai scump!


Si eu cred ca Zoltan se pregateste de exit, datoriile se aduna, cu preturile astea mici nu prea faci fata, in servicii preturile mici te omoara foarte  incet dar sigur, eu ma intreb cat va mai sta acest topic live, este clar ca este o reclama pe fata,

#33
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Voi astia cu datoriile lui peste, aveti idee cat s-a investit anul acesta doar in infrastructura? Posted Image
Se vorbeste de falimentul sau vanzarea RDS-ului de vreo 7-8 ani, la un moment dat toti jurati pe mama voastra ca ii va cumpara Vodafone  Posted Image De-asta RDS se extinde atat de mult, inclusiv in Ungaria Posted Image) Ati fost prin Budapesta recent?

Da, RDS a luat imprumuturi plus refinantari si anul acesta, orice banca ii serveste oricand.
Mai usor, domnilor experti financiari.

#34
s_ducu

s_ducu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 26.11.2006
vad ca lumea nu e multumita de extinderea retelei la Digi, dar va intreb pe voi astia din Orange si Vodafone, pe banii cui au facut granzii modernizarea retelelor proprii? Pe banii vostrii, v-au taxat de v-au cocosat. Pe banii cui face Digi extinderea retelei?  Pe banii bancilor, abonatul plateste cele mai mici abonamente din tara. De aici si gradul de acoperire mai mic in Digi pentru ca nu gasim abonamente de 20 - 50 de euro si nici fraieri care sa le plateasca.

#35
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 01.05.2006
Sa faci reclame cu puscariasi e ceva atat de penibil ca mi-ar fi jena sa fiu client la asa companie. Cate reclame straine ati vazut, indiferent de produs, sa foloseasca puscariasi? Pai daca asta e target-ul lor foarte bine. le doresc mult succes.
Dar digi&rdsrcs si sefii n-au nici o treaba cu partea comerciala si de relatii clienti. Tot ce stiu e sa faca reclame debile si sa arunce la preturi de dumpimg ca sa-si creasca baza de clienti.
Eu am facut odata un contract cu ei, mi-au pus in brate niste echipamente si ...atat. N-au mai venit niciodata sa le instaleze, dar mi-au trimis niste scrisori ca sa le trimit niste bani desi nu aveam nici un serviciu functional la ei!
Le-am scris si eu scrisori oficiale, recomandate cu confirmare de primire prin care ii amenintam ca ii dau in judecata daca nu-mi instaleaza si dau drumul la serviciile contractate.
Nici un raspuns! Au trecut cateva luni, mi-au mai trimis o scrisoare in care cerseau bani iar apoi nimic.
Binenteles ca nu le-am dat nici un ban si nici ei nu au mai dat nici un semn de viata, nici macar sa-si ceara inapoi echipamentele! Si de atunci nimic si nimic, desi stau la aceeasi adresa dintotdeauna.
Si lasati abureala ca e firma romanesca si ca trebuie sa fim patrioti. Si la celelalte firme lucreaza romani, inafara de cativa sefi care sunt straini. Iar celelalte firme fac profit si platesc impozite, exact ca Dacia de exemplu, in timp ce digi daca n-a facut vreodata profit ce plateste? E mult mai patriotic sa incurajezi o firma care plateste impozite.
Iar dumping-ul e una din cele mai tampite metode comerciale care nu face decat sa distorsioneze piata si sa distruga orice concurenta. Iar fara concurenta ajungem iarasi in situatia de pe vremea lui Romtelecomului din anii 90.

#36
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Ce gandire profunda...
Sunt realmente uluit.

Deja sunt ingrijorat de viitorul monopol Digi.
Concurenta pe piata e aproape distrusa din cauza lor.

Edited by danutz1, 28 December 2016 - 00:09.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate