Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 

Digi Mobil atinge 1 milion de detinuti in retea,prin portare

- - - - -
  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#37
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Băi, Digi.Mobil!
Dar SMS-uri neșimitate când dăm și noi?
Mă gândesc că ăia 1 milion de (de)portați vă bagă bani mișto în buzunare de pe urma SMS-urilor primite din alte rețele.

#38
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 01.05.2006
.....

Edited by danaciu, 28 December 2016 - 00:13.


#39
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Dependentii de SMS-uri sunt condamnati la inchisoare pe viata.
In cel mai bun caz ei pot spera la imbunatatirea conditiilor de detentie.
Poate o schimbare de decor, colorarea peretilor in culori vii sau ceva promisiuni le-ar putea da si lor unele sperante...

Edited by danutz1, 28 December 2016 - 00:19.


#40
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014
Alții fac reclame cu ciobani sau maimuțoi, fiecare companie încearcă să atragă clienți. 😂

#41
Silver456789

Silver456789

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 01.11.2014
Un milion de clienti ce aduc venituri de doua milioane de euro. ;)

#42
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Iar altii ii indeamna pe clienti sa experimenteze impreuna.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6aK2CKrdjbE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Deh, fiecare cu ce poate Posted Image

 Silver456789, on 28 decembrie 2016 - 00:25, said:

Un milion de clienti ce aduc venituri de doua milioane de euro. ;)
Adica 20 de mii vrei sa spui. Asa pare mai credibil...

Edited by danutz1, 28 December 2016 - 00:36.


#43
attis21

attis21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 01.12.2014
Toata familia are Digi santem mulțumită prețul mic și vorbest cât vrei asta DIGI! Pe uni deranjează

#44
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009

 AdiFCD, on 27 decembrie 2016 - 20:22, said:

Chill man, nu toti ne permitem sa cotizam cate 50 de euro lunar la Orange, asa cum o faci tu. Daca pentru tine nu exista niciun alt operator in afara de orange, de ce trebuie sa arunci cu kkt in Digi? Ai ramas cu traume din perioada 2008-2014 cand intr-adevar era proasta reteaua. Esti ca aia care pana recent sustineau sus si tare ca cei de la nokia au cele mai tari telefoane din lume, doar pentru ca asa era in anul 2000.
Cine visa la 1.000.000 de portari in Digi Mobil in 2014? Posted Image
CEO-ul de la orange ro isi face harakiri? Posted Image
Te agiti degeaba. A fost un titlu urat. Nu cred ca -mi aduc aminte exact dar scria cam asa "Au evadat 1000 000 de puscariasi". Nimeni din cei care au intrat nu se astepta sa fie reclama la digi. De asta a zis Lex ce a zis si de asta primele postari sunt ciudate. Dar, in postarea citata de tine nu se refera la ce ai inteles tu. Titlul a fost modificat ulterior.

Edited by Petrecristi, 28 December 2016 - 01:57.


#45
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
A fost cutremur când Digi mai are puțin și face 1 milion de deportați.

#46
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Cum m-am portat eu la ei cum au atins 1 milion de portari..(being modest)

Wai wai.

In orice caz, am parasit reteaua anul acesta in ianuarie, placut surprins de modificarile pozitive ce au avut loc in retea.

#47
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
titlul asta, oricum l-ai da... tot tampit suna... atata timp cat cineva se cramponeaza de detinuti!

digi are vreo 2.000.000 de abonati persoane fizice cu totul... fugiti din alte retele sunt vreo 600.000

deci 1.2 mlrd, datorie, impartit la 2 meleoane de abonati... sta pe capul fiecarui abonat o datorie de 600 de euro..
o duce bine abonatul... ce sa zic?

Edited by Nero-d, 28 December 2016 - 07:15.


#48
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

 Nero-d, on 28 decembrie 2016 - 07:10, said:

titlul asta, oricum l-ai da... tot tampit suna... atata timp cat cineva se cramponeaza de detinuti!

digi are vreo 2.000.000 de abonati persoane fizice cu totul... fugiti din alte retele sunt vreo 600.000

deci 1.2 mlrd, datorie, impartit la 2 meleoane de abonati... sta pe capul fiecarui abonat o datorie de 600 de euro..
o duce bine abonatul... ce sa zic?
Domnule Nero-D,
Daca dvs sunteti ingrijorat de datoriile RCS RDS,platitile!
Nu vad undeva sa scrie ca noi trebuie sa platim debitele lor! Nici in contract,nici pe net,nici pe factura lunara RDS.
Si cu titlul acestui topic ce ai?
Nu sunt eu de vina,nu am facut eu aceasta reclama cu 1Milion de abonati sau cu puscaria!
Te sfatuiesc sa vizitezi un magazin Digi si sa depui o reclamatie ca nu-ti place reclama ,si sa-l puna pe Ghita ciobanul!
Si ce reclama vezi in acest topic?
In topicul Black Friday la Digi Mobil nu este reclama?
Deci clar,in fiecare topic se gaseste unul sa zica ceva! Ba aia nu e bine,ba aia miroase a kaa,ba faci reclama,sau ca cine esti tu de faci reclama la Digi Mobil ca tu esti un prost,cine esti tu?Posted Image

Edited by Nimcid25, 28 December 2016 - 08:02.


#49
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,119
  • Înscris: 04.02.2011
Deci nu pot să cred câtă reclamă i se tot face peste tot.  :lol:

#50
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 Lex404, on 27 decembrie 2016 - 21:01, said:

Ii asa de buna reteaua ca toti stau cu telefoanele inchise?

1. E o poza "stock" si e facuta ca un template. Cine are nevoie de ea, pune pe ecranele alea ce vrea.
2. Da, reteaua e suficient de buna pentru banii dati. Mai arata-mi tu o retea cu ~45GB de trafic la 2 euro/luna. La pretul asta sunt dispus sa accept micile neajunsuri.

De la voi ardelenii am invatat o vorba mare: "Nu-ti place nu mananci"

 Platon, on 27 decembrie 2016 - 22:14, said:

Si eu cred ca Zoltan se pregateste de exit, datoriile se aduna, cu preturile astea mici nu prea faci fata, in servicii preturile mici te omoara foarte  incet dar sigur, eu ma intreb cat va mai sta acest topic live, este clar ca este o reclama pe fata,

Atata timp cat bancile le acorda credit, eu zic sa incetati a mai canta prohodul, pentru ca nimeni nu e nebun sa dea atatia bani fara garantia recuperarii lor. RDS are un cashflow de zeci de milioane de euro in fiecare luna. De-asta au si oferta proasta pe prepaid, pentru ca e mai usor sa-ti faci niste calcule cu bani siguri pe termen de doi ani. Preturile nu sunt de dumping la RDS. Sunt preturi cat se poate de reale, doar ca "granzilor" nu le convine asta pentru ca le reduce din profituri. Tocmai de-asta ii faulteaza pe aia de la RDS cand si cum pot. Vezi gunoiul de campanie de la Vodafone cu telefoanele cumparate pe puncte obtinute din apelurile primite sau refuzul granzilor de a face un acord de interconectare pentru SMS-uri (motiv pentru care RDS nu are sms-uri gratuite incluse in abonamente). Pentru voce ii obliga ANCOM, ca altfel n-ar exista acele minute gratuite.

 Nero-d, on 27 decembrie 2016 - 21:09, said:

rcs vrea un portofoliu de clienti doar ca sa vanda mai scump!

RDS vrea un portofoliu de clienti pentru a putea fi solvabili in fata bancilor. Datoriile alea nu sunt facute pentru ca firma merge prost, ci pentru dezvoltare, iar dezvoltarea asta le va aduce mai multi clienti si, implicit, mai multi bani. Economie de piata 101.

 Nero-d, on 28 decembrie 2016 - 07:10, said:

deci 1.2 mlrd, datorie, impartit la 2 meleoane de abonati... sta pe capul fiecarui abonat o datorie de 600 de euro..
o duce bine abonatul... ce sa zic?

Sunt 2 "meleoane" de abonati (desi cred ca mai multi) doar pentru telefonia mobila. Mai ia in calcul televiziunea, internetul fix si, mai nou, energia electrica.

#51
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 Nero-d, on 28 decembrie 2016 - 08:54, said:

datoriile alea, nu vor putea fi platite niciodata in viata lor din abonamente de 2€
compania merge in pierdere! singurul castig e numarul de detinuti... si asta datorita preturilor de dumping Posted Image

Asta doar in cazul in care nu ai nici cea mai mica idee despre cum functioneaza economia de piata. Faci o confuzie grava intre pierderi si datorii. Atata timp cat datoriile sunt facute pentru dezvoltare si nu din cauza preturilor de dumping, compania e OK. Sau, probabil, te pricepi mai bine decat consilierii bancilor creditoare, caz in care consider ca ti-ai ratat cariera. Ca sa te parafrazez, multi nu au idee ce inseamna 1,2 miliarde de euro. Se pare ca nici tu, daca consideri ca vreo banca da banii aia fara garantia returnarii + profit.


Vad ca insisti cu 2 milioane de abonati. Retine: datoria este pentru toata compania care are ditamai portofoliul de servicii, unele mult mai scumpe decat abonamentele alea de 2E.

Edited by filip.serban, 28 December 2016 - 09:02.


#52
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
ditamai compania care merge pe minus! care merge in pierdere!
dupa cum probabil nu stii... a si fost un proces pentru declansarea insolventei...
abia ce s-a incheiat prin renuntarea solicitantului prin septembrie...

ia de vezi cat de bine merge compania pe pierdere constant!
http://doingbusiness...901/rcs-rds-sa/

ca si emag sau olx... sunt falimente mascate... acumuland datorii si pierderi de la an la an!

trebuie doar sa patrunzi cu privirea dincolo de fatada stralucitoare ca sa-ti dai seama... dar na... detinutii nu pot face asta!

sper ca ai auzit de concurenta neloaiala si practici comerciale incorecte...

Edited by Nero-d, 28 December 2016 - 09:24.


#53
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Stati linistiti, este deja in faliment.
Reteaua mobila este in curs de dezafectare pentru a fi vanduta la fier vechi.
Cu stalpii pe care sunt montate antenele s-ar putea plati cam 10% din datorii.

Edited by danutz1, 28 December 2016 - 09:17.


#54
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Prostia e palpabila pe aici :) . ZIcea unul mai sus de 600 euro datorie pe cap de abonat :))) nu stiu daca e serios colegul. Adica, pe langa faptul ca daca da faliment firma eu a doua zi pot fi altundeva si am 'scapat' de datorie......pauza de ras :))))  .....bun...  inca putin... :))))).,...asa........tu stai linistit si plateste de 10 ori mai mult la altii care nu dau faliment...asa, prevenitv, ca nu se stie maica. Ion Creanga i-a pus un nume bun povestii cu drobul de sare. Prostia omeneasca! Still working in 2017 imediat!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate