Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Lenovo P2

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
819 replies to this topic

#379
Prowler

Prowler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 18.10.2006
@gry2000  Care sunt distribuitorii Gersim Impex S.R.L.?

putin offtopic - Am vazut la cineva un telefon Doogee modelul S60 standard cu 5580mAh:  http://www.doogee.cc...festival/  la care montase o baterie de.... 10Ah !
Telefonul era clar - greut.  Se vede in link ca producatorul are si telefoane cu  12Ah.  -  e ceva de capul lor sau sunt pocnitori?  pe gsmarena nu il gasesc pt a face comparatia cu lenovo p2.

#380
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 16.02.2008
Distribuitori oficiali Lenovo Romania: Orange, Vodafone, Digi , Telekom, Flanco.
Daca aveti negatie in service la Depanero, puteti sa va recuperati telefonul doar daca ati cumparat de la ei.

Sunt multe telefoane in piata cu baterii mai mari, dar care nu au acelasi "motor warp" ca si P2.
Cine gaseste in Romania unul mai bun in viitor, e rugat sa puna link aici.
Discutam doar de produse vandute la noi in tara, de catre firme serioase.

#381
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Sunt destul de multumit de telefon.

Ma tine 2 zile de cand l am luat. Il incarc tot  a doua zi seara cand ma culc.

Ecran foarte luminos comparativ cu alte telefoane, eu il folosesc la 20-30% deoarece altfel e deranjant.

Nu se incinge, nu mi s a blocat,  am android 7 pe el. Singurul regret fata de vechiul telefon ( iphone 6) este camera destul de slaba pe lumina medie.

#382
axxa84

axxa84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.01.2006
Folosește cu încredere aplicația a better camera varianta plătită. O să rămâi surprins

#383
Prowler

Prowler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 18.10.2006
Doresc sa achizitionez aceste telefon varianta cu 64GB in urmatoarele 2 saptamani. De unde spuneti ca e mai bine sa il cumpar?

Multumesc frumos.

#384
Lyw

Lyw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 08.10.2017

View Postgry2000, on 20 ianuarie 2018 - 09:29, said:

Cum userul Lyw nu a raspuns la intrebarea mea, revin cu precizari clare: NU am gasit niciun bug in versiunea 6.x.x.
Sunt probleme cu aplicatia stock de fotografiere, care le-am scris, dar nu tin de telefon ci de aplicatie.
Deci am instalat alta aplicatie profesionala si merge ok.

In schimb la versiunea actuala 7.x.x. (sau dupa update de la 6.x.x.) sunt multe probleme, incepand cu consumul mai rapid al bateriei, pana la toate cele care sunt spuse pe forumul dedicat Lenovo.
Cititi si va minunati.

In orice caz, pentru doritorii de P2 le recomand sa-si cumpere telefonul de la unul din distribuitorii Gersim Impex S.R.L. (importator oficial Lenovo in Romania) nu de la altii, sau din afara tarii.

Nu am mai intrat de ceva vreme si de aceea nu am răspuns. Bug-ul cel mai mare care era pe 6.0 si care a dispărut pe 7.0 este cel legat de sunet atunci cand înregistrezi video sau doar audio. Sunetul rezultat era foarte infundat, distorsionat. Problema e detectabila cand e mult zgomot ambiental. Un al doilea bug care nu cred sa fie atat de rapandit dar care la mine s-a manifestat pe 6.0 este ca atunci când dădeam repede scroll prin contactele salvate pe cartela SIM, lista se derula foarte sacadat. Eu pana acum sunt mulțumit de 7.0 si nu am bug-urile menționate de unii pe diverse forumuri. Am facut factory reset inainte si dupa update si poate a contribuit si asta la buna rulare a softului

#385
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 16.02.2008
Eu nu am aceste probleme pe 6.0.1. !
Daca erau le scriam aici demult...

Ce versiune ai avut in 6 ? (numarul versiunii)

#386
Lyw

Lyw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 08.10.2017
La inceput am avut ca si tine S033. Cat timp am fost pe 6.0 am avut bug-ul cu sunetul, indiferent de update-urile facute. Dupa update-ul la 7.0 s-a rezolvat. Esti sigur ca nu ai problema? Asa am crezut si eu pana am facut o inregistrare intr-un mediu zgomotos, gen pe strada cu trafic. In casa fiindca era liniste era sunetul ok. Vocile se aud in regula dar daca e galagie microfonul secundar care se ocupa cu anularea zgomotului de fundal isi face treaba prea "agresiv". Acum cu Nougat se aude ok

#387
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 16.02.2008
Nu am probleme deloc cu S_033. Poate ca ai avut tu ceva probleme hardware la al tau...

De vreo saptamana aplicatia Google Chrome incepea sa aiba lag, fapt ciudat pentru nava noastra spatiala...:)
So, rezolvare: Curatati tot ce inseamna Cookie-uri, date privind site-urile, imagini, fisiere cache.

Solved, enjoy !

Edited by gry2000, 09 February 2018 - 15:42.


#388
Lyw

Lyw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 08.10.2017
Tocmai ce am zis ca s-a rezolvat cu update la 7.0 deci nu a fost ceva hardware. Problema e foarte intalnita pe toate forumurile si site-urile, pare a fi un bug general deci mi-e greu sa cred ca doar tu ai scapat. Merge atașat pe forum o mostra audio?

#389
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 16.02.2008
Problema descrisa de tine mai sus (cea cu inregistrarea defectuoasa) nu tine de hardware intr-adevar, ci tine de aplicatia stock de rahat pentru fotografiere si filmare.
Am mai scris inainte treaba asta, despre problemele cu focalizarea defectuoasa, etc... deci nu are rost sa o repetam caci am dat si solutia. Eu folosesc o alta aplicatie numita Professional Camera free ver, aplicatie care merge impecabil cu S_033 ver 6.0.1.

Colegul axxa84 a plusat si a dat o aplicatie probabil si mai buna, pe bani.

Foarte posibil in ver 7.x.x. au introdus alta aplicatie de fotografiere ok, atat. Dar dezavantajele legate de consumarea mai rapida a bateriei si alte belele prezente in 7.x.x. sunt insurmontabile...
In 6.0.1. schimbi aplicatia de foto & video si ai remediat aceasta problema minora, pe cand in 7.x.x nu prea mai ai ce face, daca ti-au limitat autonomia.
In loc sa ajungi in quadrantul delta cu warp 3, nu mai treci de beta cu warp 2,9 fara ca sa reincarci cu dilitiu Posted Image

Edited by gry2000, 10 February 2018 - 12:21.


#390
Lyw

Lyw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 08.10.2017
Aplicația foto e una,sunetul e altceva. Problema cu sunetul era valabila si cand inregistram cu aplicația voice recorder. Se datora softului defectuos de anulare a zgomotului ambiental. Deci schimbarea aplicației pt camera rezolva doar partea de foto/video nu și de sunet. Pe 7.0 eu personal am aceeași durata de baterie ca pe 6.0 Nu am infalnit bug-uri pana acum, cel putin nimic semnificativ

#391
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 16.02.2008
Aplicatia voice recorder este irelevanta. Chiar si aceasta o gasesti in play cu multe variante care au setari avansate. Cea stock a telefonului e slabuta si pe 6.x si pe 7.x.
Dar exact cum am spus e ceva minor pe care nu-l folosesc niciodata si majoritatea userilor, la fel.

Nu te cred cand spui ca nu ai bug-uri in 7.x.x. caci sunt raportate de multi useri din lumea intreaga pe forumul Lenovo urmatoarele:
- Scaderi ale volumului speaker-ului
- Crestere consum baterie data de procesor (de la 2,3% la 40%)
- Userii raporteaza ca a scazut autonomia de la 13h SOT la 7h SOT !
- Freeze pe anumite versiuni de 7.x.x

To be continued...

#392
Lyw

Lyw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 08.10.2017
Eu nu contest aceste bug-uri cum ca nu ar exista deloc, ci doar am spus ca ei nu le am, din fericire. Dar te înțeleg perfect, nici eu nu te cred ca nu ai bag-ul cu sunetul :)))

#393
redrat

redrat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 27.10.2009
Imi voi cumpara luna viitoare un P2. Ma incanta in special bateria.

Din cate am inteles ar trebui sa las versiunea de android 6 instalata?
Cum se comporta camera?
Daca nu folosesti incarcatorul original in cat timp se incarca?

Mersi!

#394
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Eu nu am nici o problema cu android 7, il am de 6 luni deja.

Telefonul ma tine 2 zile, din care:

1 ora dus o ora intors la munca= 2 ore /zi de Waze in Bucuresti + citit forumuri, facebook, putin youtube. si chat.

Acasa stau mai mult pe calculator, pe telefon rar. Nu am nici un bug din cele mentionate aici, imi merge fara sacadari, camera face poze ok in lumina buna, in lumina proasta e mediocra. Eu sunt multumit.

#395
Lyw

Lyw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 08.10.2017
Redrat, intelegi ce vrei. Eu nu am probleme cu android 7. Poti sa ramai linistit si pe android 6 ca nu pierzi mare lucru. Camera e slabuta dar decenta, nu te astepta la minuni. De ce sa nu folosesti incarcatorul original? Crezi ca se degradeaza bateria mai repede? Eu il am de un an, l-am incarcat numai cu incarcatorul original si ma tine bateria mult si bine, nu-ti face probleme. Cu un incarcator normal probabil se incarca in aprox. 3-4 ore in functie de cat scoate incarcatorul

#396
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Am android 7  p2a42_s224_170725_ROW.

Am incercat sa fac update prin OTA, ca imi tot apare, insa am instalat TWRP si nu pot, dar din moment ce nu am nici un bug, nu se blocheaza, bateria tine 4 ore de waze si inca 4-5 ore de screen on, pentru ce sa fac update?

Camera este buna, pe lumina buna, pe lumina slaba este mediocra spre slaba. Am avut iphone 6s si stiu ce zic.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate