Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Lenovo P2

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
819 replies to this topic

#397
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 30.03.2005
Eu iti recomand sa stai pe 6, nu pierzi nimic important, doar câștigi.

#398
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
Si Samsung Note 4 (cel mai reusit telefon clasa Galaxy al lor din toate timpurile) a beneficiat de maximum de warp cu soft-ul 4.4.4. Cum l-au trecut la 5.x sau 6.x cu update, adio performante, bun venit belele.
So, acum nu se mai fabrica P2, piese nu se gasesc, deci ce se vinde e din stocul vechi, sau de contrabanda, cu soft 7.x.x.

Mai este insa destul de mult pana sa vina nave galactice spre warp 4-5.
Pentru asta trebuie un salt spectaculos al caracteristicilor si mai ales al rezervorului...

Sunt cateva care incearca sa treaca de warp 3, dar raman repede fara dilitiu: Oneplus 5, HTC U 11, ZTE nubia Z17.
Sa ai un acumulator de numai 3000-3500 mAh la un motor warp mai puternic decat ce avem noi, inseamna ca arzi gazu' foarte rapid si ramai cu buza umflata cand ti-e lumea mai draga. Practic autonomia acelor telefoane nu e nici macar jumatate din cat avem noi.

Si cum acesta este criteriul nr 1 pentru noi toti...mai asteptam.

Edited by gry2000, 16 February 2018 - 19:02.


#399
Prowler

Prowler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 18.10.2006
Care e cel mai mic pret de pana acum la Lenovo p2 64GB - cu android 6 ...? Parca mai demult ajunsese pe la 170-180E....

Acum e 230E cu free shipping - aici: https://www.focalprice.com/MH1651A/[HK_Stock]Lenovo_Vibe_P2_P2C72_5.5_Inch_4G_LTE_Smartphone_5100mAh_Battery_4GB.html?Currency=EUR

Cand il primesc trebuie sa mai platesc ceva la posta/vama?

#400
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
TVA, taxe vamale, comision, toate incluse de curier daca aduci cu UPS/TNT.
Si cu garantia adio, daca aduci de afara...si asa nu prea e nici aici....

#401
Prowler

Prowler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 18.10.2006
Se poate face downgrade de la Android 7 sau mai nou la Android 6...?

#402
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 30.03.2005
Eu nu am avut curaj cu solutiile găsite pe YouTube. Am întrebat la un service si au zis că trebuie să verifice ce revizie HW am pe el. Nu m-am mai dus să-l verifice, deoarece au zis ca, daca se poate, mă costa in jur de 100 RON, prea mult, părerea mea.

Edited by KENSINGTON, 27 February 2018 - 19:47.


#403
Prowler

Prowler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 18.10.2006
"TVA, taxe vamale, comision, toate incluse de curier daca aduci cu UPS/TNT.
Si cu garantia adio, daca aduci de afara...si asa nu prea e nici aici...."

Daca cumpar dintr-o tara membra UE - nu mai platesc taxe vamale.
Dar TVA se mai aplica...? pt ca in mod normal eu am platit TVA la momentul achizitiei.

concret ma gandesc sa iau de aici: https://www.igogo.es...m_source=tt   ~1100RON
mai ieftin nu am gasit.

#404
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
Daca esti PF, o sa achiti TVA. Daca esti PJ cu cod inscris in VAT-VIES, achizitionezi fara TVA de acolo, dar achiti TVA aici numai daca-l revinzi.

#405
Prowler

Prowler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 18.10.2006
Eu sunt PF.  Ma poate ajuta cineva sa comand pe PJ ca sa nu platesc TVA...? Contact pe privat va rog. - Numai Bucuresti. Vreau doar varianta 64GB cu Android 6 neaparat.

Ma gandeam sa adaugam periodic informatii - de tip: cel mai bun pret pt achizionare:

- lenovo p2  32GB   - "aici"
- lenovo p2  64GB   - "dincolo"

#406
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Prima problemă: avea 2 SIM-uri Vodafone, am schimbat SIM 2 cu un Orange de la giob și nu mai vrea să comute pe H+, stă doar pe 3G+. Cum am scos SIM-ul de Orange cum am semnal full H+.

De asemenea, câteodată stă foarte mult până găsește un contact din agendă. Cred că este timpul pentru upgrade. <_<

#407
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
Aplicatiile iti modifica agenda. Am facut backup-uri multe si restaurari caci am avut si contacte sterse de catre aceste aplicatii.
Rahatul de Android isi face simtite efectele cand nu detii controlul, deci telefonul nu are nimic. Da-i restart, opreste aplicatiile care au acces la agenda, limiteaza drepturile lor si ai sa vezi ca merge ok.

Treaba cu 3G+ si H+ tine de retea exclusiv. Cum sunt suprasolicitate toate, te baga in 3G si ai viteza de dial-up. In cazul in care ai semnal 4G poti avea viteza decenta de HSDPA, altfel toti operatorii au limitat enorm traficul de date pe mobil. Digi a ajuns sa fie mai bun acum decat Vodafone sau Orange in multe zone din tara. Telekom s-a dus de tot la fund...deci ramai pe 6.0.1. ca sa nu regreti.

Edited by gry2000, 07 March 2018 - 19:00.


#408
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
L-am luat cu 7.0...

Edit: cred că e din cauza aplicației allo, nici măcar nu îmi amintesc să o fi instalat de bună voie.
Mulțumesc pentru sugestii.

#409
Lyw

Lyw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 08.10.2017
https://www.gsmarena...4.php    un fel de succesor al lui P2

https://www.gsmarena...-news-29974.php

#410
Prowler

Prowler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 18.10.2006
@Lyw - primul link nu merge - trebuie editat. Zvonuri despre Lenovo S5.

Edited by Prowler, 09 March 2018 - 11:59.


#411
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Strike2: nu mai merg gesturile pe butonul de amprentă și nici deblocarea pe bază de amprentă. După un restart își revine dar doar pentru o scurtă perioadă. <_<

#412
doncristiano

doncristiano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 01.04.2006
Salut, mai are cineva probleme cu apeluri ratate desi telefonul are semnal ?
Imi zice lumea ca zice ca nu pot fi contactat, iar eu primesc doar mesajul ca am fost sunat. Sunt pe RDS in oras mare si fara probleme de semnal.
Mi se intampla de cateva ori pe saptamana.

#413
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 30.03.2005
E de la retea, nu de la telefon. Fa sesizare la Digi, pt zona unde întâmpini această problema.
Nu contează că e semnal maxim.

Edited by KENSINGTON, 14 March 2018 - 20:26.


#414
godoroj

godoroj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 25.09.2013
Băieti la voi arată apel in asteptare cand sunati pe cineva? La mine cand sun pe cineva nu imi arată ca persoana respectiva e angrenată in altă convorbire. Se poate face ceva?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate