Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Amazon Prime

- - - - -
  • Please log in to reply
1514 replies to this topic

#919
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018
Serialul „The Marvelous Mrs. Maisel” a fost reînnoit pentru al cincilea și ultimul sezon. https://www.tvmania....ea-sezon-338607

#920
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,338
  • Înscris: 11.08.2019
Bună dimineața! La 2 săpt după ce anunțasem eu s-a trezit și tvmania. :lol:

#921
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,130
  • Înscris: 10.03.2012

View Postdannek, on 04 martie 2022 - 23:48, said:


Primul episod nu are subtitrare în română
si crezi ca episodul doi va avea subtitrare? Va fi la fel.

#922
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006

View Postmarcel201, on 26 ianuarie 2022 - 09:00, said:

Pe Netflix sunt o groaza de filme si seriale bune insa trebuie sa le cauti adanc rau pentru ca ti se baga in fata originalele lor si ajungi sa ai impresia ca nu exista altceva bun, pe tv ai sanse foarte mici sa le gasesti, doar daca cauti direct titlul. Eu folosesc pe pc in browser extensia Trim, iti arata ratingul IMDB si RT, poti seta sa-ti arate un rating anume gen 7+ imdb si 60+ rt, anul productiei s.a.m.d. Fac asta cam odata pe saptamana, le adaug in my list si le urmaresc pe tv.
PS: are suport si pentru prime video, disney plus, hulu ..

Ma uit si eu la Amazon Prime. Adica, ma uit o luna, apoi luna urmatoare la Netflix si tot asa, le alternez. Mi se pare cea mai buna idee. Ca sa nu uit de reinnoirea abonamentului, il anulez imediat dupa ce il activez.

Sunt foarte putine filme. dar ce am constatat (fata de Netflix): se vede considerabil mai bine. Mult mai bine.

Cautarea are layout idiot - literele alea sunt puse intr-un sir lung, mai greu de navigat decat adunate intr-un dreptunghi, ca la Netflix / HBO.

Playerul e mult mai misto ca la Netflix / HBO. Ideea de a-ti arata doar numele actorilor din scena respectiva e foarte misto.

Stie cineva de ce nici o platforma de streaming nu ofera mai multe criterii de sortare la dispozitie? De exemplu, dupa ani.

Trebuie efectiv sa sapi dupa cate-un film, adica sa stii de el si sa il cauti. Dar poate de multe filme vechi ai uitat. Si asa, ai putea cauta dupa an. Toate cele din 1976. Toate cele din 1981. Si tot asa. O astfel de cautare elimina junk-urile astea pe care ti le baga in fata, elimina stifturile in care juma' de film e CGI, elimina porcariile cu Dwayne Johnson si alte cacaturi asemanatoare.

Criteriile dupa care le grupeaza sunt niste prostii. De cand e "original Netflix" un criteriu? Ce, anunta ceva despre filmul ala prin sintagma "original Netflix"? Nu.

As vrea sa incerc Mubi, am inteles ca sunt filme misto. Mai de festival, asa. Mai necomerciale. Si din diverse tari. Vad ca au 7 zile gratuit, apoi 10 euro pe luna. Sau 6 euro pe luna daca faci abonament pe 12 luni si platesti intr-o singura transa - 72 de euro.

Edited by cattavencu, 05 March 2022 - 23:37.


#923
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 16.05.2015
@cattavencu, daca doresti 30 de zile de Mubi gratuit, da-mi un PM si-ti voi trimite un link. In rest, da, pe Mubi sunt filme de arta si, in general, filme mai vechi. Singurul minus ar fi ca majoritatea nu sunt subtitrare in limba romana.

Edited by borhot, 06 March 2022 - 11:42.


#924
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
Multumesc mult, borhot.

Azi dimineata am instalat pe televizor aplicatia si m-am uitat atent la ce filme ofera. Foarte misto selectiile. Am ramas incantat: sunt o multime de filme din anii '50-'80. O sa incep cu Truffaut si Pasolini.

Asa ca am facut pe 7 zile gratuit. Dupa alea 7 zile, am ales varianta de 6 euro pe luna (adica o singura plata de 72 de euro pentru 12 luni).
Acum...timp sa am sa ma uit Posted Image

Multumesc mult inca o data pentru oferta. Poate citeste altcineva si e interesat. Platforma e chiar misto. Pacat ca n-are un topic separat al ei.

Referitor la limba, daca e in engleza / franceza / germana - nu am probleme.

Edited by cattavencu, 06 March 2022 - 13:26.


#925
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Exista topic al ei, asta ca sa nu mai faci/facem off-topic aici. ;)

https://forum.softpe...i#entry27017914

#926
SynOfficial

SynOfficial

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 10.11.2020
@cattavencu nu spune nimic faptul că e original Netflix sau Amazon, dar ei și-ar dori sa spună (de bine) și de aia tot împing asta. Din păcate în cazul Netflix eu m-am învățat direct să evit orice e etichetat cu original Netflix pentru că majoritatea sunt extraordinar de slabe și conțin multa propaganda LGBT.

#927
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,338
  • Înscris: 11.08.2019
Vor să facă serial după God of War. https://deadline.com...ios-1234959867/

#928
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 02.06.2020
MotoGP Unilimited, documentarul despre Campionatul Mondial de Motociclism Viteză, se vede pe Amazon Prime Video de mâine, 14 Martie.

#929
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 30.12.2005
... fără subtitrare în română.

#930
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,338
  • Înscris: 11.08.2019
Amazon a încheiat fuziunea cu MGM. https://deadline.com...ger-1234981037/

#931
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005
Perfect. Încă o veste buna.

#932
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005

View Post-TINO-, on 17 martie 2022 - 16:04, said:

Amazon a încheiat fuziunea cu MGM. https://deadline.com...ger-1234981037/


Poate ne baga si noua seriile Stargate

#933
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003

View Postdanyel61, on 21 martie 2022 - 09:10, said:



Poate ne baga si noua seriile Stargate

Si mai aduc ceva nou in universul respectiv :) Sunt ferm convins ca in 2023 sau 2024 o sa avem premiera la un serial nou Stargate

#934
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,130
  • Înscris: 10.03.2012
Ar fi mai bine sa aiba subtitrare in Româna la toate filmele si serialele.

#935
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View PostMrMxyzptlk, on 23 martie 2022 - 09:54, said:

Si mai aduc ceva nou in universul respectiv Posted Image Sunt ferm convins ca in 2023 sau 2024 o sa avem premiera la un serial nou Stargate
Daca o sa fie ca Star Trek discovery sau Picard mai bine lipsa

#936
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 31.08.2007
Picard mi s-a parut chiar reusit. Iar Doscovery... bun de umplut timpul cu seriale SF...
Gusturile difera... :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate