Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 

Accident Skoda Octavia 1

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#37
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
Farul trebuie cumparat nou si de preferat ar fi sa-ti schimbi ambele faruri.
Restul este discutabil.

Acum un an am lovit masina si pina la urma am cumparat totul nou. La SH as fi iesut cu foarte mult mai scump si deia am preferat sa cumpar nou si totusi mai ieftin. Cel mai mult am dat  pe faruri, deoarece eu am xenoane si au costat cit restul pieselor (radiator incalzire, radiator clima. tregher, bara/suport fata, grila (fara sigla Posted Image) etc. Suplimenntar am luat si un spray din Dedeman ca sa mai retusez pe ici pe colo si sa-mi vopsesc grila care de noua a venit neagra.
La tine vad ca ai mai mult elemente de caroserie si probabil ca-i mai bine la SH.

Edited by florin71_skoda, 10 December 2016 - 03:12.


#38
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Cum ai reusit pocinogul?

#39
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
E cum, shit happens...

#40
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Eu zic ca genul ala de masina si cu daunele din poze,se repara pana in 1000 de lei. Cu piese la culoare din dezmembrari. Eu unul n-as da mai mult s-o repar..

Daca exagereaza bulangii de la dezmembrari,desi n-ar trebui...(adica,e hilar sa ceri 500 de lei pe o capota de octavia 1...) cu 500 de euro cumperi toata masina cu volan pe dreapta.

#41
Darkage_

Darkage_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 588
  • Înscris: 18.07.2016
Deci uite cum se faceau masinile odata. Daca erai cu un Logan nou, Clio sau altceva dupa 2006-2007, aveai mult mai mult de bagat in ea ( bara cu tot cu masca fata, faruri din cel mai subtire plastic, capota de grosimea foii A4...etc) . O scoti sub 1000 de lei direct de la dezmembrari lejer. Iti trebuie far, stop, capota, masca....bara zici ca n-ar fi grav.....vezi sa schimbi si furtunul/racordul ala cu ocazia asta ;)

#42
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Legea lui Murphy zice ca fix atunci cand iti trebuie ceva, in toate parcurile auto, masinile donatoare au lipsa exact piesele care iti trebuie.

#43
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,384
  • Înscris: 11.08.2003
Si nu uita, te rugam, sa ne spui la sfarsit cat te-a costat "distractia".

#44
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Cel putin cat un set de cauciucuri premium care ar fi franat cu 2 metri mai putin ;)

#45
Silviugabriel1984

Silviugabriel1984

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 01.11.2012
Am cauciucuri de iarna Barum, acum sunt la a doua iarna. Nici mama cauciucurilor nu te opreste daca nu esti atent....si nu era nici gheata/umed.

Revin cu poze cu masina mea...si cu masina pe care am lovit-o (poza 3 Megan Break).  Ce am facut azi: am fost la un tinichigiu si mi-a zis ca o repara cu 500 lei. Asta implica ca eu sa cumpar grila, far,  semnalizator si sa vopsesc capota (aprx. 400 lei vopsitul). Mi-a sugerat ca ies mai ieftin daca o sa gasesc la dezmembrari capota pe culoarea mea. Maine ma duc la alt tinichigiu, sa vad daca este mai ieftin Masina pe care am lovit-o nu are mare lucru vizibil, doar ce este in poza plus ochiul de pisica din bara si are sarite (miscate de pe pozitie) aparatorile de noroi din aripa dreapta spate. M-am uitat si in portbagaj, unde sta roata de rezerva, si nu este nimic indoit/rupt. Banuiesc ca ranforsarea din bara spate a preluat socul si acolo sa fie problema la el. Va tin la curent cum rezolv, oricum pana pe 15 decembrie nu pot sa fac nimic, atunci suntem programati la asigurator, dar nu in Pitesti, ci la Campul Lung Muscel, acolo sunt disponibili. In Pitesti, dupa 15 ianuarie.

Attached Files

  • Attached File  s.jpg   339.03K   30 downloads
  • Attached File  1.jpg   239.19K   35 downloads
  • Attached File  2.jpg   330.38K   35 downloads
  • Attached File  3.jpg   246.93K   35 downloads

Edited by Silviugabriel1984, 10 December 2016 - 16:29.


#46
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Io as umbla cu ea asa poate poate se gaseste un narod sa intre in mine din vina lui ... iarna-i la inceput deci sanse ar fi ! O neacordare prioritate de dreapta ar fi mana cereasca pt tine .

Edited by cobi1, 10 December 2016 - 16:35.


#47
Silviugabriel1984

Silviugabriel1984

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 01.11.2012
Nu cred ca pot sa lovesc o masina intentionat....chiar daca ala e vinovat.

#48
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Nu ai inteles ( poate e mai bine ) ; o sa intre ala in tine nu tu in el ( ca asta ar fi premeditare ... ) .

#49
Silviugabriel1984

Silviugabriel1984

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 01.11.2012
Inteleg ce zici....Posted Image Nu e nici o premeditare, sunt multe locuri in Pitesti unde poti lovi un neatent/smecher/grabit....Pitestenii stiu (Podul Viilor de exemplu) dar mereru am cautat sa evit.

O intrebare: se potriveste o capota si grila de la o octavia fabricata inainte de 2002, cand este fabricata a mea?

#50
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,384
  • Înscris: 11.08.2003
Repara-ti intai farul daca mai mergi cu masina. Daca ai ocazia sa fii oprit de politie pana sa-l repari, s-ar putea sa-ti maresti cheltuielile cu o amenda.

Edited by sorin147, 10 December 2016 - 18:37.


#51
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,146
  • Înscris: 05.12.2002
Corect. Incearca sa gasesti unul original, de multe ori cele after-market sunt foarte proaste si se matuiesc/ingalbenesc imediat.
Neaparat du-te sa le reglezi dupa ce termini cu totul, pentru 20 de lei vezi si tu mai bine si nici nu te injura cei de pe contrasens.

#52
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010

 cobi1, on 10 decembrie 2016 - 16:34, said:

Io as umbla cu ea asa poate poate se gaseste un narod sa intre in mine din vina lui ... iarna-i la inceput deci sanse ar fi ! O neacordare prioritate de dreapta ar fi mana cereasca pt tine .
Posted Image Si eu caut un neatent sa-mi sifoneze putin portiera, mai ales ca in Bucale nu e greu de gasit.

#53
Silviugabriel1984

Silviugabriel1984

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 01.11.2012
Astazi am cautat capota neagra si far in Pitesti. Nu am reusit.... Dar nu ma las....ma axez acum pe Bucuresti!

#54
Silviugabriel1984

Silviugabriel1984

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 01.11.2012
Am cumpărat far sh cu 150 lei, grila capota noua neagra aftermarket 170 lei, semnalizare noua aftermarket 35 lei. Un tinichigiu va încerca să îndrepte capota fără să sară vopseaua si bara la cald, urmând să le vopsesc la primăvară. Ce am făcut azi, până ne-a băgat gerul în casă la un vin fiert....

Attached Files


Edited by Silviugabriel1984, 16 December 2016 - 17:30.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate