Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Samsung S8 - discutii generale

* * * * * 14 votes
  • Please log in to reply
15768 replies to this topic

#55
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

 Nenea Zap, on 04 ianuarie 2017 - 01:11, said:

Eu sper sa rămână la fel în general.
Adică 5 inch, cu jack,  cu bezels normale și varianta flat
Și eu sper cam la fel. Ideal bateria sau autonomia un pic mai bune și poate și difuzoare duble. Sper să rămână water proof.

Cu butonul abia ce m-am obișnuit pe S7 că înainte aveam numai on screen. Nu prea îmi place ideea cu amprenta pe spate.

Oricum nu mi-l cumpăr că S7 e mai mult decât ce-mi trebuie (până la bateria curului).

#56
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,060
  • Înscris: 10.04.2006
S7 are bateria cea mai buna din toata seria S. Sa fi vazut S4 sau S6 cum erau :)

#57
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

 Nenea Zap, on 06 ianuarie 2017 - 11:17, said:

S7 are bateria cea mai buna din toata seria S. Sa fi vazut S4 sau S6 cum erau Posted Image
Nu stiu, e primul meu Samsung cu Android din 2010 incoace. Oricum comparand cu ce am avut are baterie mediocra. Moto Razr Maxx poate sparge bucile si acum, doar doar la capitolul baterie. Mi-e dor de designul ala industrial cu otel si Kevlar. De S7 sunt multumit. Nu am de gand sa renunt la el la vara.

Edited by LeopardSurd, 06 January 2017 - 13:01.


#58
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Nici eu, abea îl am de 3 luni, poate cei care ai S6 sa vrea sa facă un upgrade. Eu sunt foarte mulțumit de camera foto la s7 după câțiva ani de telefoane Sony care le-am considerat cele mai bune pana la S7

#59
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

 YOUR_GOD, on 09 decembrie 2016 - 13:31, said:

Nu vei putea asculta muzică cu telefonul la încărcat...

Eu zic ca vei putea asculta muzica si cu telefonul la incarcat....de aceea exista incarcare wireless si stai sa vezi cand o sa devina intradevar wireless ca se lucreaza la asta doar ;)

Eu am si in masina si acasa incarcatoare wireless si ale mele telefoane(S6E si S7E) au cam uitat ca se pot incarca si wired :)

 YOUR_GOD, on 10 decembrie 2016 - 14:15, said:

Legat de lipsa mufei audio, un amic imi spunea ca asculta acasa muzica, numai prin bluetooth...ceea ce este interesant.
Eu sunt adeptul firelor. Bateria fixa si lipsa mufei sunt doua minusuri care vor costa Samsung scump.

Avem bluetooth,avem casti cu bluetooth,avem incarcare wireless,avem screen mirroring....de ce am mai avea nevoie de fire???

Asta inseamna viitorul si la cum evolueaza tehnologia,ma mir ca inca ne mai folosim de cabluri ;)

PS. Parerea mea este ca avem nevoie de mai multa autonomie la bateriei ca sa faca fata tuturor cerintelor,de asta au inventat incarcarea rapida,pana or sa faca ceva si cu autonomia care nu este departe....se lucreaza din greu la asta si am citit undeva ca nu stiu cine lucreaza la baterii pe baza de zahar care or sa aiba o autonomie de 10 ori mai mare decat ce exista momentan pe piata,nu mai tin minte exact unde am citit articolul dar se preconiza ca o sa apara pe piata prin 2017 sau 2018,deci vom avea rezolvata si problema astra ;)

#60
cichity

cichity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 18.03.2007

 AdL84, on 09 ianuarie 2017 - 03:37, said:



Eu zic ca vei putea asculta muzica si cu telefonul la incarcat....de aceea exista incarcare wireless si stai sa vezi cand o sa devina intradevar wireless ca se lucreaza la asta doar ;)

Eu am si in masina si acasa incarcatoare wireless si ale mele telefoane(S6E si S7E) au cam uitat ca se pot incarca si wired :)



Avem bluetooth,avem casti cu bluetooth,avem incarcare wireless,avem screen mirroring....de ce am mai avea nevoie de fire???

Asta inseamna viitorul si la cum evolueaza tehnologia,ma mir ca inca ne mai folosim de cabluri ;)

PS. Parerea mea este ca avem nevoie de mai multa autonomie la bateriei ca sa faca fata tuturor cerintelor,de asta au inventat incarcarea rapida,pana or sa faca ceva si cu autonomia care nu este departe....se lucreaza din greu la asta si am citit undeva ca nu stiu cine lucreaza la baterii pe baza de zahar care or sa aiba o autonomie de 10 ori mai mare decat ce exista momentan pe piata,nu mai tin minte exact unde am citit articolul dar se preconiza ca o sa apara pe piata prin 2017 sau 2018,deci vom avea rezolvata si problema astra ;)
baterii de zahar?!! ce tare,cand iti scade glicemia sau ai chef de ceva dulce dar nu ai bani,ca i-ai dat pe toti sa iti iei s8,hap,hap si gata.

#61
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,060
  • Înscris: 10.04.2006
Pana când ies bateriile alea pe piață mai durează măcar 10 ani

#62
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

 AdL84, on 09 ianuarie 2017 - 03:37, said:


Eu zic ca vei putea asculta muzica si cu telefonul la incarcat....de aceea exista incarcare wireless si stai sa vezi cand o sa devina intradevar wireless ca se lucreaza la asta doar Posted Image

Eu am si in masina si acasa incarcatoare wireless si ale mele telefoane(S6E si S7E) au cam uitat ca se pot incarca si wired Posted Image

Daca pun ceva la bitrate mare prin bluetooth, nu baga prin wireless cant consuma. Ia incearca si mai vorbim.



Avem bluetooth,avem casti cu bluetooth,avem incarcare wireless,avem screen mirroring....de ce am mai avea nevoie de fire???
Pentru ca, din pacate, prin fir beneficiezi de viteza mare si deci, sunet de calitate. Uite un exemplu: nu ai sa vezi DJ care da sunet prin bluetooth.

Asta inseamna viitorul si la cum evolueaza tehnologia,ma mir ca inca ne mai folosim de cabluri Posted Image
Viitorul ar insemna sa ai tot pe telefon, ca daca vor scoate toate conexiunile de pe PC si-ti vor lasa doar UTP, nu vei fi mai fericit, desi Apple si Smasung te-ar convinge ca esti in viitor.

PS. Parerea mea este ca avem nevoie de mai multa autonomie la bateriei ca sa faca fata tuturor cerintelor,de asta au inventat incarcarea rapida,pana or sa faca ceva si cu autonomia care nu este departe....se lucreaza din greu la asta si am citit undeva ca nu stiu cine lucreaza la baterii pe baza de zahar care or sa aiba o autonomie de 10 ori mai mare decat ce exista momentan pe piata,nu mai tin minte exact unde am citit articolul dar se preconiza ca o sa apara pe piata prin 2017 sau 2018,deci vom avea rezolvata si problema astra Posted Image
Platim scump pentru incarcarea rapida. Inca astept o baterie mai puternica, probleme apar insa cand consumul a crescut exponential cu fiecare an. Practic, bateriile au evoluat, dar la fel si consumul.


#63
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

 YOUR_GOD, on 09 ianuarie 2017 - 11:00, said:


DJ,BITRATE ???

Frate aici vorbim despre un telefon nu despre O.Z.N-uri ;)

Daca vrei sunet de nu stiu ce calitate,atunci i-ati echipament dedicat,nu astepta asta de la un telefon totusi

Nu am vazut DJ care sa mixeze prin wireless(si cred ca mult nu mai este) dar nu am vazut nici DJ care sa mixeze sunetul dintr-un telefon :D

 cichity, on 09 ianuarie 2017 - 09:40, said:

baterii de zahar?!! ce tare,cand iti scade glicemia sau ai chef de ceva dulce dar nu ai bani,ca i-ai dat pe toti sa iti iei s8,hap,hap si gata.

http://www.go4it.ro/...omice-11953242/

 Nenea Zap, on 09 ianuarie 2017 - 10:17, said:

Pana când ies bateriile alea pe piață mai durează măcar 10 ani

probabil dar e bine ca o iasa totusi :)

#64
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

 AdL84, on 09 ianuarie 2017 - 12:26, said:

"Frate", eu nu știu ce telefon ai tu, dar îți recomand să asculți muzică de mare calitate, cu un LG, HTC sau Sony prin bluetooth, apoi prin fir. Revino cu o părere.
Și eu, deși am un telefon, cu un player cum trebuie și niște căști pe măsură, scot tot ce se poate din el și dacă îți place muzica, se simte.

#65
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Eu nu vad un mare inconvenient in a avea fir la casti cu care asculti muzica la telefon. Nu ocupa nici spatiu enorm nici nu au kg. Mufa jack o vad scoasa doar pentru a mari capacitatea bateriei, nicidecum sa fim in "viitor", daca asta e scuza atunci devenim din ce in ce mai spalati pe creier.

Adica na, ce vorbesc eu, apple a scos mufa dar nu au schimbat nimic, aceeasi carcasa de acum 3 ani cu aceeasi baterie. Iar acum se gasesc pe net snururi sa ti legi castile de gat ca sa nu le pierzi...buna "inovatie".
Singura "inovatie" reala la apple o vad un buzunar mai gros, pentru ca daca vrei castile alea "inovatoare" o sa platesti destul de mult.

Si da castile cu fir au o calitate mai buna, deci mai taiem si din asta pentru "viitor si inovatie".

Cat despre S8, daca pozele alea de pe net sunt reale, si cam sunt zic eu, S8 o sa fie cam uratel si iar o sa fie acea grila de difuzor oribila de acum 10 ani.

#66
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Samsung ne-a obisnuit cu lucruri noi si minunate, anual: card, fara card, baterie detasabila, baterie fixa, plastic ordinar, sticla fragila, mufa casti, fara mufa (parerea mesa este ca cineva s-a gandit sa mai economiseasca ceva prin lipsa driver-ului, a componentelor electronice pentru amplificare si încercarea disperata de a scădea consumul (la Apple mai ales).

Edited by YOUR_GOD, 09 January 2017 - 23:11.


#67
Tiby_med

Tiby_med

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 29.06.2010
Eu ma ocup de sonorizari si pus muzica la nunti, iar de cele mai multe ori ne montam sculele cu o seara inainte, bagam rapid un cablu jack in mixer si in telefon si le testam.
Sau de multe ori se intampla sa ne apucam de testat scule, boxe, etc, iar cel mai apropiat player, e telefonul (Samsung S5, in cazul meu).
Pentru mine ar fi un mare inconvenient sa scoata mufa jack.

#68
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

 YOUR_GOD, on 09 ianuarie 2017 - 15:29, said:

"Frate", eu nu știu ce telefon ai tu, dar îți recomand să asculți muzică de mare calitate, cu un LG, HTC sau Sony prin bluetooth, apoi prin fir. Revino cu o părere.

Am specificat mai sus ce telefoane detin iar daca vreau muzica de calitate,dupa cum am mai zis nu stau in baza telefonului......am ceva dedicat pentru asa ceva ;)

Dar in fine,fiecare cu gandirea lui.....pe mine unul nu ma deranjeaza daca renunta la jack pentru ca foarte rar ascult muzica la casti sau prin iesirea jack

Eu unul la S8 as vrea sa mareasca display-ul la maxim posibil(asa o sa fie ceva wow) asa cum am vazut niste concepte pe YouTube,sa mareasca capacitatea bateriei si un senzor de amprenta bagat in displa,atat.Senzorul de pe spate la fel e in plus pentru mine,poate e bun pentru cei care isi masoara intradevar bataile inimii sau mai stiu eu ce dar pentru mine e egal cu 0.Iris scanner la fel e o prostie cat se poate de mare,cum ar fi sa te chinui noaptea sa-ti deblochezi telefonul cu ochiul/ochii oare? :D

Cateva concepte reusite,zic eu:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Gna5Hpbgk5o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-mQFnvQcGY0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vL_RuEdgi-w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/C5Uj6MAsSsA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ultimul pare SF dar mie unul imi place cel mai mult :)

#69
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

 AdL84, on 10 ianuarie 2017 - 01:39, said:

Cred ca depinde de necesitati. Iti recomand modul Viper, pentru sunet pe Android, player-ul Poweramp si casti, sa zicem, Xiamnoi Pistons V2.

Legat de conceptele de mai sus, experienta m-a invatat ca realitatea nu are nimic de-a face cu ele, desi, recunosc, modelele arata tare bine. AL doilea, cu ecranul pe 3 laturi, ar reprezenta un risc pentru mine. Am grija de telefoane, dar probabilitatea sa-i atingi marginea, sa o lovesti, este asa de mare incat m-as afla o situatie de drob de sare.

#70
danyd83

danyd83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 04.11.2013

 AdL84, on 10 ianuarie 2017 - 01:39, said:


Am specificat mai sus ce telefoane detin iar daca vreau muzica de calitate,dupa cum am mai zis nu stau in baza telefonului......am ceva dedicat pentru asa ceva Posted Image

Dar in fine,fiecare cu gandirea lui.....pe mine unul nu ma deranjeaza daca renunta la jack pentru ca foarte rar ascult muzica la casti sau prin iesirea jack

Eu unul la S8 as vrea sa mareasca display-ul la maxim posibil(asa o sa fie ceva wow) asa cum am vazut niste concepte pe YouTube,sa mareasca capacitatea bateriei si un senzor de amprenta bagat in displa,atat.Senzorul de pe spate la fel e in plus pentru mine,poate e bun pentru cei care isi masoara intradevar bataile inimii sau mai stiu eu ce dar pentru mine e egal cu 0.Iris scanner la fel e o prostie cat se poate de mare,cum ar fi sa te chinui noaptea sa-ti deblochezi telefonul cu ochiul/ochii oare? Posted Image

Cateva concepte reusite,zic eu:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Gna5Hpbgk5o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-mQFnvQcGY0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vL_RuEdgi-w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/C5Uj6MAsSsA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ultimul pare SF dar mie unul imi place cel mai mult Posted Image
Primul mi se pare cel mai ok, pe asa ceva as da banii. Celelalte nu ma prea atrag.

#71
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010
o sa vedem cand o sa mai apara leak-uri,pana in momentul de fata nu stim nimic despre aspect

eu sper sa nu puna senzorul de amprenta pe spate si poate fac in asa fel incat sa nu puna nici butoane pe display....poate m-as obisnui cu butoanele dar cu senzorul pe spate in nici un caz

#72
razvanviper

razvanviper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,428
  • Înscris: 31.12.2006
Samsung Galaxy S8 leaks in case maker's renders
[ http://cdn.gsmarena.com/imgroot/news/17/01/galaxy-s8-renders-leak-ghostek/-728/gsmarena_003.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate