Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Samsung S8 - discutii generale

* * * * * 14 votes
  • Please log in to reply
15768 replies to this topic

#37
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
:) S7 are buton Home, fizic.
AMOLED-ul nu este prea mulțumit fixat pe o singura frecventa..sau ii place asa de mult incat nu uita nicodata.

#38
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Când ai văzut ultima data un note sau un sgs cu urme pe ecran?

#39
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Nu cred că m-am exprimat clar. AMOLED-ul se arde în timp. Paleta de culori se înclină către albastru.
Nu există "urmă"  de buton la Samsung pentru că ei au butoane fizice.
Dar nici producătorii care au introdus butoane virtuale nu au această problemă pentru că au introdus diferite animații ale butonului sau funcția de ascundeți, metamorfoză etc.

#40
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Știu. De aia și pentile arrangement.
Insa asta cu burn în mi se pare un bau bau pe care nu l vezi niciodată.
De asta întreb, ai văzut vreun caz de burn în?
Nu, dar stai și te plângi ca vaaaai o sa facă burn în.

#41
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
În primul rând, nu mă plâng de asta. Știu că se poate întâmpla și se întâmplă în anumite condiții, dar nu mă deranjează. Eu nu vreau buton Home fizic.

#42
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 30.07.2009

View PostNenea Zap, on 10 decembrie 2016 - 11:24, said:

Știu. De aia și pentile arrangement.
Insa asta cu burn în mi se pare un bau bau pe care nu l vezi niciodată.
De asta întreb, ai văzut vreun caz de burn în?
Nu, dar stai și te plângi ca vaaaai o sa facă burn în.
Ce naiba, eu am avut burn in generat de tastatura, pe S6 Edge. Intre timp s-a mai diminuat efectul, ori e din cauza ca folosesc teme închise la culoare. Încă exista burn în, mai rar dar exista. Sa nu aducem aminte de cele expuse în showroom.

#43
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Fenomenul este cunoscut. Din pacate ca este LCD sau AMOLED, nu au scapat de aceasta problema.

Legat de lipsa mufei audio, un amic imi spunea ca asculta acasa muzica, numai prin bluetooth...ceea ce este interesant.
Eu sunt adeptul firelor. Bateria fixa si lipsa mufei sunt doua minusuri care vor costa Samsung scump.

Edited by YOUR_GOD, 10 December 2016 - 14:21.


#44
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,916
  • Înscris: 10.07.2014
Colegu,Samsung nu v-a duce lipsa de clienti iar cifra de afaceri creste de la an la an.Ultimul exemplu e Note7,asa cum a fost el cu minusuri cu plusuri,cu baterie exploziva,tot a fost declarat cel mai bun telefon pe 2016 iar multi nu vor sa-l returneze pana nu le blocheaza reteaua.Vremurile se schimba,privim spre viitor iar peste 10 ani vom avea gadgeturi care le modifici forma,pliabile sau un simplu ceas cu imagini tridimensionale sau ce-or mai exista. :)

#45
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009

View PostNenea Zap, on 10 decembrie 2016 - 11:24, said:

Știu. De aia și pentile arrangement.
Insa asta cu burn în mi se pare un bau bau pe care nu l vezi niciodată.
De asta întreb, ai văzut vreun caz de burn în?
Nu, dar stai și te plângi ca vaaaai o sa facă burn în.

Da.

La S2 unde e status bar-ul se vedea clar;
La S6 l-am pus în immersive mode (root+xposed), pentru că deja dădea semne de uzură (sau mai bine zis uzură neuniformă).

Legat de butoane pe ecran sau butoane fizice, le prefer pe cele fizice.

Attached Files


Edited by mihaipopm8, 10 December 2016 - 15:40.


#46
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
sper ca noul design sa nu aiba buton fizic pentru home
in felul asta se evita problemele de orice natura cu fiabilitatea lui in timp,
deasemnea este mai usor sa creezi un senzor capacitiv decat sa creezi un buton fizic care sa reziste la mii si mii de apasari....
unele prea tari altele prea putin apasate sau intr-o parte sau cu maini murdare sau ude care pot baga apa sau mizerie pe langa buton.

butonul fizic home trebuie sa ramana doar pentru variantele ACTIVE unde chiar este necesar in opinia mea....

Edited by Mihai_3, 10 December 2016 - 15:52.


#47
dennis_2005

dennis_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,322
  • Înscris: 17.09.2008
,,Galaxy S8 vine cu scannerul de amprentă în partea din spate

https://i1.wp.com/www.ilovesamsung.ro/wp-content/uploads/2016/12/Galaxy-S8-vine-cu-scannerul-de-amprent%C4%83-%C3%AEn-partea-din-spate.png?resize=696%2C391

Următorul Samsung Galaxy va fi cu siguranță una dintre cele mai importante versiuni de smartphone-uri din 2017.
Se spun foarte multe despre Next Galaxy, unele se vor confirma, altele nu.
Ultima știre indică faptul că senzorul de amprentă digitală e posibil să nu fie amplasat ca de obicei la locul lui sub display. Versiune cea mai recentă sugerează că ar putea fi plasat în partea din spate.
O serie de smartphone-uri au adoptat această tactică de-a lungul ultimilor ani. În general vorbind, este confortabil a avea acces la scanerul de amprente pe partea din spate, deoarece vârfurile degetelor sunt în mod natural în spatele telefonului atunci când este ținut în mână.
Unul dintre furnizorii Samsung a lansat recent o astfel de componentă și se crede că Samsung ar putea să o folosească pentru Galaxy S8.
Un raport din publicația coreeană Naver, pune această componentă de detectare digitală a amprentei pe spate, probabil sub camera din spate (sau două camere, conform unor știri).
S-a afirmat până acum că Galaxy S8, este posibil să includă un senzor optic de amprentă, dar în cazul în care acest nou raport este corect, nu va fi cazul.
De asemenea, raportul menționează că Samsung Galaxy S8 va avea un senzor de recunoaștere a irisului care a fost introdus de Samsung la începutul acestui an, cu răposatul Galaxy Note 7.
Senzorul de recunoaștere a irisului a lui Galaxy S8 va fi mai rapid decât cel folosit de Samsung la smartphone-ul anterior de rău augur.
Odată ce Galaxy S8 este lansat cu tehnologia de recunoaștere a irisului, Samsung se poate angaja cu bănci și instituții financiare pentru a re-lansa serviciul Samsung Pass.
Samsung Pass scanarea irisului pentru aplicații care conțin informații bancare sensibile. Cea mai sigură metodă de protecție agreată de tot mai mult de bănci.
Samsung, evident, nu a comentat cu privire la acest raport, astfel că este prea devreme pentru a fi siguri unde va fi plasat acest scanner. Să sperăm că se va clarifica acest lucru în săptămânile ce vor urma.
Pe parcursul următoarelor două luni, este foarte probabil să mai avem tot felul de scurgeri de informații, și poate imagini, care ar trebui să ofere o idee măcar, asupra ceia ce așteptăm.
Galaxy S8 urmează să fie prezentat la MWC 2017 în februarie.''

http://www.ilovesamsung.ro/stiri/galaxy-s8-scanner-amprenta-spate/

#48
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,842
  • Înscris: 03.01.2015
Mai e puțin...

#49
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Dacă nu va avea 5,5 inch, IR, slot microsd și radio FM pentru mine va fi total neinteresant.

#50
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,457
  • Înscris: 07.01.2011
Eu sper sa nu depaseasca 5,2...IR si microsd si pe mine ma intereseaza,radio pe tel cred ca am 10 ani de cand n am mai ascultat!

#51
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Eu sper sa rămână la fel în general.
Adică 5 inch, cu jack,  cu bezels normale și varianta flat

#52
StevenZA

StevenZA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 12.03.2015
iPhone 8 vs Samsung Galaxy S8
http://www.casemecas...sung-galaxy-s8/

#53
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009
Cam așa ar urma să arate:
https://www.youtube....?ci=w_HV2gu85Ps

Attached Files


Edited by mihaipopm8, 05 January 2017 - 20:18.


#54
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,842
  • Înscris: 03.01.2015
Vedem luna viitoare

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate