Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Samsung S8 - discutii generale

* * * * * 14 votes
  • Please log in to reply
15768 replies to this topic

#15751
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006
Am un S8 luat de nou din 2018 de care sunt foarte multumit insa din pacate datorita utilizarii a cedat mufa de incarcare si mai poate fi incarcat uneori pe fir daca nimeresc o anumita pozitie a mufei de alimentare. Am intrebat la un service gsm daca se poate repara si mi-au spus ca trebuie inlocuita placa de alimentare cu tot cu microfon etc..... cost 175 ron.
Doresc sa va intreb daca desfac cei de la gsm telefonul ca sa schimbe mufa de incarcare telefonul va mai fi ca inainte rezistent la apa si praf? Credeti ca ar fi mai ok sa folosesc un Incarcator wireless 10w decit sa-l duc in service?

#15752
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,200
  • Înscris: 09.01.2008
La al meu au umblat de 2 ori cei de la ESD si de fiecare data l-am dat inapoi sa-l inchida bine. Bagam usor unghia sub ecran si sub sticla spate. Parerea mea e ca o data desfacut nu va mai fi etans. Acum e cascat din nou la un colt. Oricum nu prea mai poate si urmeaza sa-l schimb.
Ai incercat totusi sa te uiti cu o lupa in mufa? eu am avut scame batatorite bine acolo si nu se mai incarca. Le-am scos cu o bucata de plastic dur si subtire, usor ascutit in varf.

#15753
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006
Am sa incerc sa vad poate e infundata mufa desi nu pare la o prima vedere....mai bine imi iau un incarcator wireless decit sa-l desfaca si sa nu mai fie etans, Sigur nu il mai pot lipi ca din fabrica. Nu as vrea sa-l desfac pt ca telefonul e foarte bine pastrat si nu are nici macar o zgarietura pe el.

#15754
Shahrukhkhan

Shahrukhkhan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 30.07.2009
Am si eu o problema similara la un s8 luat de nou tot din 2018, problema la mine se manifesta in felul urmator, conectez incarcatorul arata ca incarca dupa aprox 5 secunde se deconecteaza si incepe iar sa incarce de data asta fara intrerupere. Pentru a nu mai stresa foarte mult mufa de incarcare am optat pentru o mufa magnetica, partea care intra in telefon ramane mereu in telefon si incarcatorul vine si se ataseaza prin magnet direct. Problema cu deconectarea nu a disparut dar cel putin mai menajez putin partea de incarcare a telefonului zic eu.

#15755
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,200
  • Înscris: 09.01.2008

View Postjuannn, on 23 februarie 2021 - 12:46, said:

Am sa incerc sa vad poate e infundata mufa desi nu pare la o prima vedere....mai bine imi iau un incarcator wireless decit sa-l desfaca si sa nu mai fie etans, Sigur nu il mai pot lipi ca din fabrica. Nu as vrea sa-l desfac pt ca telefonul e foarte bine pastrat si nu are nici macar o zgarietura pe el.
Sa nu bagi ceva metalic acolo ca risti sa-l busesti. E bun plastic de la ambalajele alea transparente si tari de trebuie foarfeca sa le tai.

#15756
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006

View Postcamsonat, on 23 februarie 2021 - 16:59, said:

Sa nu bagi ceva metalic acolo ca risti sa-l busesti. E bun plastic de la ambalajele alea transparente si tari de trebuie foarfeca sa le tai.

Am reusit!!! Fiind soare afara m-am uitat cu atentie si intradevar avea foarte multa mizerie (scame de prin buzunar) adunate doar intr-un colt....nu am avut plastic tare dar am incercat cu un ac fin (cum sunt alea care te intepi in deget pentru glicemie) si usor usor cu rabdare am reusit sa scot toata mirezia din mufa care spre surprinderea mea era foarte multa. Acum imi intra mufa de alimentare pina la capat si e ok.
Merci.

#15757
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,200
  • Înscris: 09.01.2008
Serios? Chiar ai rezolvat doar cu atat? Ar trebui scrisa in instructiuni verificarea acumularii de scame. Bravo!

#15758
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006
Serios e ca noua mufa dupa ce am scos mizeria din ea. Acum daca scriu in help de chestia asta din ce o sa mai traiasca service-ul gsm? Cred ca e o problema comuna la mai toate telefoanele.

#15759
JJB Anonymous

JJB Anonymous

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 15.02.2007
Totusi, nu recomand metoda cu acul metalic. Eu folosesc o scobitoare normala din lemn. Daca cumva e nevoie o mai ascut un pic, dar totusi daca faci vreun scurt in mufa risti sa schimbi toata placa de baza a telefonului, nu numai mufa si microfonul.

#15760
RykyGT

RykyGT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.12.2008
Salutare, cum pot face poze in mod portret cu S8? Am gasit ceva aici, dar nu prea merge nimic....https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

#15761
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,491
  • Înscris: 29.10.2007
https://www.profit.r...?source=biziday

#15762
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Mai duce relaxat 2 ani fara update de seku !

#15763
mokolino29

mokolino29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 10.03.2014
Salutare!
Daca este interesat cineva de un S8 Duos negru 6+64 Gb impecabil (chiar fara nici un defect), cu accesorii plus 4 huse din care 2 nefolosite, il rog sa ma anunte in privat.
Se vinde doar pentru ca s-a facut upgrade la S10.
Multumesc frumos!

#15764
RykyGT

RykyGT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.12.2008
Are cineva de vanzare o husa mai solida de S8?

#15765
Satrupmanaconasule

Satrupmanaconasule

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 27.03.2021
Vezi pe site-uri, eu am luat ceva de genul :
https://www.emag.ro/...2/pd/DBX3NDBBM/
Si am folosit-o de maxim 20 de ori in 3 ani jumatate.

#15766
CatalynCN

CatalynCN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 27.11.2007
Salutare!

Stiu ca poate cer prea mult de la un S8, inainte de a lua la rand sa citesc tot ce s-a discutat in cateva sute de pagini de postari ... am o banala intrebare.

Urmeaza sa plec in concediu in Istanbul in 7 zile, nu ma consider eu mare content creator sau vlogger ori altceva dar as vrea sa scot o calitate mult mai buna a filmarilor. Urmeaza sa trec la o generatie mai noua, dar prin Decembrie poate. As vrea ca un ultim omagiu adus acestui telefon cumparat in Aprilie 2018.

O sa atasez si setarile ce le am acum. Sunt ok?

Multumesc!

Attached Files



#15767
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Daca vrei doar FullHD, da. Eu as filma 4K.
Orice ai face, mergi cu grija sau filmeaza de pe loc incat sa nu batai telefonul prea mult ca stabilizarea nu o sa ajute in cazul ala.

#15768
CatalynCN

CatalynCN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 27.11.2007
Cred ca asta ar fi cam principala solutie. Am observat ca sunt probleme cand sunt in miscare si fara un stabilizator gimbal, cam greu sa obtii o imagine clara si fara sa tremure.
Multumesc!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate