Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Uniunea Salvati Romania

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
10770 replies to this topic

#10423
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011

 zartdato1-0, on 24 martie 2019 - 18:42, said:




Pai sunt sau nu sunt comunisti, ataca sau nu ataca dreptul de proprietate?  Sunt marxisti sau nu sunt marxisti (chiar daca folsiti multi dintre voi termentul aiurea, dar tinand cont ce parlament aveti, se explica, cum ii turcu si pistolul)?
Sunt. Sunt din ce in ce mai convinsa.
Dar, vezi tu, stii care e problema cu legile de genul asta? Cine e la putere decide cum definim conceptele interzise.

#10424
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,401
  • Înscris: 28.11.2017

 Slick0r, on 24 martie 2019 - 20:41, said:

Nu poti face nimic cu o economie puternica atata vreme cat banii aia se fura. Stai, poti sa ai o economie sanatoasa cand tu furi 50% din bani si restul se duc pe salarii?


El zice, din cate inteleg eu, ca ar trebui sa mearga in paralel, autostrazile venind ca o consecinta logica a dezvoltarii economice.
Ar avea dreptate daca in Romania nu am fi avut pana acum pesede, penele, pemepe, pedele, udemere, alde si alte javre.

Oricum este o corelatie pozitiva, as zice eu, intre dezvoltarea infrastructurii si dezvltarea economica, implicit cresterea bunastarii populatiei.

 catalina1, on 24 martie 2019 - 20:56, said:

Sunt. Sunt din ce in ce mai convinsa.
Dar, vezi tu, stii care e problema cu legile de genul asta? Cine e la putere decide cum definim conceptele interzise.


Posted Image))


Adica comunistii propun o lege impotriva lor? Posted Image)  Ador logica ta!

Edited by zartdato1-0, 24 March 2019 - 21:20.


#10425
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011
Cei de la putere definesc ce inseamna comunismul. Si la ce am vazut pana acum, astia nu au nici o jena sa se pretinda altceva decat sunt. Trist e ca probabil multi dintre ei chiar se cred de dreapta!

#10426
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007
Isi imagina cineva acu 3-4 zile ca o sa se vorbeasca naspa de comunistii marxisti globo homo lgbt sorosisti de la usr pentru ca au zis ca vor sa interzica orice chestie pe baza de comunism?
Posted Image Posted Image Posted Image
Just lol. Hai sa fim seriosi, singra metoda pentru USR++ de a fi perfecti si de a nu mai fi criticati brusc e sa fuzioneze cu PSD si PNL. Sa faca asa un USRL++.

#10427
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011
Sau sa taca naibii din gura. Ca scot tampenii pe banda rulanta.

#10428
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,401
  • Înscris: 28.11.2017

 shefu_de_combinat, on 24 martie 2019 - 21:35, said:

Isi imagina cineva acu 3-4 zile ca o sa se vorbeasca naspa de comunistii marxisti globo homo lgbt sorosisti de la usr pentru ca au zis ca vor sa interzica orice chestie pe baza de comunism?
Posted Image Posted Image Posted Image
Just lol. Hai sa fim seriosi, singra metoda pentru USR++ de a fi perfecti si de a nu mai fi criticati brusc e sa fuzioneze cu PSD si PNL. Sa faca asa un USRL++.


Vrei sa spui ca cei mai prosti romani din Romania sunt romanii care isi spun de dreapta?  :))

#10429
Iocan

Iocan

    Tefelist, fan Kövesi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,784
  • Înscris: 02.06.2006

 catalina1, on 24 martie 2019 - 21:36, said:

Sau sa taca naibii din gura.
Între discursul dinozaurilor, care-ți spun exact ce vrei tu să auzi și fac exact ce vor ei și sinceritatea unora care zic ce gîndesc, tu ce preferi?

 catalina1, on 24 martie 2019 - 21:36, said:

Ca scot tampenii pe banda rulanta.
Eh, nu mă așteptam să te autocritici chiar atît de tranșant...

#10430
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

 zartdato1-0, on 24 martie 2019 - 21:38, said:

Vrei sa spui ca cei mai prosti romani din Romania sunt romanii care isi spun de dreapta?  )

Nu-s neaparat prosti...is...

Ti se aduc doua farfurii. Pe una e un cacat. Literally un cacat. Proaspat, scoate aburi. In jurul lui orbiteaza 2 muste.
Pe cealalta e o friptura mediocra. Trebuie sa alegi neaparat una din cele doua farfurii. In acest caz, prima chestie de care te plangi e ca friptura nu-i chiar fierbinte si ca parca o doreai mai in sange nitel. Fucking seriously?

Edited by shefu_de_combinat, 24 March 2019 - 21:43.


#10431
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011

 Iocan, on 24 martie 2019 - 21:41, said:

ĂŽntre discursul dinozaurilor, care-ți spun exact ce vrei tu să auzi și fac exact ce vor ei și sinceritatea unora care zic ce gĂ®ndesc, tu ce preferi?
Eh, nu mă așteptam să te autocritici chiar atĂ®t de tranșant...

Tu alegi intre PSD si USR? Ca eu nu. Adica despre ce alegeri vorbim cand nici nu ne punem problema sa votam PSD?

Edited by catalina1, 24 March 2019 - 21:43.


#10432
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

 catalina1, on 24 martie 2019 - 21:43, said:

Tu alegi intre PSD si USR? Ca eu nu

PSD
PSD dar Tariceanu
PSD dar Ponta
PNUSL
PSD dar Basescu
PSD dar unguri
diverse forme de PRM reincalzit
literal commies (demos)
USR++

mi-a scapat ceva?
Deci...intre ce ziceai ca alegi?

Edited by shefu_de_combinat, 24 March 2019 - 21:50.


#10433
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011
O sa votez si eu pe niste unii, nu? Dar nu vad de ce nu i-as critica cand discut pe forum. De ce nu?

#10434
fum

fum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,723
  • Înscris: 11.03.2007

 Slick0r, on 24 martie 2019 - 20:41, said:

Nu poti face nimic cu o economie puternica atata vreme cat banii aia se fura. Stai, poti sa ai o economie sanatoasa cand tu furi 50% din bani si restul se duc pe salarii?
Plătești pentru a-i prinde pe hoți? A, bine, nu cu pesedeul în frunte, dar nu poți spune că o economie puternică este identică uneia leșinate. În fond chiar nu înțeleg cu ce ar trebui să plătim realizările pe care toți le vrem, mai mult, cu ce capacități de producție ar trebui să le susținem, că asta este ideea, să creștem economic odată cu acestea. Până și comuniștii au înțeles că este mai ieftin să înființezi anumite capacități de producție lângă marile șantiere, decât să transporți cantități enorme de materiale pe distanțe mari, vezi tu statul român capabil să facă astăzi un asemenea efort? Este criminal să vezi că balastul este transportat cu camioanele în loc să fie transportat cu trenul, cimentul la fel, deci pentru a face un drum, stricăm altul, este transportul pe calea ferată o prioritate? Nu. Economia noastră se îndreaptă spre dezastru; este prost structurată, dependentă de importuri, instabilă în ceea ce privește regulile jocului. Aștept încurajarea activităților de producție, cheia spre o economie puternică.

#10435
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,401
  • Înscris: 28.11.2017

 shefu_de_combinat, on 24 martie 2019 - 21:42, said:

Nu-s neaparat prosti...is...

Ti se aduc doua farfurii. Pe una e un cacat. Literally un cacat. Proaspat, scoate aburi. In jurul lui orbiteaza 2 muste.
Pe cealalta e o friptura mediocra. Trebuie sa alegi neaparat una din cele doua farfurii. In acest caz, prima chestie de care te plangi e ca friptura nu-i chiar fierbinte si ca parca o doreai mai in sange nitel. Fucking seriously?

Posted Image)))

Adica prosti! Posted Image)

Ar fi si posibilitatea sa fie doar falsi de dreapta!  Adica sa fie niste pesedei deghizati.  Posted Image

 catalina1, on 24 martie 2019 - 21:43, said:

Tu alegi intre PSD si USR? Ca eu nu. Adica despre ce alegeri vorbim cand nici nu ne punem problema sa votam PSD?


Stii ca ponta a spus ca el l-a votat pe Ratiu? Posted Image  Io-l cred... si pe tine! Posted Image  Ah, stai, tu poate votezi alde?!

 catalina1, on 24 martie 2019 - 21:31, said:

Cei de la putere definesc ce inseamna comunismul. Si la ce am vazut pana acum, astia nu au nici o jena sa se pretinda altceva decat sunt. Trist e ca probabil multi dintre ei chiar se cred de dreapta!


Pai in momentul in care cei de la putere fac ce vor, cum vrea muschii lor, inseamna ca deja echilibrul puterilor este rupt si ca statul de drept este dus pe ... tobogan.  

Bine, cu voi, cu neutrii afiliati pesede cu greu se poate discuta, nu sunteti niciunl clar, folositi exprimari evazive.  

Da, eu sunt convins ca tu esti extrem de multumita de status quo in Romania si de aceea critici tot ce se opune coruptiei si pesede.  nu stiu daca afinitatile tale merg la alde sau pesede, dar nu poti sustine ca nu esti multumita de situatia actuala din Romania cu corupti la putere.  

E dreptul tau, sunteti mai multi in situatia asta, ma deranjeaza doar ca nu recunoasteti clar.  Posted Image  Adica nu-mi place ipocrizia. Posted Image

Edited by zartdato1-0, 24 March 2019 - 22:26.


#10436
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011
Tu regulamentar poti posta? M-am cam plictisit. A fost amuzant, dar deja e prea mare bruiajul.

In alta ordine de idei, dintotdeauna am sustinut ca astfel de interziceri sunt rele. E vina mea ca astia de la USR vin cu astfel de idei? Vrei sa fiu ipocrita?

Edited by catalina1, 24 March 2019 - 22:24.


#10437
domnujim

domnujim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 919
  • Înscris: 04.12.2007

 shefu_de_combinat, on 24 martie 2019 - 21:42, said:

Ti se aduc doua farfurii. Pe una e un cacat. Literally un cacat. Proaspat, scoate aburi. In jurul lui orbiteaza 2 muste.
Pe cealalta e o friptura mediocra. Trebuie sa alegi neaparat una din cele doua farfurii. In acest caz, prima chestie de care te plangi e ca friptura nu-i chiar fierbinte si ca parca o doreai mai in sange nitel. Fucking seriously?
Ok, asta e o metafora ideala, pe care ar trebui sa o priceapa si Catalina din taramul ei al echidistantei suverane.

Si zic asta in calitate de om care am fost vegetarian vreo 20 de ani si sunt vegan de vreo 7 sau 8.
Dar in fata alegerii de mai sus as spune "give me that fucking steak", chiar daca as da-o la catel pe sub masa.

#10438
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011
O sa votez si o sa votez contra PSD, asa cum am sustinut mereu, la orice alegeri.
Putem discuta despre USR?

#10439
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

 catalina1, on 25 martie 2019 - 01:07, said:

Putem discuta despre USR?
Doar prin comparatie cu altii.

Adica raul cel mai mic. Adica Romania din 1990 incoace, in acelasi mod si complet-nimic-diferit. Adica aceeasi ciorba reincalzita si acelasi **hat aburind, cu mot.

#10440
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018
Un articol foarte bun: https://dorinlazar.r...rtid-in-deriva/

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate