Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Allview P6 Energy Lite

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#37
nik6868

nik6868

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.03.2011
Sigur ca da!

#38
nik6868

nik6868

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.03.2011
Acum serios,este cineva care a reusit sa root-eze acest model(fara pc)?

#39
noryoky

noryoky

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.02.2016

 fusionchain, on 14 februarie 2017 - 11:59, said:

Este cineva de pe forum care nu mai poate face update OTA datorita root-ului?
Am gasit o metoda de a sari peste verificarea sistemului.

 fusionchain, on 14 februarie 2017 - 11:59, said:

Este cineva de pe forum care nu mai poate face update OTA datorita root-ului?
Am gasit o metoda de a sari peste verificarea sistemului.

 fusionchain, on 14 februarie 2017 - 11:59, said:

Este cineva de pe forum care nu mai poate face update OTA datorita root-ului?
Am gasit o metoda de a sari peste verificarea sistemului.

 fusionchain, on 14 februarie 2017 - 11:59, said:

Este cineva de pe forum care nu mai poate face update OTA datorita root-ului?
Am gasit o metoda de a sari peste verificarea sistemului.

 fusionchain, on 14 februarie 2017 - 11:59, said:

Este cineva de pe forum care nu mai poate face update OTA datorita root-ului?
Am gasit o metoda de a sari peste verificarea sistemului.

care e metoda ? la mine nu merge update-ul. sistemul nu e root-at si -mi spune "eroare de conectare la retea"

#40
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009
La voi cum se misca telefonu,eu am android 6 marshmalow si se misca precum porcu de 300 kg. Cea mai mare panarama de telefon pe care am intalnito in aceasta viata.A reusit sa treaca cineva inapoi pe 4 kitkat ca pe pe 6 e groaza cu telefonu asta.Daca dai comanda la o aplicatie se deschide a doua zi daca ai norc,mesenger nici nu poate fi vorba ,e o adevarata petarda.

Edited by prison, 22 February 2017 - 13:04.


#41
noryoky

noryoky

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.02.2016

 prison, on 22 februarie 2017 - 13:04, said:

La voi cum se misca telefonu,eu am android 6 marshmalow si se misca precum porcu de 300 kg. Cea mai mare panarama de telefon pe care am intalnito in aceasta viata.A reusit sa treaca cineva inapoi pe 4 kitkat ca pe pe 6 e groaza cu telefonu asta.Daca dai comanda la o aplicatie se deschide a doua zi daca ai norc,mesenger nici nu poate fi vorba ,e o adevarata petarda.
☺Incearca sa-i faci update OTA.Se va misca vizibil mai bine. La mine nu merge ultimul update sv-20,imi spune ca nu sunt actualizari pe server.Dar am reusit doar sv-18 .

 Allview_Support, on 10 februarie 2017 - 17:17, said:

Salutare tuturor,

Asa cum o parte dintre voi au sesizat, in data de 07.02 am lansat un nou update software pentru modelul P6 Energy Lite care imbunatateste cu mult stabilitatea software si rezolva o parte din bug-urile sesizate pe versiunea anterioara.
Sugeram efectuarea update-ului utilizand procedura de update disponibila in sectiunea "Descarcari" din pagina produsului: http://allview.ro/pr...nergy-lite.html .

Va multumim!
  Nu reusesc sa fac update,ba eroare conectare retea ,ba nu sunt actualizari pe server.

 fusionchain, on 14 februarie 2017 - 11:59, said:

Este cineva de pe forum care nu mai poate face update OTA datorita root-ului?
Am gasit o metoda de a sari peste verificarea sistemului.
Care e metoda ? la mine a mers doar actualizarea la sv.18 .Al doilea update nu vrea.Imi spune eroare sau ca nu sunt actualizari pe server.

#42
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009

 noryoky, on 22 februarie 2017 - 15:15, said:

☺Incearca sa-i faci update OTA.Se va misca vizibil mai bine. La mine nu merge ultimul update sv-20,imi spune ca nu sunt actualizari pe server.Dar am reusit doar sv-18 .

  Nu reusesc sa fac update,ba eroare conectare retea ,ba nu sunt actualizari pe server.

Care e metoda ? la mine a mers doar actualizarea la sv.18 .Al doilea update nu vrea.Imi spune eroare sau ca nu sunt actualizari pe server.
Cum descarcarci frate de pe site ca nu exista nici un soft la download pentru nenorocirea asta de rasnita.Marshmalow este exact tichie de margaritar pentru aceasta panarama de telefon.Gasiti o modalitate sa ne intoarcem la kitkat ca este insuportabil sa folosti in 2017 un telefon doar pentru apel si hotspot.

#43
nik6868

nik6868

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.03.2011
Ba da.Merge bine.Ai un meniu o iconita care-ti spune"Actualizari sistem",intra acolo si vei vedea ce versiune ai si care este ultima.Apoi intri pe situl lor oficial si vezi ca la descarcari,ai ambele versiuni.Inclusiv pdf in limba romana cum sa procedezi pas cu pas! Apoi sa ai o conexiune buna de net(wi-fi sau 4G)si isi face singur treaba.Eu am folosit net-ul 4G de la Digi.

#44
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009

 nik6868, on 23 februarie 2017 - 16:41, said:

Ba da.Merge bine.Ai un meniu o iconita care-ti spune"Actualizari sistem",intra acolo si vei vedea ce versiune ai si care este ultima.Apoi intri pe situl lor oficial si vezi ca la descarcari,ai ambele versiuni.Inclusiv pdf in limba romana cum sa procedezi pas cu pas! Apoi sa ai o conexiune buna de net(wi-fi sau 4G)si isi face singur treaba.Eu am folosit net-ul 4G de la Digi.
Da-mi un link frate unde vezi tu pe site ,eu atat am gasit ce este in poza.In telefon stiu procedura ,problema este ca nici macar nu apuc sa vad ce versiune am ,abia zaresc v16 sau v18 nu stiu exact ca se restarteaza cand dau sa descarce actualizarea.

Attached Files



#45
nik6868

nik6868

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.03.2011
Exact acolo.Citeste pdf-ul.Nu stiu de ce se restarteaza la tine.

#46
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009

 nik6868, on 23 februarie 2017 - 18:35, said:

Exact acolo.Citeste pdf-ul.Nu stiu de ce se restarteaza la tine.
Hai sa o luam de la inceput.Tu ai descarcat actualizarea (softu),in telefon sau ai intrat pe site cu calculatoru si ai descarcat ? Eu fac toti pasii din fisieru pdf ,in momentul cand incepe descarcarea actualizarii, se restarteaza telefonu pur si simplu.De asta te intreb daca exista link pe site pentru descarcare ,intram il descarcam pe laptop il puneam pe card si incepeam actualizarea.

Edited by prison, 23 February 2017 - 18:43.


#47
nik6868

nik6868

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.03.2011
Aaas,nu cu pc-ul! Am intrat direct cu telefonul,si-a descarcat softul si apoi toate operatiunile descrise in pdf le-a facut singur.Ca net repet am folosit net-ul 4G de la Digi.

#48
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009
Am inteles, doar ca al meu se restarteaza cand incepe descarcarea.. Are v16.0

#49
nik6868

nik6868

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.03.2011
Te cred!Chiarnnu-mi dau seama de ce nu te lasa si se restarteaza.Ai deschis "Optinuni dezvoltator"si l-ai setat,apoi sa-l lasi activat?

#50
noryoky

noryoky

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.02.2016
Am reusit sa-l actualizez si eu in sfarsit, metoda OTA. Pare ca se misca mai bine. Acum depinde, ce  aplicatii folosesti. Eu doar citesc stirile si ceva youtube.inainte era groaznic pana schimbam o pagina, acum e acceptabil,nu se mai blocheaza etc. Bateria vad ca tine mai bine acum.

#51
OVERboost

OVERboost

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 15.02.2004
Salut baieti, nici eu nu reusesc sa fac root de la ultimul upgrade (20).
Am activat usb debugging, am instalat APKul de pe kingoroot.net dar degeaba.

Voi cum ati reusit?
Are legatura cu deblocarea OEM?

Edited by OVERboost, 24 February 2017 - 22:28.


#52
silviu111

silviu111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 10.08.2011
Am achizitionat de curand un Allview P6 Energy Lite.Am navigat prin toate setarile si nu am gasit functia "Alerta apel pierdut si SMS" care de altfel este specificata si in manualul de utilizare.In manual este specificat ca aceasta functie se afla in Setari,in submeniul Afisaj,dar la mine aceasta optiune lipseste.Mentionez ca telefonul are Android 6.0.Daca ma poate ajuta cineva sa descopar unde este aceasta functie as fi profund recunoscator.Va multumesc !

#53
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009

 silviu111, on 26 februarie 2017 - 04:54, said:

Am achizitionat de curand un Allview P6 Energy Lite.Am navigat prin toate setarile si nu am gasit functia "Alerta apel pierdut si SMS" care de altfel este specificata si in manualul de utilizare.In manual este specificat ca aceasta functie se afla in Setari,in submeniul Afisaj,dar la mine aceasta optiune lipseste.Mentionez ca telefonul are Android 6.0.Daca ma poate ajuta cineva sa descopar unde este aceasta functie as fi profund recunoscator.Va multumesc !
Ai facut cea mai mare greseala din viata ta achizitionand aceasta rabla ,o sa-mi dai dreptate mai tarziu.

#54
OVERboost

OVERboost

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 15.02.2004
Nu e chiar asa de rau telefonul. Se misca mai greu, dar bateria e fenomenala.
Ce alta alternativa avem la 5", baterie enorma si pret bun?

Edited by OVERboost, 26 February 2017 - 12:14.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate