Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Allview P6 Energy Lite

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#19
ionutgrajdinoiu

ionutgrajdinoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 06.04.2015

View Postnik6868, on 10 februarie 2017 - 01:18, said:

Ce rezultate ai obtinut dupa update?!Asteptam sa ne spui pareri si concluzile tale.
Se misca destul de binisor chiar este mult mai rapid ,mai agata putin ,dar nu e deranjant deloc .

View PostAllview_Support, on 10 februarie 2017 - 17:17, said:

Salutare tuturor,

Asa cum o parte dintre voi au sesizat, in data de 07.02 am lansat un nou update software pentru modelul P6 Energy Lite care imbunatateste cu mult stabilitatea software si rezolva o parte din bug-urile sesizate pe versiunea anterioara.
Sugeram efectuarea update-ului utilizand procedura de update disponibila in sectiunea "Descarcari" din pagina produsului: http://allview.ro/pr...nergy-lite.html .

Va multumim!
Ar trebui tinut din update in update telefonul pentru ca nu toate probleme sunt rezolvate din 2 update-uri . Cand voi mai gasi bug-uri si probleme le voi sesiza in ticket pe site-ul oficial si sper sa fie luate in seama !

O seara buna tuturor !

#20
nik6868

nik6868

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.03.2011
Buna tuturor.Doua intrebari.Vad ca au aparut doua versiuni noi de update,eu am prima versiune.Pot trece direct la ultima versiune,sau trebuie sa trec prin prima si apoi prin a doua?Urmatoarea intrebare :Pot face actualizarea direct daca am internet nelimitat 4G sau obligatoriu doar prin wireles?Multumesc.

#21
nik6868

nik6868

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.03.2011
Gata,i-am i-am facut si eu update la soft.A desfacut cineva acumulatorul vreodata?Am vazut ca are doua suruburi mici,oare e lipit de placa de baza sau contactul se realizeaza prin conector?Intreb asta pt cazul cand va trebui schimbata bateria sau in eventualitatea scoaterii lui cand/daca se va "bloca"din diferite cauze.

#22
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014

View Postnik6868, on 11 februarie 2017 - 13:24, said:

Gata,i-am i-am facut si eu update la soft.A desfacut cineva acumulatorul vreodata?Am vazut ca are doua suruburi mici,oare e lipit de placa de baza sau contactul se realizeaza prin conector?Intreb asta pt cazul cand va trebui schimbata bateria sau in eventualitatea scoaterii lui cand/daca se va "bloca"din diferite cauze.

Si cum se misca? Mai repede sau ca melcul? Se observa vreo diferenta?

#23
nik6868

nik6868

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.03.2011
Bine.Nu vad mare diferenta pt ca al meu mergea si inainte de upgrade bine.

#24
fusionchain

fusionchain

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 04.04.2016
Este cineva de pe forum care nu mai poate face update OTA datorita root-ului?
Am gasit o metoda de a sari peste verificarea sistemului.

#25
fusionchain

fusionchain

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 04.04.2016
Inca o intrebare:Ce ROM ati vrea sa portez pentru telefonul acesta?

#26
nik6868

nik6868

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.03.2011
Pe mine m-ar interesa o metoda de root fara pc(gen kingroot),sau cum sa elimin din aplicatiile/iconitiele native.

#27
fusionchain

fusionchain

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 04.04.2016

View Postnik6868, on 14 februarie 2017 - 17:19, said:

Pe mine m-ar interesa o metoda de root fara pc(gen kingroot),sau cum sa elimin din aplicatiile/iconitiele native.

Pai mai nou KingRoot ar trebui să meargă și pe telefonul asta.

Plus,ai putea să scapi de iconitele alea (aplicatiile din fabrica) ducandu-te la Setări>Aplicații> (Alegi aplicația) > Dezactivați.

#28
nik6868

nik6868

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.03.2011
Am incercat cu Kingo si nu vrea,o sa mai incerc.Iconitele(aplicatiile)vreau sa le scot de tot,nu doar sa le dezactivez si sa-mi ramana in menu

#29
fusionchain

fusionchain

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 04.04.2016

View Postnik6868, on 15 februarie 2017 - 21:10, said:

Am incercat cu Kingo si nu vrea,o sa mai incerc.Iconitele(aplicatiile)vreau sa le scot de tot,nu doar sa le dezactivez si sa-mi ramana in menu
Ai încercat cu cea mai recentă versiune de KingRoot?
Folosește KingRoot nu Kingo.Kingo încă nu are metode pentru Marshmallow.
Activeaza depanarea USB,iar după aceea  rootezi cu KingRoot APK direct de pe telefon.Iti explic eu mai târziu de ce trebuie sa faci si chestia asta.
Sigur ai luat KingRoot de pe www.kingroot.net ?

Edited by fusionchain, 15 February 2017 - 22:05.


#30
nik6868

nik6868

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.03.2011
Ok,astept mai multe indrtmari,eventual un link direct catre versiunea despre care-mi spui.

#31
nik6868

nik6868

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.03.2011
Da sunt sigur ca am luat ultima versiune kingroot,ce de 18 Mb.Nici macar nu o poate instala.

#32
fusionchain

fusionchain

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 04.04.2016

View Postnik6868, on 16 februarie 2017 - 19:49, said:

Da sunt sigur ca am luat ultima versiune kingroot,ce de 18 Mb.Nici macar nu o poate instala.

Cum nu o poti instala?
Iti apare un popup cu amenintare de securitate?

#33
fusionchain

fusionchain

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 04.04.2016
Dupa aproape o luna am gasit clona lui Allview P6 Energy Lite.Cu mici modificari de design este un LAVA x38.

#34
nik6868

nik6868

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.03.2011
Simplu.Intru pe pagina,deacarc,dau instalare si la finalizare um spune "aplicatia nu s-a instalat".

#35
nik6868

nik6868

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.03.2011
Am reusit sa instalez KingRoot.Nu-mi roteaza.Adica dau sa faca root,incepe"morisca"sa se invarta,in partea de jos imi arata bifate iconitele"Unzip root resurces"si "Cloud issue strategy"dar Acquiring root(morisca)se ooreste undeva pe la 57 la suta si-mi spune:Failed to Root 110 fipe request.Ce setari(si unde)trebuie sa mai fac?

#36
fusionchain

fusionchain

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 04.04.2016

View Postnik6868, on 19 februarie 2017 - 15:02, said:

Am reusit sa instalez KingRoot.Nu-mi roteaza.Adica dau sa faca root,incepe"morisca"sa se invarta,in partea de jos imi arata bifate iconitele"Unzip root resurces"si "Cloud issue strategy"dar Acquiring root(morisca)se ooreste undeva pe la 57 la suta si-mi spune:Failed to Root 110 fipe request.Ce setari(si unde)trebuie sa mai fac?

Ai incercat sa activezi depanarea USB?
Setari>Optiuni dezvoltator>Depanare USB ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate