Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Pareri Sameday curier...

- - - - -
  • Please log in to reply
170 replies to this topic

#37
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
La tine ambalajul de la ce curier era?

#38
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
plic mare galben de emag, atat.

#39
KosmynS

KosmynS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.01.2015
Știe cineva in Bacău unde pot găsi un punct de lucru al lor?

#40
Zolly2002

Zolly2002

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 27.01.2017

View Postbogdan_popescu, on 21 decembrie 2017 - 20:23, said:

Pana la urma am aflat cu greu unde ar avea sameday locatia in arad, la vreo 7 km de oras, abea i-am gasit intr-o hala in camp, am facut putin galagie da nu s-au lasat impresionati, au cautat jumatate de ora dupa colete si din 4 mi-au dat doar unul, au zis ca restu ar fi primit comanda de la emag sa le trimita inapoi la ei, am sunat in fata lor la emag si aia m-au asigurat ca ei n-au dat nicio comanda de trimis inapoi ci de urgentat livrarea, astia ca nu ca ei au primit mail de la Bucuresti, mi-a cerut emagul numele celui ce a dat comanda de retur, au dat ei un nume si emag a zis ca numele respectiv nu lucreaza la ei, nu exista, si pe AWB nu e scanat ca ar fi plecat inapoi coletele ci ca sunt tot la arad, a ramas ca rezolva emag cumva ca le-am zis ca eu vreau coletele, sa se descurce cu incompetentii de la arad.
Cand sa plec imi zic gunoaiele de la sameday arad ca de fapt ar fi plecat cu o seara inainte coletele la timisoara si ca o sa mi le livreze maine, parca vad ca iar m-au mintit, si cred ca sunt tot la ei si m-au frecat ca sa-si bata joc inca o data, ca un colet care schimba destinatia trebuie intai scanat si sa apara pe awb, ceea ce nu s-a intamplat.
4 comenzi am mai dat de atunci la emag, dar nu le-am mai platit in avans, si toate au ajuns cuminti a doua zi cu fan curier.
Someday, o bataie de joc a lui emag fata de clienti.

Ma poti ajuta si pe mine te rog cu locatia depozitului minune, din Arad? Am impresia ca o sa intru si eu in randul celor care trebuie sa ii viziteze.

#41
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
De la centura la BAT (langa cartierul Gai) daca vii dinspre Vlaicu mergi la semafor inainte, spre Variasu Mic vreo cativa km, si inainte de intrarea in cartierul de case Westfield este intrare in dreapta, se vad multe hale, pe prima scrie DPD, si dupa DPD in dreapta la 50 de metri sunt ei

Attached Files



#42
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,487
  • Înscris: 06.01.2014

View Postshiva, on 04 iulie 2017 - 09:23, said:

...
Pentru posteritate, adresa depozitului Cluj e str. Razboieni 1 da' n-ar fi nimeni pe-acolo in mare parte a zilei.
Tot pe acolo au depozitul? Pot fi găsiți sâmbătă acolo?

#43
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,487
  • Înscris: 06.01.2014
Totuși,  mă gândesc ca , la viteza lor, chiar dacă au început în iulie când s-a postat adresa lor, INCA nu ar reușit sa plece.

#44
bogdanjitaru

bogdanjitaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.04.2007
In Brasov au sediul pe Calea Feldioarei nr.114 , prima starda la dreapta dupa Kronospan , pe hala scrie Edag, nr. depozit Brasov 0770752701
0744307800

#45
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
O "mica" intarziere
Attached File  untitled.JPG   39.67K   142 downloads

Edited by danyel61, 26 February 2018 - 09:46.


#46
dangun03

dangun03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 06.05.2006
Ceva noutati despre livrarile prin aceasta firma? Astept o comanda care se livreaza prin ei si la ce pareri am citit si tinand cont si de vremea de afara am mari emotii, mai ales ca am nevoie de colet cat mai repede.....
Stie cineva unde au sediul in Pitesti?

Edited by dangun03, 02 March 2018 - 13:16.


#47
dangun03

dangun03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 06.05.2006
Revin tot eu cu noutăți: livrare fara probleme, coletul intrat în depozitul lor local din Pitești vineri seara, livrat luni la prânz în Mioveni. Deci se poate.

#48
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Comanda plasata pe 8 martie, livrare estimate pt. 10-12 martie. Inca nu a ajuns la mine.
O alta comanda pt. doua obiecte de acelasi fel, plasata pe 28 decembrie, estimat sa ajunga la 29-30 dec. a ajuns pe 5 ianuarie...dar numai o bucata. Dupa un timp am aflat ca bucata a doua a fost returnata la Emag fiindca s-a deteriorat ambalajul. Nici EMag, nici Sameday nu m-a anuntat.

Nu m-a impresionat acest curier pana acum. Imi aduc aminte ca acum cativa ani am comandat ceva dupa amiaza, si in dimineata zilei urmatoare curierul ma suna deja.

#49
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Atitudine de tot rahatul a curierilor. Primesc mesaj sms pe la ora 15 si 10 ca azi someshit someday va livra azi o comanda de la evomag... WTF.. eu stiam si eu ca sms se da dimineata pana in ora 10. Asa e la alte firme de curierat.
Toate bune si frumoase.. avand treaba am ratat apelul curierului ca doar nu stau cu ochii beliti in telefon 24 ore din 24 ca ma suna astia de la someshit..
Am sunat inapoi peste 30 de minute, m-am scuzat ca nu am putut raspunde (oamenii mai au si treaba nu stau toata ziua pe facebook) raspunde curierul. V-am contactat nu v-am gasit. Sunt pe nu stiu ce strada. Vezi de aici sa ma duc eu sa alerg dupa curier.. Il intreb mai treceti azi.. La care el nu sunt pe nu stiu ce strada... La care eu i-am zis, ok nu ma intereseaza pe ce strada sunteti, maine veniti? La care el.. maine sunt pe alt traseu nu pot si aceeasi replica v-am contactat nu v-am gasit.. La care am zis ok. In regula. Salut..

A vorbit cu mine pe un ton de parca cine stie cine era el si cine stie ce facusem eu daca ratasem un apel.. probabil trebuia sa stau sa-l asteept ca pe Mos Craciun.. Someday someshit..

Ca sa nu mai spun ca mi-au dat sms de livrare pentru comanda de la evomag dar de fapt imi livrau o alta comanda de la emag care apare acum la tracking ca nu am putut fi contactat. O companie de rahat. Eu n-am stiut ca imi vin comenzile cu someday someshit ca le anulam din start.. La evomag nu am AWB (suspect) iar la emag scrie livrare curier... dar de fapt e livrare prin someday someshit.

Mai profesionisti sunt curierii aia de la prioripost/ posta romana, pe cuvantul meu.. Aia au sunat cu 2 ore inainte, au programat livrarea.. rahatii astia de la someshit sunt vai de capul lor.

Edited by -koss-, 27 March 2018 - 16:33.


#50
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006
Nu ai avut de-a face cu GLS-ul, someday e parfum pe langa ei.

#51
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Sincer, n-am avut probleme cu gls pe zona mea.

#52
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006
Insemna ca sant eu ghinionist sau esti tu norocos. :)

#53
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Am primit mesaj azi dimineata.. ati fost cautat pentru livrarea expeditiei...xxxxx.. doar ca nu m-a cautat nimeni.. vai de capu' lor. Astia chiar isi bat joc de clienti in ultimul hal!!. Treaba lor, o sa-mi bat si eu la randu-mi joc de ei..

O expeditie este un rahat de plic gen ala de la factura de la lumina... daca va vine sa credeti... iar cea de-a doua expeditie la ei (de care habar n-aveam ca este la ei) este un rahat de plic de 20 pe 10 de 50 de grame..

Edited by -koss-, 28 March 2018 - 09:46.


#54
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Hai ca pana la urma s-a rezolvat cu coletele. Cu insistente si cu putini nervi dar s-a rezolvat. Totul e sa nu va lasati aburiti de ei si sa insistati.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate