Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

ZTE Axon 7 Mini

- - - - -
  • Please log in to reply
463 replies to this topic

#307
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postvilithegame94, on 08 iulie 2017 - 00:06, said:

Pe ce dată???
32 iulie. :D

#308
vilithegame94

vilithegame94

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.06.2017
m-am saturat sa astept,il schimb ,i-mi iau altu da-l incolo de telefon,a fost anuntat androidu 7 din martie ,imediat e aici toamna si noi nu avem update pe un telefon potential!!

#309
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De la Android 4 la 6 le-am avut pe toate si ce am constatat e ca actualizarea e mai mult o chestie psihologica. Nu am vazut sa vina imbunatatiri, din contra. Cu cat versiunea a fost mai recenta, cu atat papa mai mult RAM. CU cat versiunea a fost mai recenta, cu atat papa mai multa baterie. CU cat versiunea a fost mai recenta, cu atat papa mai mult spatiu. CU cat versiunea a fost mai recenta, cu atat este mai greu sa stergi aplicatii preinstalate si cu atat mai mare nevoie este de root. AM mai constatat chiar si unele limitari prin meniu, cat si in meniul dezvoltatorului sau Engineer Mode.

In momentul asta Android 6 domina piata Android. Nougat nu este instalat intr-un numar prea mare.

Nougat si Oreo, intr-adevar, vin cu imbunatatiri reale, dar asta nu--i aduce utilizatorului final beneficii de care ar avea mare nevoie.

Programatorii nu se grabesc probabil pentru ca au intampinat bug-uri serioase. Am vazut treceri la Oreo, dar dupa scurt timp s-au facut reveniri la versiuni anterioare datorita problemelor aparute.

Au lansat si pentru ZTE Axon 7 mini versiunea Nougat 7.1.1., deocamdata strict via OTA si doar prin vest, Germania, SUA.
Imediat ce apare versiunea descarcabila vom putea face si noi actualizarea, fara sa asteptam dupa cea OTA.

Edited by MembruAnonim, 13 July 2017 - 17:45.


#310
orwo

orwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.09.2005
eu le am avut de la cup cake, e adevarat ca e o chestie placebo dar si telefoanele au evoluat de atunci....

#311
mrtz_69

mrtz_69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 21.08.2012
salut.am si eu un Axon mini adus din turcia.stie cineva daca este valabila garantia VIP? Are soft varianta B07...OTA am incercat si nu gaseste var B09....cum fac sa trec si eu la B09?

#312
crisstora

crisstora

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.03.2007
Tutorial actualizare de pe card ZTE AXON 7 MINI (NU ZTE AXON MINI)

Intri pe site la ztedevice.com selectezi support la tara treci Romania apoi selectezi Smartphones si in cel de-al treilea camp Axon 7 mini (open market).

Descarci arhiva B.09 pe calculator. Apoi extragi imaginea intr-un folder si vei avea mai multe fisiere printre care si update.zip
Fisierul update.zip (are 2 GB si este imaginea sistemului) il copiezi pe cardul de memorie in radacina.
Apoi din telefon dai clic in setari pe update si iti va gasi fisierul respectiv de update pe cardul de memorie.
Dai actualizare / update si telefonul isi va face singur treaba, urmand ca ulteriror dupa restart sa ai versiunea B09.

In acelasi mod poti sa faci ca sa actualizezi telefonul la versiune B12.
Pentru actualizare Intri pe site la ztedevice.com selectezi support la tara treci Turcia sau Spania apoi selectezi Smartphones si in cel de-al treilea camp Axon 7 mini (open market).
Descarci arhiva arhivata B.12 pe calculator. Apoi extragi imaginea intr-un folder si vei avea mai multe fisiere printre care si update.zip
Fisierul update.zip (are 2 GB si este imaginea sistemului) il copiezi pe cardul de memorie in radacina.
Apoi din telefon dai clic in setari pe update si iti va gasi fisierul respectiv de update pe cardul de memorie.
Dai actualizare / update si telefonul isi va face singur treaba, urmand ca ulteriror dupa restart sa ai versiunea B12.
ATENTIE!!!!! Iti recomand ca bateria telefonul in momentul cand faci update-ul sa fie peste 70% pentru a evita orice neplacere creata de pierderea de date (in mod normal merge 50%, dar pentru mai multa siguranta iti recomand 70%).
Multa Bafta.

Edited by crisstora, 18 July 2017 - 16:59.


#313
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
B12 de la spanioli ce versiune de software e? Tot Android 6?

#314
mrtz_69

mrtz_69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 21.08.2012
Multumesc mult Crisstora . asa am facut,,,sa rezolvat/,,,,,,,,merita sa trec la B12?   are ceva in plus

Edited by mrtz_69, 18 July 2017 - 21:26.


#315
crisstora

crisstora

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.03.2007
Da. La versiunea B12 se misca mai fluent telefonul si am observat o imbunatatire a autonomiei bateriei. Eu personala am descarcat si instalat versiunea B12 de pe Turcia.

Edited by crisstora, 19 July 2017 - 20:49.


#316
mrtz_69

mrtz_69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 21.08.2012
azi am instalat si eu ver. B12..sa vad cum merge

#317
crisstora

crisstora

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.03.2007
Sper sa iti placa, e foarte stabil. Apropos pe Spania este postata tot versiunea 6.01.

Edited by crisstora, 21 July 2017 - 20:16.


#318
mrtz_69

mrtz_69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 21.08.2012
Așa este...f stabil....mă deranjează senzorul de proximitate....când îl țin la ureche.daca-l mișc se activează.dezactiveaza și face diverse activări...ști cum sa dezactivez?

#319
teofeel

teofeel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 09.03.2013

View Postmrtz_69, on 23 iulie 2017 - 10:50, said:

Așa este...f stabil....mă deranjează senzorul de proximitate....când îl țin la ureche.daca-l mișc se activează.dezactiveaza și face diverse activări...ști cum sa dezactivez?
Nu știu cum sa-l dezactivez, dar blochez telefonul de la butonul power înainte să îl pun la ureche

#320
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Salutari, i-a facut cineva root ?

#321
orwo

orwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.09.2005
bootloader blocat

#322
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Este în politica firmei.
Au vreun  model cu boot loader deblocat?

#323
Sebullbas

Sebullbas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.08.2014
Salutare,

Cica ar fi sosit versiunea 7.1.1 descarcabila si nu prin OTA pentru toata lumea de aici https://myzte.ru/sma...mini/#default-9 - versiunea din mijloc "Axon 7 mini  B09 firmware"

Link-ul l-am luat de pe site-ul developerilor https://forum.xda-de...62&postcount=13

Am descarcat fisierul dar inca nu l-am instalat. Instalarea daca o faceti, va rog sa tineti cont ca e pe propria raspundere!

O zi buna va doresc!

#324
orwo

orwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.09.2005
iti este frica?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate