Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

ZTE Axon 7 Mini

- - - - -
  • Please log in to reply
463 replies to this topic

#1
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Fratele mai mic al ZTE Axon 7 a fost anunțat în septembrie 2016 și este proaspăt introdus în oferta Digi Mobil la prețul de 1299 lei (aprox. 288€); în USA se vinde cu 300$, în UE cu 300€.

Mai multe detalii pe gsmarena.com și zteusa.com

Caracteristici:
  • 4G (TDD, 2600 MHz, banda 38 + FDD, 2100 Mhz, banda 1)
  • 3G
  • Sim: Dual SIM Full 3G/4G
  • Sistem operare: Android 6, Marshmallow
  • Ecran: 5.2” Full HD AMOLED
  • Rezolutie ecran: 1920 x 1080 px
  • Procesor: Octa-core (4x1.5GHz & 4x1.2GHz)
  • Memorie RAM: 3 GB
  • Memorie internă: 32 GB
  • Cameră: 16MP f/1.9, Phase Detection Autofocus, Dual-Led Flash, Filmare Full HD, Camera Frontala 8MP, f/2.2
  • Altele: Metalic, Difuzoare Frontale Stereo – Dolby, Scaner Amprenta, Incarcator reversibil cu Incarcare rapida
  • Baterie: 2705 mAh
  • Timp in convorbire: pana la 15 ore
  • Timp in stand-by: pana la 270 ore
  • SAR: 1.29 W/kg
Review: digitaltrends.com
xda-developers.com: aici și aici

Attached File  zte-axon-7-mini1.jpg   72.2K   121 downloads Attached File  zte-axon-7-mini2.jpg   66.14K   103 downloads

Mi se pare un telefon ok, așa că l-am comandat ieri de la Digi și am promisiunea că va veni săptămâna viitoare (nu-mi prea vine să cred, dar mă rog...).

Am rugămintea ca, dacă îl butonează cineva, să ne spună și nouă ce și cum.

#2
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008
varul astuia : http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_247009.html?wid=11, dar mult mai scump.

bafta

#3
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,436
  • Înscris: 08.06.2005

View PostBobses, on 12 noiembrie 2016 - 16:27, said:

Sim: Dual SIM Full 3G/4G
Asta ar trebui pus in bold. http://www.rcs-rds.r...ZTE AXON 7 Mini

View PostDIGI_Helper, on 11 noiembrie 2016 - 09:09, said:

Cu mentiunea ca ZTE AXON 7 Mini este Full 3G/4G - pe acest telefon se pot folosi 2 cartele DigiMobil SIMULTAN .


#4
juGGaKNot

juGGaKNot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 29.10.2007
Cel mai ieftin telefon cu amoled si sunet AKM.

#5
Sebullbas

Sebullbas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.08.2014
Salut,

Pentru posesorii acestui telefon, vreau sa achizitionez si eu acest telefon, as dori sa va intreb cat de multumiti sunteti de acest telefon, ecran, sunet, baterie, lag, daca baietii de la ZTE aduc update-uri etc etc

Multumesc!

#6
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Păi încă nu-l are nimeni. :) Abia a fost introdus în ofertă vinerea trecută.

#7
Sebullbas

Sebullbas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.08.2014

View PostBobses, on 15 noiembrie 2016 - 16:52, said:

Păi încă nu-l are nimeni. Posted Image Abia a fost introdus în ofertă vinerea trecută.

OK, abia astept sa primesc vesti de la tine, poate iti soseste tie primul, l-am comandat si eu ieri, mi-au spus ca soseste vinerea asta sau luni. Vroiam sa aflu parerea cuiva inainte de al ridica si eu.

P.S. Bobses, am vazut ca ai scris si pe gadget.ro, si eu tot de la RCS RDS l-am comandat, am voucher "doar" de 270 ron, nu ca tine de 390 ron Posted Image. Si mie mi se pare un telefon forte bun care iese din tiparul multor telefoane care se fabrica in serie, m-a incantat in primul rand display-ul amoled care-i fantastic cu Gorilla Glass 4, procesorul audio dedicat cu dolby atmos, design-ul e reusit, camera foto care-i excelenta. Nu prea m-au incantat procesorul doar Qualcomm 617 si nici bateria care nu este prea mare, acum depinde si cat te "dai" la el in fecare zi, nu are nici radio FM Posted Image

Te rog sa scrii aici primele tale impresii cand iti soseste. Am vazut ca Axon-ul normal a primit 2 update-uri in octombrie si unul in noiembrie pana acum, sper sa primeasca si acesta tot atat de des.

Edited by Sebullbas, 16 November 2016 - 15:01.


#8
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Am să scriu, cum să nu scriu.... Totul e să vină.
Eu zic că, dacă scad voucherul,  prețul de 910 lei pentru telefonul ăsta e mai mult decât bun.

#9
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
A trecut 1 săptămână de la comandă iar vaporul cu Axon 7 Mini încă nu se vede. :)

#10
Sebullbas

Sebullbas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.08.2014

View PostBobses, on 18 noiembrie 2016 - 14:42, said:

A trecut 1 săptămână de la comandă iar vaporul cu Axon 7 Mini încă nu se vede. Posted Image

Am sunat si eu astazi la RCS, mi-au spus ca produsul va ajunge vinerea viitoare pe 25.11.2016. Mai bine luam un Samsung Galaxy A5 (2016), era 999 de BF si are aprox. aceleasi specificatii

Edited by Sebullbas, 18 November 2016 - 20:25.


#11
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Cum să aibă A5-ul aceleași specificații? A5 de la Digi e single sim, cu 2 GB RAM (3 la Axon7 mini), cu 16 GB intern (32 la Axon 7 mini), camere mai slabe, fără 4Gb în banda 2600, cu Andoid 5.1 (fără șanse de actualizare la MM pe cale oficială, din câte am înțeles), fără amprentă digitală. Și probabil am să mai găsesc diferențe, dacă mai caut... N-aș fi luat A5 de la Digi chiar dacă era singurul telefon din ofertă.
Nu, nu-mi pare rău deloc că am comandat ZTE-ul e cel mai bun telefon din categoria lui de preț din oferta Digi. Doar să nu se întindă pe câteva săptămâni așteptarea.

#12
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,015
  • Înscris: 02.11.2009
Dintre cei care au comandat acest telefon de la RDS a putut cineva alege culoarea ?:)

#13
TheOne06

TheOne06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 02.01.2007

View PostBobses, on 18 noiembrie 2016 - 20:35, said:

Cum să aibă A5-ul aceleași specificații? A5 de la Digi e single sim, cu 2 GB RAM (3 la Axon7 mini), cu 16 GB intern (32 la Axon 7 mini), camere mai slabe, fără 4Gb în banda 2600, cu Andoid 5.1 (fără șanse de actualizare la MM pe cale oficială, din câte am înțeles), fără amprentă digitală. Și probabil am să mai găsesc diferențe, dacă mai caut... N-aș fi luat A5 de la Digi chiar dacă era singurul telefon din ofertă.
Nu, nu-mi pare rău deloc că am comandat ZTE-ul e cel mai bun telefon din categoria lui de preț din oferta Digi. Doar să nu se întindă pe câteva săptămâni așteptarea.
Vezi ca ai cam gresit-o cu actualizarea de sistem.A5-ul are de ceva timp android 6.Daca nu esti sigur de ceva nu mai dezinforma.Deasemenea mai ia in calcul si caliatea pozelor celor 2 telefoane nu numai specificatiile camerelor.

#14
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Eu vorbesc pe baza a ceea ce scrie pe site-ul Digi, unde este prezentat cu 5.1. Da, are MM, dar nu e oficial pt cel vândut de Digi (am citi pe topicul despre A5 că nu se știe dacă va veni pt versiunea de la Digi). Mă rog, faci cum vrei, sunt banii tai.
Dar discuțiile despre A5 nu-și au rostul aici.

#15
TheOne06

TheOne06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 02.01.2007
Pai daca nu aveau rostul aici de ce ai facut comparatia ? Nu trebuia sa dai curs discutiei.

#16
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002

View Postasda, on 19 noiembrie 2016 - 14:26, said:

Dintre cei care au comandat acest telefon de la RDS a putut cineva alege culoarea ?Posted Image
Pe mine nu m-a interesat culoarea. Ai încercat să specifici o culoare și ți-a zis că nu se poate?

#17
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,015
  • Înscris: 02.11.2009
Nu, am mai intrebat vreo 2-3 insi si toti mi-au spus ca au primit gri dar ca n-au intrebat.

#18
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Si i-ai întrebat cum e telefonul? Sunt mulțumiți  de el? :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate