Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Campanie/Petitie - noua lege acce...

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 

ZTE Axon 7 Mini

- - - - -
  • Please log in to reply
463 replies to this topic

#271
apollo15

apollo15

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.05.2017
Multumesc pentru sfat menaloty, am dat jos folia si senzorul functioneaza, s-a rezolvat si problema pe care o aveam, intr-adevar folia nu era lipita pe margini din cauza ca ecranul este rotunjit, totusi as pune o folie pe el dar toate sunt la fel, nu se lipesc pe margini.

#272
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postapollo15, on 20 mai 2017 - 10:34, said:

Am aplicata o folie de sticla pe ecran dar doar pe el, lateralele au ramas libere, senzorul unde este pozitionat?
Aproximativ unde am marcat cu verde. In dreapta, sus, la 0.5 - 1 cm distanta fata de margine.
Daca indrepti telefonul spre o sursa de lumina o sa il observi. De asta foliile sunt de obicei decupate in zona aia.
Si apropo de folii, greu de gasit folii compatibile (sticla securizata), mai ales ca ecranul este curbat.

.

Orientativ senzorul este localizat in dreptul zonei unde incepe difuzorul.

Edited by MembruAnonim, 20 May 2017 - 11:34.


#273
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View Postapollo15, on 20 mai 2017 - 10:51, said:

Multumesc pentru sfat menaloty, am dat jos folia si senzorul functioneaza, s-a rezolvat si problema pe care o aveam, intr-adevar folia nu era lipita pe margini din cauza ca ecranul este rotunjit, totusi as pune o folie pe el dar toate sunt la fel, nu se lipesc pe margini.
Trebuie sa-mi vina si mie o folie, sa vedem cum este. Eu am z11 mini dar cand l-am primit, avea folie provizorie si pe front si pe back. partea rotunjita a screenului nu era acoperita, folia era mai mica decat screenul cu 1,5-2mm, daca asa este si cea pe care o s-o primesc, este ok.
Apropos, din pozele pe care le-am vazut pe net, la z11 mini, folia este decupata in dreptul senzorului. La tine probabil nu era, de aici si problema. Chiar, ti-a facut problema asta de cand ti-ai pus folia?

Edited by menaloty, 21 May 2017 - 17:05.


#274
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
George Buhnici. Unboxing si review la ZTE Axon 7 mini:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CiSfRs40spg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Buhnici spune la final ca era buna o husa spate silicon, cum a primit si la Axon 7.

De la Altex mie mi-a venit inclusiv cu husa spate silicon. Oare mai nou sa nu mai trimita in pachet si husa?

#275
Sebullbas

Sebullbas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.08.2014
A aparut Nougat 7.1.1. in Rusia pentru modelul nostru:

https://forum.xda-de...nougat-t3612635

#276
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Noi tot sperăm...

#277
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pe Google Plus este un grup destul de activsi animat pentru ZTE Axon 7, Pro, Mini, Max, la care va puteti inscrie:  https://plus.google....252772019689866

#278
Tyessto

Tyessto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 10.10.2012
Salutare. Sunteti multumiti de telefon? Cum se prezinta semnalul gsm,wi-fi,gps,daca are buguri..etc?

#279
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostTyessto, on 02 iunie 2017 - 15:37, said:

Salutare. Sunteti multumiti de telefon? Cum se prezinta semnalul gsm,wi-fi,gps,daca are buguri..etc?
Da.
Se prezinta bine la cele enumerate de tine. Semnalul GPS este foarte bun chiar si in interior, mai ales daca ai aplicatia Stare GPS instalata si datele de asistenta descarcate din cand in cand. Are receptor si pt Glonass (Rusia) si Beidou (China), nu doar clasicul GPS american. Nu are bug-uri sau cel putin nu am gasit eu.
Un minus important ar fi bateria, care de exemplu la o folosire intensa, cu functiile smart activate, adica: amprenta + amprenta vocala + gesturi si miscari + date mobile + wi-fi + browsing net + GPS + convorbiri + bluetooth + NFC + muzica + Dolby, ambele sim-uri active in 3G/4G etc, te tine 12 ore. Depinde de functiile active, care solicita bateria. In mod normal si la o utilizare normala bateria duce 20-24 de ore. Dar, asa cum ziceam, o baterie de 4000 Mah era perfecta. Bine cel putin ca are Quick Charge, care iti asigura o reincarcare completa, de la 1 la 100%, in aproximativ o ora jumate.

Edited by MembruAnonim, 03 June 2017 - 00:21.


#280
Tyessto

Tyessto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 10.10.2012
Mulțumesc :)

#281
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Da, confirm si eu minusul cu bateria, daca avea macar 3200 de mah era ceva mai aproape de perfectiune. Aaa si nu e bun de gaming, un joc ca Mortal Combat X merge destul de greoi pe el. In rest jos palaria, sunt super multumit de el, i-ar designul lui atrage priviri. :) Il am din decembrie.

#282
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
7.1.1
OTA in Germania

.

#283
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Foarte tare!

#284
vilithegame94

vilithegame94

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.06.2017
Am cautat pe site-ul oficial din Germania, încă nu au nimica uploadat în secțiunea support / download /ZTE Axon 7 mini

#285
orwo

orwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.09.2005
unii chiar se plictisesc...

#286
Sebullbas

Sebullbas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.08.2014
In sfarsit, update  Nougat 7.1.1, bagati mare:

https://www.gadget.r...d-7-1-1-nougat/

http://www.gsmarena....-news-25722.php



de aici il puteti descarca si instala manual, dar va recomand sa-l asteptati via OTA, ei spun ca in maximum 48 de ore incepand de aastazi il vom avea toti europenii

http://www.stechguid...-nougat-update/

Edited by Sebullbas, 21 June 2017 - 20:01.


#287
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Deocamdată nu apare la Software Update și nici pe ztedevice.com. Așteptăm, poate nu ne vor sări...

#288
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E pe vine, da” inca nu a venit :D

Ma uit la suport pentru Spania si Turcia si vad urmatoarea actualizare:

(328500B2304ZTE B2017G V1.0.0B12)

Nu stiu unde am citit ca actualizarile trebuie sa fie acceptate de retelele mobile din tarile respective.

Ma uit la Romania si vad ca a ramas la B09. Adica a doua actualizare si singura.

OTA e mort. ZIce ca e cea mai recenta versiune.

View PostSebullbas, on 21 iunie 2017 - 19:35, said:

de aici il puteti descarca si instala manual, dar va recomand sa-l asteptati via OTA, ei spun ca in maximum 48 de ore incepand de aastazi il vom avea toti europenii

http://www.stechguid...-nougat-update/
As vrea sa o vad si pe asta. :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate