Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

ZTE Axon 7 Mini

- - - - -
  • Please log in to reply
463 replies to this topic

#325
crisstora

crisstora

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.03.2007

View PostSebullbas, on 02 august 2017 - 07:25, said:

Salutare,

Cica ar fi sosit versiunea 7.1.1 descarcabila si nu prin OTA pentru toata lumea de aici https://myzte.ru/sma...mini/#default-9 - versiunea din mijloc "Axon 7 mini  B09 firmware"

Link-ul l-am luat de pe site-ul developerilor https://forum.xda-de...62&postcount=13

Am descarcat fisierul dar inca nu l-am instalat. Instalarea daca o faceti, va rog sa tineti cont ca e pe propria raspundere!

O zi buna va doresc!
Am descarcat si eu fisierul, l-am instalat, functioneaza fara probleme.
Dupa actualizarea la 7.1.1 telefonul parca se misca mai fluent.
Au aparut 2 noi aplicatii una pentru camera foto (open camera , care permite salvarea pozelor pe card si are setari avansate, apropiate de un DSLR) si DUO de la Google, un fel de mesagerie. O sa revin cu alte impresii legate de autonomia bateriei si memorie ocupata.

#326
mrtz_69

mrtz_69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 21.08.2012
Salut.am și eu o întrebare:daca fac update date la 7.1.1...si nu îmi place cum merge pot reveni la versiunea anterioară?

#327
ionalexandrucr

ionalexandrucr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 30.06.2013
Imi poate explica si mie cineva va rog pas cu pas cum se face instalarea? Eu primesc o eroare cand incerc sa instalez din recovery. Multumesc frumos.

#328
orwo

orwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.09.2005

View Postionalexandrucr, on 07 august 2017 - 12:55, said:

Imi poate explica si mie cineva va rog pas cu pas cum se face instalarea? Eu primesc o eroare cand incerc sa instalez din recovery. Multumesc frumos.
Trebuie sa ai B o9 îl iei de pe secțiunea Spania din ZTE.com, îl instalezi instalezi, apoi restart copiezi din Rusia ai link al doilea soft pe care din nou îl instalezi și gata, vezi sa le copiezi pe pc în foldere separate unde le extragi pe fiecare în parte, rezultatul sunt 2 arhive, asa le pui în telefon prima bo9 și abia după cea din Rusia

#329
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postorwo, on 07 august 2017 - 17:22, said:

...asa le pui în telefon prima bo9 și abia după cea din Rusia..
Pe cardul de memorie.

Sunt curios daca o sa mearga VoLTE, pentru ca  7.1.1 a venit cu suport VoLTE, sau este nevoie sa fie rescris cu soft special din reteaua respectiva.

Edited by MembruAnonim, 07 August 2017 - 22:04.


#330
szipi

szipi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 21.01.2006
Am instalat și eu, nu a apărut nici o problemă. Parcă e puțin mai fluent.
Puteți încerca liniștit.
Eu nu găsesc aplicația open camera.

#331
ionalexandrucr

ionalexandrucr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 30.06.2013
Băieți eu am un coleg care are telefonul și nu reușește să instaleze. Ce anume o face greșit? A instalat versiunea de Spania, și nu poate instala nimic din recovery. Puțin ajutor?

#332
szipi

szipi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 21.01.2006
Eu nu din recovery am făcut.
Am dezarhivat, am copiat fișierul in folderul principal. Din meniu: Setări-actualizare.


#333
orwo

orwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.09.2005
poate sa faca cineva o lista cu diferentele intre 6 si 7???
mie mi se pare mult zgomot ptr nimic

#334
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mai mult sau mai putin:

The update packs in all the standard Android Nougat features such as Multi-Window mode, bundled notifications, Quick Reply, improved Doze mode, support for Vulkan API, App Shortcuts as well as tons of other under-the-hood optimizations and stability improvements.


- Android 7.1.1 provides updated emojis, plus the ability to use two or more languages at once. Communicating is now easier (and more fun) than ever.
- Not only can you text in two languages, but you can “be in two places” at once! Android N gives you the ability to switch between apps or run them side-by-side. How fast can you multitask?
- Android N also provides the ability to save even more battery power, revamped notification updates and a whole lot more so you can customize the Axon 7 Mini even more.
- With T-Mobile Wi-Fi Calling support you can now talk and text without using data!

Și să nu uit: suport pentru Virtual Reality.

#335
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Mi-am bagat si eu versiunea aia de site-ul rusesc. Se misca super fara probleme.

Cel mai mult imi place ca pot schimba acum dpi-ul ecranului. L-am setat sa fie foarte mic. Posted Image

O problema ar fi ca in masina, pe bluetooth, playerul audio nu mai primeste numele melodiilor dupa update. Voi incerca si cu un hard reset.

#336
naxtia

naxtia

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.08.2017

View Postcrisstora, on 18 iulie 2017 - 16:50, said:

Pentru actualizare Intri pe site la ztedevice.com selectezi support la tara treci Turcia sau Spania apoi selectezi Smartphones si in cel de-al treilea camp Axon 7 mini (open market).
Multa Bafta.

Salut, am si eu o nedumerire.

Am B12 (nu mai tin minte ce varianta) instalat si vers. Android este 6.0.1.
Am inteles ca varianta ruseasca B12 ar avea 7.0.1. Este corecta aceasta afirmatie?

Daca da, imi puteti spune, va rog, care este modelul telefonului la categoria support?

#337
orwo

orwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.09.2005

View PostKatta92, on 13 august 2017 - 08:53, said:

Mi-am bagat si eu versiunea aia de site-ul rusesc. Se misca super fara probleme.

Cel mai mult imi place ca pot schimba acum dpi-ul ecranului. L-am setat sa fie foarte mic. Posted Image

O problema ar fi ca in masina, pe bluetooth, playerul audio nu mai primeste numele melodiilor dupa update. Voi incerca si cu un hard reset.
de unde ai reglat dpi?

Edited by orwo, 13 August 2017 - 12:35.


#338
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Attached File  Screenshot_2017-08-13-15-02-11.jpg   75.1K   55 downloads

#339
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Mie din pacate acest update mi-a cam dat peste cap Bluetooth-ul. Colegii care aveti posibilitatea, va rog sa incercati daca si la voi e la fel.

Playerul audio din masina nu isi mai actualizeaza numele melodiilor pe bluetooh. Am dat hard reset atat la telefon, cat si la player. Sunetul se aude fara probleme, controlul butoanelor direct din player functioneaza, iar in apeluri nu sunt probleme. Strict numele melodiilor nu le mai actualizeaza.

Attached Files



#340
mireldanoprea

mireldanoprea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.07.2009
Nimic nou....?

#341
ghostintheshell

ghostintheshell

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.08.2017
Sterge toate melodiile,  sterge asocierea device-urilor,  conecteaza telefonul cu aparatul Bluetooth  din masina, deconecteaza-l, pune melodiile inapoi pe telefon si dupa aia vei vedea ca merge. Succes!

Cine vrea sa-si instaleze update 7.1.1 sa ma anunte aici! O modalitate de contact sa lase. Asta daca poate sa ajunga prin popesti

Cine vrea sa-si instaleze update 7.1.1 sa ma anunte aici! O modalitate de contact sa lase. Asta daca poate sa ajunga prin popesti

#342
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Am incercat exact asa si acum nu mai arata nimic, imi scrie Playerul "NoDataProvided". Lungimea melodiilor le indica corect. Deja ma dispera grav, pe alte telefoane cu android 7 merge fara probleme. O sa-i fac downgrade la android 6 daca se poate, ma dispera si sistemul de notificari al lui android 7 cand imi tot sare pop up-ul ala de fiecare data cand imi scrie cineva.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate