Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...
 Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨
 Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga

Programul GPU Tweak III, de la Asus

Motor aer conditionat
 Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg

Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina
 

Acer carcasa rupta balamale

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1 răspuns la acest subiect

#1
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 7.553
  • Înscris: 12.04.2007
Am o problema, de mult timp.
La cateva saptamani dupa achizitionarea unui Acer Aspire One 722, balamalei din dreapta i s-a rupt bagheta subtire de metal care sustine display-ul. Bineinteles, cu carcasa de plastic a display-ului cu tot. Am carpit-o cu o bagheta metalica, lipire cu cositor. Cam butucanoasa dar si-a facut treaba.
Dupa inca cateva saptamani, s-a rupt si pe stanga, in fix aceeasi pozitie (plus-minus un sfert de milimetru). La fel, cu carcasa displayului cu tot.
Apoi, dupa cca un an, respectiv inca vreo sale luni, au cedat chestiile de plastic foarte subtiri care tin balamalele in carcasa inferioara. Tot asa, intai intr-o parte, apoi in cealalata.
Carcasa de plastic s-a rupt apoi in apropierea colturilor de care sunt prinse balamalele, destul de rau. Am carpit-o cu silicon, am intarit-o cu sarme, am bagat silicon, am lipit cu superglue si cu un alt adeziv, bicomponent...
Acum a inceput sa cedeze din nou, in zone apropiate.

Are cumva cineva o carcasa valabila a acestui model?

#2
eu69

eu69

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.376
  • Înscris: 01.04.2011
Intreaba aici:
https://www.okazii.r...-722-a178955118

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate