Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Reteaua Soros cu bune, cu rele

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
870 replies to this topic

#55
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003
Vorba lu unu de pe aici de pe forum: "Domnu Soros, aveti milioane de euro, doresc sa ma ajutati si pe mine cu ceva."


#56
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011
moderator mode on: Ori explicati legatura dintre BOR si Soros, ori se considera offtopic si reveniti la subiect.

Edited by catalina1, 07 November 2016 - 00:12.


#57
pink_flamingo

pink_flamingo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 27.05.2016

 catalina1, on 06 noiembrie 2016 - 23:51, said:

Ori explicati legatura dintre BOR si Soros, ori se considera offtopic si reveniti la subiect.
Pai Patriarhul nu e omul lui Soros? :D

#58
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

 zardato, on 06 noiembrie 2016 - 23:50, said:

Da, pe la inceputul dupa-amiezii cand vuia internetul cu cozile din diapsora, iar sondajele interne se anuntau naspa pentru mincinos.

Pentru Iohannis eu n-am vazut niciun clip, pentru ponta am vazut vreo 3.  Posted Image


Cum dracu sa nu fie, e agent dublu, dar stati triplu, ca joaca si pentru Bruxelles!  creca o sa si joace in viitorul James Bond: Dan, Nicusor Dan!

Domnule, eu gandesc, nu mestec teroille aruncate pe piata pentru idioti!

Păi tocmai că afirmi că gândești nu...(jigniri random la adresa mea și a celorlalți useri care aduc în discuție surse jurnalistice din România) încearcă să răspunzi cuviincios și la subiect. Lasă ironiile ieftine!

Edited by spider_zero_sapte, 06 November 2016 - 23:53.


#59
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

 catalina1, on 06 noiembrie 2016 - 23:51, said:

Ori explicati legatura dintre BOR si Soros, ori se considera offtopic si reveniti la subiect.

Gata, io las popi, raman pe felie cu Soros ca da de baut!

 spider_zero_sapte, on 06 noiembrie 2016 - 23:53, said:

Păi tocmai că afirmi că gândești nu...(jigniri random la adresa mea și a celorlalți useri care aduc în discuție surse jurnalistice din România) încearcă să răspunzi cuviincios și la subiect. Lasă ironiile ieftine!
Pentru mine, si probabil majoritatea celor care gandesc, Nicusor Dan nu este nici omul rusilor, nici omul lui Soros, este un bucurestean satul de mizeriile politicienilor din Bucuresti care a avut succes la locale si a inteles ca asa cum sunt multi bucuresteni satui de politicile de hotie si mizerie din Bucuresti, la fel este si in Romania, sunt multi romani din toata Romania satui de javrele din politica de pana acum si  ca si el vor schimbare, si uite asa USR, sperand sa creeze , si eu cu ei, aceeasi surpriza la alegerile parlamentare!

Simplu ca buna ziua! Posted Image

Edited by zardato, 06 November 2016 - 23:57.


#60
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

 G.I.C.U., on 06 noiembrie 2016 - 23:40, said:

Poate mai aveti timp de un edit pentru a va corecta.Posted Image

"In istoria poporului roman Dumnezeu a lucrat si cu oameni straini de neam". Sunt cuvintele Patriarhului Daniel rostite duminica dimineata, cu multe ore inainte sa fie comunicat rezultatul alegerilor. Sursa

Referitor la cuvântul de învăţătură al Preafericitului Părinte Patriarh Daniel la Evanghelia Samarineanului milostiv din prima duminică a postului Naşterii Domnului (16 noiembrie 2014) de la Sfânta Liturghie oficiată în Paraclisul Reşedinţei patriarhale, precizăm:
Patriarhul României a reluat principalele învăţături din predica Preafericirii Sale la pilda Samarineanului milostiv, postată în ediţia online a săptămânalului Lumina de duminică în ziua de joi, 11 noiembrie 2010 și publicată în ediţia tipărită a săptămânalului Lumina de duminică din ziua de duminică, 14 noiembrie 2010. De asemenea, acelaşi cuvânt de învăţătură al Preafericitului Părinte Patriarh Daniel la Evanghelia Samarineanului milostiv a mai fost postat în ediţia online a săptămânalului Lumina de duminică în ziua de joi, 10 noiembrie 2011 şi publicat în săptămânalul Lumina de duminică din ziua de duminică, 13 noiembrie 2011.
deci aceiasi predica
http://basilica.ro/s...stos-in-oameni/

Edited by ThinkAbout, 06 November 2016 - 23:59.


#61
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

 zardato, on 06 noiembrie 2016 - 23:55, said:

Gata, io las popi, raman pe felie cu Soros ca da de baut!


Pentru mine, si probabil majoritatea celor care gandesc, Nicusor Dan nu este nici omul rusilor, nici omul lui Soros, este un bucurestean satul de mizeriile politicienilor din Bucuresti care a avut succes la locale si a inteles ca asa cum sunt multi bucuresteni satui de politicile de hotie si mizerie din Bucuresti, la fel este si in Romania, sunt multi romani din toata Romania satui de javre ca si el, si uite asa USR, sperand sa creeze , si eu cu ei, aceeasi surpriza la alegerile parlamentare!

Simplu ca buna ziua! Posted Image
Deci cei care consideră altfel, ba mai mult pot aduce și probe în acest sens, nu gândesc?

Pare a fi jignire ceea ce cu tărie susții.

#62
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,087
  • Înscris: 04.03.2014
Si daca Soros a cumparat societatea care detine forumul asta?:))

p.s. glumesc!

#63
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

 spider_zero_sapte, on 06 noiembrie 2016 - 23:58, said:

Deci cei care consideră altfel, ba mai mult pot aduce și probe în acest sens, nu gândesc?

Pare a fi jignire ceea ce cu tărie susții.
Care sunt probele?

Cum gandesc ceilalti care nu gandesc?

#64
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
E bine că ești critic și îți pui întrebări!

#65
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Să dea și el de-o bere la ăștia cu peste 1k posturi, sărumoasca. Posted Image

#66
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

 zardato, on 06 noiembrie 2016 - 23:59, said:

Care sunt probele?

Cum gandesc ceilalti care nu gandesc?

Crezi că retorica te va salva de la avertismentul bine-meritat?

Uite o acuzație!

”Partenerul de afaceri al lui Matei Păun, şeful de campanie al lui Nicuşor Dan, este un agent al Belarusului conectat la “cercul” lui Putin: Vitali Buzdugan, omul lui Lukaşenko şi al lui Viktor Khmarin”

Edited by spider_zero_sapte, 07 November 2016 - 00:03.


#67
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

 spider_zero_sapte, on 06 noiembrie 2016 - 23:59, said:

E bine că ești critic și îți pui întrebări!
Si eu zic la fel.

 spider_zero_sapte, on 07 noiembrie 2016 - 00:01, said:

Crezi că retorica te va salva de la avertismentul bine-meritat?
Daca am incalcat regulamentul, sa fiu sanctionat!

Dar vorbeati ceva despre porbe, care sunt probele?

#68
pink_flamingo

pink_flamingo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 27.05.2016

 spider_zero_sapte, on 07 noiembrie 2016 - 00:01, said:

Crezi că retorica te va salva de la avertismentul bine-meritat?

Uite o acuzație!

”Partenerul de afaceri al lui Matei Păun, şeful de campanie al lui Nicuşor Dan, este un agent al Belarusului conectat la “cercul” lui Putin: Vitali Buzdugan, omul lui Lukaşenko şi al lui Viktor Khmarin”
Ce legatura are asta cu Soros?

#69
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013
Cand va ziceam eu ca Soros e pus pe dezbinare, nu m-ati crezut. Iata ca acum ne intoarce si impotriva bisericii, al naibii destabilizator de natii!!Posted Image

#70
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

 catalina1, on 06 noiembrie 2016 - 23:51, said:

Ori explicati legatura dintre BOR si Soros, ori se considera offtopic si reveniti la subiect.
Cred ca putem sa insinuam o legatura intre propaganda cu Soros si o parte a BOR orientata spre dulghinism.

#71
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

 pink_flamingo, on 07 noiembrie 2016 - 00:05, said:

Ce legatura are asta cu Soros?

Ai răbdare!
Proiectul lui Soroș pentru Europa de Est e să infiltreze și să destabilizeze partidele puternice din aceste țări. Societatea civilă și partidele mici sunt planul B.

USR și Nicușor Dan:

Matei Păun, șeful dumneavoastră de campanie, apare în #Panama_Papers. Cum l-ați cooptat?
Informația asta e o noutate pentru mine.
(Pe ecranul unui laptop, Nicușor Dan studiază documentul prin care Păun a fost numit director al firmei din Seychelles. Apoi, întreabă): Ce spune hârtia asta?
Spune că, în 2001, împreună cu alți trei asociați, cu care avea afaceri și în România, conducea o societate offshore în Seychelles. Cum l-ați cooptat?
Este un prieten. L-am cunoscut prin alți prieteni, în 2012. Ne-a ajutat în campanie. Ne-am mai întâlnit de atunci și acum s-a oferit să facă această muncă.
Ce presupune această muncă?
Coordonează logistic întreaga campanie.  omul cu banii

#72
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

 spider_zero_sapte, on 07 noiembrie 2016 - 00:09, said:

Proiectul lui Soroș pentru Europa de Est e să infiltreze și să destabilizeze partidele puternice din aceste țări.
Dupa umila mea parere, acest obiectiv nu-l are Soros, un simplu particular. Vorbim de partide puternice. Banuiesc ca nu de USR era vorba.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate