Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Reteaua Soros cu bune, cu rele

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
870 replies to this topic

#19
G.I.C.U.

G.I.C.U.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 04.09.2006

View PostelTropicoPresidente, on 06 noiembrie 2016 - 20:01, said:

Nu cred......pentru ca stiu ca Soros e de dreapta, nu de stanga.
Soros nu e chiar dreapta. Daca te uiti de la distanta ideile pe care le promoveaza sunt clar progresiste, mai degraba de stanga. Eu ma regasesc in multe dintre ideile generoase pe care le promoveaza. Din pacate intre teorie si practica e cale lunga. Fie cei din Romania le aplica cu rea credinta, fie e spoiala pentru fraieri.

[ https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/ad/b7/8f/adb78ffa9445f04aba89eb4c29298fd5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Si daca te uiti mai de aproape vezi uleiul si faina pesedista tot chestii progresiste?

#21
G.I.C.U.

G.I.C.U.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 04.09.2006

View Postpasilla, on 06 noiembrie 2016 - 20:14, said:

De acord. Hai sa votam toti USR sa scapam tara de infractorii care ne conduc de 26 de ani.
Sugerezi ca daca USR ar castiga alegerile s-ar putea implica in Justitie in vederea scaparii tarii de infractori?

#22
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostelTropicoPresidente, on 06 noiembrie 2016 - 20:16, said:

Sau hai sa votam USR ca sa  multiplicam numarul fripturistilor  stangoizi ajunsi in parlament.
Vrei sa spui ca daca nu esti gangster , nu ai ce cauta in Parlament ?

View PostG.I.C.U., on 06 noiembrie 2016 - 20:22, said:

Sugerezi ca daca USR ar castiga alegerile s-ar putea implica in Justitie in vederea scaparii tarii de infractori?
Sugerez ca USR nu ar sugruma justitia , asa cum o face gasca de penali acum.

#23
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Într-o lume normală, dacă Trump ar câștiga alegerile, zilele lui Soros în libertate s-ar număra pe degetele unei singure mâini.

#24
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,489
  • Înscris: 04.05.2007

View Postspider_zero_sapte, on 06 noiembrie 2016 - 20:28, said:

Într-o lume normală, dacă Trump ar câștiga alegerile, zilele lui Soros în libertate s-ar număra pe degetele unei singure mâini.

eu nu am certitudinea ca astia ca Trump numara normal. S-ar putea sa te trezesti ca numara de genul 1, 1 si un pic, 1 si un pic mai mult, 1 si un pic mai mult decat mai mult....si tot asa.

#25
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

View PostBalamache, on 06 noiembrie 2016 - 19:45, said:

Las sa fie. Sa stie lumea  de unde a avut Nicusor Dan atatia bani, pentru atatea pixuri, care sa scrie atatea semnaturi. Posted Image
Eu am vorbit cu Soros si a zis ca daca face USR 15-20% ii sponsorizeaza si-n whisky, poate si-n bere, si imprimante color sa falsifice bani.  Trai neneaca pe banii lu' Soros.

Nu-s de ce, dar parca incepe sa-mi placa mosneagu' asta.

#26
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,135
  • Înscris: 22.05.2003
Soros e doar un alt tap ispasitor pentru toti impotentii politici si paranoici.
Marile companii sponsorizeaza tot spectrul politic.
Banii nu au miros, ei trebuie sa se miste.

In 3, 2, 1 va aparea si linkul cu site-ul eveiesc, care il acuza pe Soros de ceea ce sunt de obicei acuzati everii. (trebuie sa gusti ironia)

E campanie in US, dar si in comuna Romania.

Noua ne e rau din cauza lui Soros, nu din cauza politicienilor penali si a unui stat inapoiat.

Imi pare totusi bine ca cel putin pe acest forum par a fi destui care iau peste picior ideea unui "atotputernic si omniprezent Soros".

Cum ziceam, si-a cumparat un loc pe aceeasi insula cu Elvis, Jobs, rockefeller etc.
Am inteles ca si Bill Jobs incearca sa gaseasca un petic de teren, planuind un mic monopol.

#27
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008

View Postzardato, on 06 noiembrie 2016 - 19:37, said:

Oh, nu, este al 3-lea topic despre Soros in cateva ore.

Da, eu as vota Sorors daca Soros ar lichida toate javrele corupte din Romania!
Tocmai javrele corupte sant pe placul derbedeului soros .Tocmai javrele fara demnitate si tradatoare sant oamenii lui.Ca fara astia un si-ar face el mendrele.

View Postspider_zero_sapte, on 06 noiembrie 2016 - 20:28, said:

Într-o lume normală, dacă Trump ar câștiga alegerile, zilele lui Soros în libertate s-ar număra pe degetele unei singure mâini.

Intr-o lume normala el si gasca lui ar fi facuti disparuti de catre servicii vanati ca pe potarnichi.Putin ia dat cu flit a turbat diavolul criminal.Sper ca Putin sa-i faca capatul cand mai vine prin Romania sa-si sustina iubiriile ,,discriminate,, FSB-ul si miruit de la un km in frunte.Ar scapa lumea de un diavol.

#28
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004
Daca maine moare Soros, noi ramanem cu aceiasi politicieni si aceiasi corupti.
Faptul ca discutam despre Soros in aceste conditii nu e decat o fumigena.

#29
G.I.C.U.

G.I.C.U.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 04.09.2006

View PostAdm, on 06 noiembrie 2016 - 21:24, said:

E campanie in US, dar si in comuna Romania.

Noua ne e rau din cauza lui Soros, nu din cauza politicienilor penali si a unui stat inapoiat.

Imi pare totusi bine ca cel putin pe acest forum par a fi destui care iau peste picior ideea unui "atotputernic si omniprezent Soros".

Zau?  Da' politicienii sprijiniti de soros n-au contribuit la starea de azi a tarii? Constantinescu, Basescu si camarilele au fost alesi cu sprijinul acelor oengeuri. Cu totul intamplator anii 97-2000 si 2009-2012 sunt anii cei mai dezastrosi de dupa razboi. Ii acuzam pe "hotii" de Nastase, Tariceanu si Ponta dar de fapt atunci au fost anii cand cresterea economica a fost peste media UE. Pai nu, cum sa nu luam realitatea peste picior? Posted Image

Edited by G.I.C.U., 06 November 2016 - 22:18.


#30
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003

View Postzardato, on 06 noiembrie 2016 - 19:37, said:

Oh, nu, este al 3-lea topic despre Soros in cateva ore.
Da, eu as vota Sorors daca Soros ar lichida toate javrele corupte din Romania!
Si eu :)

View PostCris007, on 06 noiembrie 2016 - 21:34, said:

Daca maine moare Soros, noi ramanem cu aceiasi politicieni si aceiasi corupti.
Faptul ca discutam despre Soros in aceste conditii nu e decat o fumigena.
Absolut.

#31
hobbysat

hobbysat

    #ilegalist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,540
  • Înscris: 19.12.2006
Cine-a indragit strainii/ Manca-i-ar inima cainii - ca bine zicea un roman adevarat....

#32
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,489
  • Înscris: 04.05.2007
@andreic - Oare cate din cele 66889 mesaje ale tale pe acest forum sunt de genul asta? Si in plus, venite de la un moderator...jenibil bre.

Edited by the_lion, 06 November 2016 - 22:27.


#33
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View PostG.I.C.U., on 06 noiembrie 2016 - 22:18, said:

Zau?  Da' politicienii sprijiniti de soros n-au contribuit la starea de azi a tarii? Constantinescu, Basescu si camarilele au fost alesi cu sprijinul acelor oengeuri. Cu totul intamplator anii 97-2000 si 2009-2012 sunt anii cei mai dezastrosi de dupa razboi. Ii acuzam pe "hotii" de Nastase, Tariceanu si Ponta dar de fapt atunci au fost anii cand cresterea economica a fost peste media UE. Pai nu, cum sa nu luam realitatea peste picior?
Evident ca nu sunt aceia anii cei mai dezastruosi de dupa razboi. Sunt in realitate ani mai buni decat orice an din epoca comunista.

Cat despre graficul acela al PSD de pe care scoateti aceste cugetari, v-am spus interpretarea corecta: dupa o guvernare PSD urmeaza dezastrul. In 2009 s-a adaugat si cu criza mondiala.

#34
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postthe_lion, on 06 noiembrie 2016 - 22:27, said:

@andreic - Oare cate din cele 66889 mesaje ale tale pe acest forum sunt de genul asta? Si in plus, venite de la un moderator...jenibil bre.
Esti sustinator al javrelor corupte?

#35
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,489
  • Înscris: 04.05.2007

View Postdon_dannielo, on 06 noiembrie 2016 - 22:39, said:

Esti sustinator al javrelor corupte?

fiecare intelege ce poate...

#36
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View Postdon_dannielo, on 06 noiembrie 2016 - 22:39, said:

Esti sustinator al javrelor corupte?

Acest raționament maniheistic e o jignire adusă intelectului ambilor useri.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate