Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 

Allview V2 Viper S

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
235 replies to this topic

#181
Guduleab

Guduleab

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.10.2017
Salutari,
Dupa luni bune in care telefonul mi-a mers perfect din toate punctele de vedere, au inceput sa apara acum probleme.
Prima e cea descrisa mai sus despre conexiunea bluetooth. Am incercat rezolvarea conform pasilor mentionati dar nu a mers. Oricum nu ma deranjeaza prea tare, pentru ca ea ramane constanta atata timp cat telefonul e activ si nu intra in stand-by.
A doua si cea mai enervanta e legata de gps. Orice aplicatie care foloseste gps-ul (Waze, Google maps, Maps.me, sau jocuri precum Ingress) ma pozitioneaza corect pentru primele 3-5 secunde, apoi fara ca eu sa ma misc de pe loc, gps-ul pleaca la plimbare fara mine :) si ma plimba uneori chiar sute de metri. Dupa o vreme (1-2 minute) revine la normal dar sunt cazuri in care se fixeaza in alt loc decat cel unde sunt eu. Mai are cineva problema asta?

#182
nik6868

nik6868

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.03.2011
Buna.Am luat si eu de doua zile acest telf.de la Digi si am cateva probleme.
1.Pe imagini foto,la redarea filmelor atat cu playerul nativ cat si cu MX Playerul dar si cu ecranul in stand-by,dysplay-ul are un..."palpait",o clipire deranjanta(nu pot explica mai clar manifestarea).A mai patit cineva dintre dvs asa ?
2.N-am vazut in viata mea o atat de mare perioada de timp pt incarcarea unui acumulator ,e normal sa incarce atat de greu?
3. Vreu sa-l trec la versiunea superioara de android 7,dar prin OTA,cand dau clik pt" Actualizare sistem"nu se conecteaza.Imi spune"Eroare la conectare".Ma puteti ajuta si pe mine?Multumesc.

#183
nik6868

nik6868

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.03.2011
Am rezolvat-o cu update-ul la android 7.Multumesc pe aceasta cale userului @elvisz84 care a urcat arhiva zip.in urma cu cateva postari.Daca se urmeaza pasii simpli din descriere se updateaza usor,recomand si inca odata multumim.Pt restul celorlalte doua probleme inca nu m-am lamurit si astept opuniile dvs ,daca aveti manifestari identice cu cele descrise.

#184
nik6868

nik6868

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.03.2011
A incercat cineva sa faca root la acest model de telefon?

#185
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,947
  • Înscris: 13.04.2007
Am o problema la telefonul meu: cand vreau sa deschid camera foto imi apare mesajul ''android.process.media se opreste incontinuu''.
Am observat ca bateria s-a descarcat foarte repede.
Stiti ce ar putea fi?

#186
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
incearca o resetare generala. se va duce tot din tel.
daca nu isi revine, la garantie cu el.

#187
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,947
  • Înscris: 13.04.2007
Am rezolvat, multumesc.

Am scos cardul de memorie, dar nu inainte de a-l dezactiva, si totul a revenit la normal.

Ce este interesant, bateria arata ca s-a descarcat rapid, de pe la 85% la 35 %, am pus aparatul la incarcat si dupa ce am facut ''operatia'' de scoatere a cardului si totul a revenit la normal bateria indica 96%!

#188
unQ07

unQ07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 18.11.2010
Ce știți? O sa avem VoLTE pe modelul nostru?

#189
wolf_wolf

wolf_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.01.2012

 unQ07, on 28 noiembrie 2017 - 09:36, said:

Ce știți? O sa avem VoLTE pe modelul nostru?
Nu cred. Și upgrade-ul la android 7.0 l-au "cioplit" destul de mult și finisat cu "sapa".

#190
wolf_wolf

wolf_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.01.2012
Am revenit la android 6. Update-ul la 7 oferit de Allview, o gluma proasta, singura imbunatatire ,încărcatul bateriei, in rest numai probleme (instabilitate, lag, etc.)

#191
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Si cum ai revenit ?

#192
wolf_wolf

wolf_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.01.2012
Sp flash tools, soft telefonului de pe android.ro.

#193
God_May_Cry

God_May_Cry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 20.04.2012
Stie cineva cum setezi un "Guest User" pe acest telefon?

#194
wolf_wolf

wolf_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.01.2012
Daca ai făcut update-ul la android 7, acest lucru, din păcate nu mai este posibil.

#195
nykolaew

nykolaew

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 24.01.2015

 wolf_wolf, on 03 decembrie 2017 - 16:39, said:

Sp flash tools, soft telefonului de pe android.ro.
Am incercat sa revin la android 6 dar nu am reusit sa scriu ime-ul asa ca revin la android 7 daca ai rescris imei-ul cu ce program ai facut-o?

#196
wolf_wolf

wolf_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.01.2012

 nykolaew, on 07 decembrie 2017 - 12:24, said:

Am incercat sa revin la android 6 dar nu am reusit sa scriu ime-ul asa ca revin la android 7 daca ai rescris imei-ul cu ce program ai facut-o?
Nu am avut nevoie de rescriere imei. In Sp Flash tools am folosit optiunea download nu wipe . Vezi android.ro pentru rescriere imei.

#197
nykolaew

nykolaew

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 24.01.2015
Am rescris rom-ul original de pe androidfro.ro si am ramas fara imei ,stie cineva cum pot scrie imeiul mtk engeneering nu merge nu imi vede 'cds information' in sectiunea conectivity,stie cineva alta metoda cu root sau fara root care sa mearga?

#198
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 25.05.2006
Fără root, nu prea! Trebuia să ști că sp flash are darul de a șterge imei-urile din telefoanele cu mtk. Dacă ai un backup la nvram... Sper că nu greșesc, dar nici eu nu am reușit să repunerea imei-urile doar manual, cu telefonul rootat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate