Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Rabla 2016/2017

- - - - -
  • Please log in to reply
160 replies to this topic

#91
Mask001

Mask001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 13.04.2017
Am terminat cu Rabla intr-un final, era destul de liber azi dimineata la DRPCIV. Daca are cineva intrebari cum am avut si eu sa ma intrebe. Pe langa ceva dispute cu firma de a ridicat masina ( ca de ce nu are fete la usi, capitonajul de pe plafon etc ) nu au fost probleme. Nu mi-au dat bani pe masina cand au ridicat-o doar Ceritificat de distrugere in 2 exemplare (Certificat de radiere l-am luat si completat eu ca apoi sa fie stampilat de politie). Aveau un mare interes pentru ca au auzit ca masina e functionala si au inceput sa intrebe ce piese am luat de pe ea si ce am lasat...A ridicat masina la ora 22 si mi-a dat sa vorbesc cu cineva care s-a recomandat de la remat ?? sa ma intrebe de ce nu am anumite piese pe masina..l-am luat putin la rost si nu a mai avut ce sa zica dar oricum ciudat..Inteleg ca vor ca masina sa aiba cat mai multe pentru a scoate de pe ea si a face un ban in plus dar parca a fost prea de tot

Multumesc celor de mai sus pentru clarificari!

Nu prea imi e clar un lucru -> numerele au ramas la mine dar am platit 30 lei. Cel de acolo spunea ca atunci cand inmatriculez masina si scap de nr rosii atunci o sa dau nr astea si o sa imi faca altele noi in acealasi format.

#92
byteworks

byteworks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 04.04.2003
Este cineva care a luat Dacia cu rabla si a ridicat efectiv masina?

#93
byteworks

byteworks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 04.04.2003
Nimeni? :)

#94
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,992
  • Înscris: 09.05.2009
Vezi aici .

#95
rzvdin

rzvdin

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 21.06.2016
salut, mai este valabil programul rabla, pot primi 1000 de lei la prima masina casata?

#96
byteworks

byteworks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 04.04.2003
Hmmm, la mine miroase ceva urat: dealerul mi-a zis ca a venit masina (Dacia) cam pe 16 mai, am platit-o integral pe 25 mai si de atunci "e blocata de departamentul comercial" si nu se poate livra; imi vanduse dealerul un tichet rabla.
Nu pot scoate nicio informatie nici de la dealer, nici de la voceaclientului Dacia, nu stiu ce sa cred: au busit-o la transport, au manarit ceva la acte ... ceata totala. Incredibil, sa dai banii si sa fii tratat in halul asta, alta solutie decat sa ma duc peste ei cu un avocat de toarta nu vad.

#97
Mask001

Mask001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 13.04.2017
Alta soluție nu prea vad.
Eu mâine ridic mașina cei drept cu rabla mea și am platit mașina după ce am primit confirmarea că a ajuns întreagă și au terminat de făcut actele pentru ea. Evident că mâine nu semnez de primire decât după ce o vad

#98
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Uitate bine la ea, eu am vazut dupa 5 ani ca am cumparat-o busita, cand am busit-o la randul meu in locul respectiv, era plina de chit si tabla era polizata!

#99
Mask001

Mask001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 13.04.2017
Doamne ferește! Nu mă pricep așa de bine să mă uit la defectele astea dar cât de cât mă uit la liniile ei și pe unde e predispusa la lovituri

#100
gabrieln2016

gabrieln2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,224
  • Înscris: 04.11.2016
Am o intrebare pentru cei care au ales promotia "5ani fara griji".
Pe Bonul de comanda ce scrie in ultima rubrica de jos? M-ar interesa mai ales un raspuns de la cei care au luat Logan Plus. Vreau sa vad daca scrie exact ca la mine (care am luat un alt model), adica "Promotii EG24 - Dacia EXTENSO 24luni/100000km".

#101
lomlaus

lomlaus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 19.07.2017
Cum este cel mai simplu si safe sa-ti cumperi o masina noua cu ticket rabla ?

Am vazut ca sunt multe tickete puse la vanzare cu ~2000 ron, cumperi unul si te duci la un dealer care accepta (de ex VW) si gata ?
Nu stiu daca exista metode sa verifici daca ticket-ul este real ? Exista si dealeri care il cumpara pentru tine ?

#102
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postlomlaus, on 23 iulie 2017 - 07:45, said:

Cum este cel mai simplu si safe sa-ti cumperi o masina noua cu ticket rabla ?

Am vazut ca sunt multe tickete puse la vanzare cu ~2000 ron, cumperi unul si te duci la un dealer care accepta (de ex VW) si gata ?
Nu stiu daca exista metode sa verifici daca ticket-ul este real ? Exista si dealeri care il cumpara pentru tine ?

Verifica ei tichetul, stai linistit.

#103
lomlaus

lomlaus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 19.07.2017
Deci iti cumpara ei ticket ? Nu te duci tu la piata sa-l cumperi si apoi te duci cu el ? :)

#104
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Cel mai simplu si fara batai de cap e sa il iei direct de la dealer! Ca fapt divers acum cand nu e rabla pretul masinilor a mai scazut cu 1000 de euro, practic e acelasi pret ca in rabla in contextul in care nu ai voucherul! Cel putin la renault!

#105
ioanarus

ioanarus

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.07.2017
Salut!
Poate ma puteti ajuta cu o informatie din moment ce mai sunt persoane pe aici care au urmarit programul rabla in ultimul an.
Stie cineva anul trecut cand s-au suplimentat fondurile in toamna? Dealerul a spus ca prin septembrie s-a suplimentat in ultimii ani si as mai avea o sansa.

Multumesc!

#106
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Cred ca era cam octombrie, da-i un search pe gogu'!

#107
ciprianned

ciprianned

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 16.04.2007
Mai e valabil programul ?

#108
ioanarus

ioanarus

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.07.2017
Eu am inteles de la cei de la Ford ca au asigurari ca o sa mai fie tichete in septembrie-octombrie. Daca te intereseaza, ar trebui sa iti pregatesti dosarul si oferta impreuna cu dealer-ul :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate