Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Rabla 2016/2017

- - - - -
  • Please log in to reply
160 replies to this topic

#145
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,030
  • Înscris: 20.12.2007
Multumesc !
Nu cred ca dureaza mai mult de o ora si se epuizeaza tichetele ,ținand cont ca de anul viitor conditiile privind noxele sunt mult mai restrictive.

#146
Cosmo13

Cosmo13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 15.08.2016
Stiti cumva daca vad pe site sau prin alta parte lista cu cei care au prins tichet rabla?

#147
tetea

tetea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 23.05.2005
Cosmo13, dealerul ce spune?
Din cate am inteles tichetele s-au epuizat destul de repede, în aprox. 30 minute. Eu am prins tichet, alții nu...

#148
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,030
  • Înscris: 20.12.2007
http://www.digi24.ro...e-minute-811536
Desi am depus dosar in 11.10 pentru o masina noua, am prins tichet .
Oricum, cumparam masina, insa 1000e bonus sunt ok.

#149
alexandru_nic

alexandru_nic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 25.07.2014
Eu am rezervat masina inca de la inceputul lunii septembrie. Mi-au spus cel de la Arian Motors Nord (Mazda) ca li s-a blocat aplicatia si n-au putut accesa niciun tichet. Nu sunt sigur daca puteau face ceva in privinta asta, insa este frustrant.

Stiti cumva daca se pot mai pot cumpara vouchere?

#150
EllesseTeam

EllesseTeam

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.09.2017

 alexandru_nic, on 17 octombrie 2017 - 10:50, said:

Eu am rezervat masina inca de la inceputul lunii septembrie. Mi-au spus cel de la Arian Motors Nord (Mazda) ca li s-a blocat aplicatia si n-au putut accesa niciun tichet. Nu sunt sigur daca puteau face ceva in privinta asta, insa este frustrant.

Stiti cumva daca se pot mai pot cumpara vouchere?

Același lucru l-am pățit si eu la Ford...am rezervat masina dar nu am prins tichet. Am inteles de la dealer ca ford Romania o sa mai vina cu un discount zilele urmatoare!


#151
DarkPeace

DarkPeace

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.02.2007
La fel s-a intamplat si la VW. Am inteles de la dealer ca din cele 30 de minute, aplicatia a functionat doar 5 minute, timp in care au reusit sa introduca sub 5 dosare. Am inteles ca problema a fost raportata la toti dealeri VW din Romania.
Sunt curios de la cei care au prins tichet ce marca au achizitionat, fiindca am auzit un zvon cum ca la reprezentantele Dacia nu au existat astfel de probleme. Posted Image

#152
alexandru_nic

alexandru_nic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 25.07.2014

 EllesseTeam, on 17 octombrie 2017 - 11:44, said:

Același lucru l-am pățit si eu la Ford...am rezervat masina dar nu am prins tichet. Am inteles de la dealer ca ford Romania o sa mai vina cu un discount zilele urmatoare!

Multumesc de raspuns. Tine-ne la curent te rog cu ce se mai intampla pe la Ford. Poate in felul acesta convingem si ceilalti dealeri sa ofere discount-uri ca si concurenta :)

 DarkPeace, on 17 octombrie 2017 - 12:22, said:

La fel s-a intamplat si la VW. Am inteles de la dealer ca din cele 30 de minute, aplicatia a functionat doar 5 minute, timp in care au reusit sa introduca sub 5 dosare. Am inteles ca problema a fost raportata la toti dealeri VW din Romania.
Sunt curios de la cei care au prins tichet ce marca au achizitionat, fiindca am auzit un zvon cum ca la reprezentantele Dacia nu au existat astfel de probleme. Posted Image

Asta incercam si eu sa aflu: daca la alti dealeri a fost problema asta. Deci da, asa cum se aude pare-se ca aceasta suplimentare de fonduri a cam fost cu dedicatie pentru Dacia. Pacat ca nu exista o distributie echilibrata a tichetelor intre toti dealerii din tara.

#153
mitcd

mitcd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 08.07.2010

 alexandru_nic, on 17 octombrie 2017 - 12:32, said:

Multumesc de raspuns. Tine-ne la curent te rog cu ce se mai intampla pe la Ford. Poate in felul acesta convingem si ceilalti dealeri sa ofere discount-uri ca si concurenta Posted Image



Asta incercam si eu sa aflu: daca la alti dealeri a fost problema asta. Deci da, asa cum se aude pare-se ca aceasta suplimentare de fonduri a cam fost cu dedicatie pentru Dacia. Pacat ca nu exista o distributie echilibrata a tichetelor intre toti dealerii din tara.

Tot la Ford am patit-o si eu....
Cica la al patrulea dosar (al meu) s-a blocat aplicatia...Reusise sa rezerve 3 tichete.

#154
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,030
  • Înscris: 20.12.2007
Tinand cont ca se doreste stimularea achizitionarii de autoturisme noi,
guvernul ar fi trebuit sa aloce fonduri suplimentare nelimitat, mai ales ca, pentru persoanele juridice,
fondurile au ramas aproape intacte.
Totusi, este posibil ca dealerii sa gaseasca o scuza pentru viteza lor de introducere a datelor in sistem...Din moment ce
toti au acces la aceeasi platforma online, greu de crezut ca unii au fost blocati intetionat.

#155
Cosmo13

Cosmo13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 15.08.2016
Yep, asta mi-a zis si mie dealerul. Incercau sa bage dosare in aplicatie si le returna cu eroare. Din cate am inteles mai toti dealerii din Bucuresti au avut probleme, Radacini a bagat sub 10 dosare parca, si ma refer in totalitate, pe toti dealerii Radacini din Bucuresti. Si toti sunt convinsi ca Dacia a facut o manarie. Ford, Mazda, Renault, Opel, toti.

Edited by Cosmo13, 18 October 2017 - 08:37.


#156
Crinavio

Crinavio

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.10.2017
Si noi am dat avans ptr un wv Jetta,dar nu am prins programul rabla,aceeasi problema :sa blocat aplicatia si doar cei de la Dacia ar fi putut accesa fondurile. Ce stiti mai intra rabla si in noiembrie ?

#157
alexandru_nic

alexandru_nic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 25.07.2014
Nu-mi explic cum a putut sa mearga la Dacia si la alti dealeri nu s-a putut. Oare nu cumva este scuza care le convine cel mai mult dealerilor?

Din cate am inteles exista un site comun prin care dealerii acceseaza tichetele. Nu prea ai cum sa faci diferenta intre Dacia si restul. Sunteti siguri de faptul ca la Dacia nu au fost probleme?

Edited by alexandru_nic, 18 October 2017 - 17:09.


#158
victoryp

victoryp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 27.06.2009
Salut.Am un prieten care si-a luat Logan cu tichet.Saptamana viitoare il ridica de la de la reno bd.timisoara,Acu vreo 3 zile i-au luat rabla de acasă.El a fost la dealer acu vreo 3 saptamâni pt mașina.Nu m-ar mira sa fi fost favorizați cei de la Dacia.Sunt curios daca la Citroën au fost probleme ca parca era a lui Tăriceanu?

#159
gigiipse

gigiipse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 14.04.2006
Nu mai e importator Citroen din 2007 (doar dealer)  si acum nici macar dealer nu mai e. A fost un timp si dealer Ford. Daca nu gresesc a vandut lui Tiriac. Din 2013 Citroen e adus de Trust Motors a lui Gheorghe Dolofan.

Nu cred ca au fost manarii din astea, pe de alta parte ca sistemul e prost si a facut probleme da, asta o cred.

#160
mihail75

mihail75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 18.02.2005
pun si eu o intrebare aici, pentru ca inteleg ca in 2018 se aplica acelasi sistem ca anul trecut. Trec peste faptul ca la noi nu se poate fara birocratie, este incredibil cum in loc sa usuram lucrurile le tot complicam, in era comunicarii digitale noi tot alergam in n locuri si facem n acte!!! Acu 7 ani mi s-a parut simplu, am fost la dealer, el a facut rost de tichete (erau 3 si chiar s-a simtit), acu se pare ca e muuult mai complicat.
Faza e ca taica-meu are o Dacie de 20 de ani si e dispus sa o dea la casat! Intrebarea e: cum pot beneficia eu de tichetul rabla, ca el nu mai vrea masina! Face el actele si ma inregistrez eu in sistem, se poate? El e intr-un oras, eu in altul, cum o rezolvam? Multam.

#161
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,142
  • Înscris: 19.05.2005
Adaug si eu o nelamurire, pentru radiere (dupa ce s-a casat rabla) este nevoie de fisa de inmatriculare, ce se completeaza pe aceasta la cumparator?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate