Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Trecere de la analogic la digital?

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
buneam

buneam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 15.08.2007

View PostA-d-r-i-a-n, on 19 octombrie 2016 - 17:35, said:

Salut! Am un televizor LCD HD primit care sta degeaba prin casa, nu are dvb-c/t si nu-l pot folosi cu analogicul de la rds(vede cu purici). Vreau sa intreb daca pot comanda un decodor HD pastrand in continuare abonamentul analogic sau trebuie sa fac trecerea pe digital? Diferenta de pret am vazut ca nu e mare, deci cativa lei in plus pentru digital sau chiria pt decodor ar fi cam tot aia.

Trecerea pe tv digital implica ceva schimbare de cabluri sau trebuie doar sa ma adresez celor de la rds si se rezolva?

Uite aici http://www.elstar.ro...fcb68ef518084ab gasesti un receptor digital de cablu si nu mai trebuie sa platesti chirie pt receptorul lor.

#20
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
buneam-Daca nu are abonament digital degeaba cumpara receptor-ul recomandat de tine,oricum din cate se stie ca sa poti avea acces la anumite canale codate din reteaua digitala are nevoie de decodor oferit de rcs&rds cu altele nu functioneaza.
Si mai subliniez odata ca este gratuit primul decodor hd oferit de rcs&rds.

#21
buneam

buneam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 15.08.2007
Cu receptorul digital poate vedea toate programele digitale pe cablu rds, chiar si cele codate , chiar daca are numai abonament pentru analogic. Dar acest lucru nu se poate discuta aici deoarece incalcam regulamentul forumului si nu incurajam pirateria.

#22
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Sa nu deschid un alt topic ,intreb si eu aici . Nu sunt in Romania ,dar in Italia , aici au schimbat astia ,din analogic in digital . Acum sa ma lamuriti ,va rog frumos : analogic = ai semnal si cu o bucata de sarma : digital= ai semnal doar cu decodere digitale . Acum ,aici in italia ,au facut Tv-uri cu decodere incorporate ,si am luat si eu unul . Intrebarea mea : In Romania ,o sa pot folosi acest tv ,pe acel semnal digital ? Sau va trebui sa pun tot o antena cu '' sarme '' ......va rog sa aveti rabdare cu mn ,pt ca inteleg putin din aceste shimbari .

#23
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006
Tv cu decoder digital incorporat functioneaza in toata lumea unde e semnal compatibil.
Semnal digital si televizoare capabile sunt in foarte multe tari, nu numai Italia...

Romania e putin peste Italia la telecomunicatii ;)

Edited by alexa32, 19 October 2016 - 21:37.


#24
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016

View Postalexa32, on 19 octombrie 2016 - 21:36, said:

Tv cu decoder digital incorporat functioneaza in toata lumea unde e semnal compatibil.
Semnal digital si televizoare capabile sunt in foarte multe tari, nu numai Italia...

Romania e putin peste Italia la telecomunicatii Posted Image
Ok ,multumesc pt raspuns !

#25
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostA-d-r-i-a-n, on 19 octombrie 2016 - 17:59, said:

Am un ACCEOC


[ https://media.licdn.com/mpr/mpr/shrinknp_800_800/AAEAAQAAAAAAAAMZAAAAJDdhOGJhZmU1LWUwNGMtNGVkYS04ODI1LTlhNGY2Y2RjYzdmYQ.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sa nu mai aud de asa ceva.

#26
CristianRamirez99

CristianRamirez99

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.06.2023
Vodafone renunță la Televiziunea Analogică din ianuarie 2024

#27
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
Pentru ca pe genul lor de retea HFC resursele sunt mult mai mici decat la xGPON-ul RDS, ca sa dea upload mai mult trebuie sa faca asta.

#28
CristianRamirez99

CristianRamirez99

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.06.2023
Zvon: Se spune că Orange Communicațions se pregătește să scoată Analogicul din luna Martie. Un prieten mi-a spus ca toți clienții OC noi nu pot sa mai facă contracte doar pentru analog. Cei de la casieriile OC au spus ca toți abonații vor primi înștiințare despre acest lucru renunțarea la Analog.

#29
ovtd

ovtd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 24.10.2016
Urmeaza RDS-Digi

#30
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005

 ovtd, on 05 ianuarie 2024 - 02:17, said:

Urmeaza RDS-Digi

doamne ajuta!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate