Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Jurnal_Constructie_Cernica_2016

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
1661 replies to this topic

#667
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012

View Postvali1900, on 29 septembrie 2017 - 20:13, said:

pana acum am marit familia cu a treia pisica gasita pe santier sub unul din boilerele de 300 l.P..S. fetita incearca sa stoarca niste lapte de la un motan!!!!mamos


Pai poate sa traga ca tot nu iasa nimic....Posted Image

#668
Adrianradu

Adrianradu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 02.10.2016
A venit Craciunul mai repede...si tot nu avem Gard la Casa

Attached Files



#669
Nukem

Nukem

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 28.01.2006
Si cat a fost? Sa o folosesti din plin!

#670
Adrianradu

Adrianradu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 02.10.2016

View PostNukem, on 07 octombrie 2017 - 13:25, said:

Si cat a fost? Sa o folosesti din plin!
Multumesc...~700 lei...sunt deprimat...Ca femeile,cand nu imi iese ceva ma apuc de shoping (...imi cer scuze daca...).Nu am mai gasit o echipa sa continui cu termosisteml anul acesta...lucrurile incep sa se complice si sa se lege.Daca vreau Fatada aceea placata cu lemn...aprox. 25 mp in total...va trebui sa ma apuc sa montez eu niste suporti.Toata lumea cand vine si le spun ca trebuie placat cu polistiren de 10 intre niste capriori si cu 20 in continuare incep sa se vaite...probabil ca nu stiu decat intr-un anumit fel sa faca.Va trebui sa imi cumpar  si niste schele.Lemn nu mai cumpar sa il arunc ulterior...este pacat de el.
In alta ordine de ideii am depus Actele pentru Gaze (...sunt la poarta) citind pe Jurnalele voastre ca oricum dureaza mult....

#671
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014
Cred ca e mai ieftin sa cumperi lemn decat schela. Poti sa inchirizei schela, dar numai daca esti sigur ca termini repede. Mie acum imi pare rau ca am inchiriat grinzi doka in loc sa cumpar din lemn. Faceam schela din el il loc sa il dau inapoi :).

#672
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015
Si pe mine ma bate gandul sa cumpar schela in loc sa inchiriez (ulterior sa o vand sau sa o inchiriez). Trebuie lucreze pe la 9m oamenii, m-as incadra in 1000€ sau sunt departe?

#673
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014

View PostBylly00, on 09 octombrie 2017 - 19:20, said:

Trebuie lucreze pe la 9m oamenii, m-as incadra in 1000€ sau sunt departe?

Depinde cata vrei.

#674
manghels

manghels

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,901
  • Înscris: 27.02.2008
Eu am avut o 'susta' si am tinut o schela vreun an cred..pe casa. Imi statea pe creier deja. Terminasem si decorativa si ala nu-si mai luase schela.

Prinde bine s-o ai cat mai mult. Nu stiu ce sa zic cu cumparatul/inchiriatul. Daca ai timp sa te ocupi..poate iese ceva cash..in cativa ani de folosinta.

#675
Adrianradu

Adrianradu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 02.10.2016
Profitand de vremea de afara m-am apucat totusi sa hidoizolez Soclul ca sa pot aduce pamantul inapoi sa nu se mai inunde la ploaie.
S-a sapat,curatat cu peria de sarma,amorsa cu Mapei Plastimul data cu bidineaua si a doua mana de Mapei intinsa cu gletiera.

Attached Files


Edited by Adrianradu, 13 October 2017 - 16:37.


#676
Adrianradu

Adrianradu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 02.10.2016
...se placheaza cu XPS Grafit Gias 10 cm

Attached Files



#677
Mirel_85

Mirel_85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 07.09.2008

View PostAdrianradu, on 14 octombrie 2017 - 10:11, said:

...se placheaza cu XPS Grafit Gias 10 cm

S-au intors baietii, se apuca si de gard?

#678
Adrianradu

Adrianradu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 02.10.2016
...i-am "imprumutat" cateva zile...
Gardul il fac cand termina  cealalta Lucrare.


#679
Mirel_85

Mirel_85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 07.09.2008
Dupa gard, mai ai si alte lucrari pentru ei sau sunt antamati altundeva? As avea si eu ceva treaba pentru ei, cu voi ta, bineintales. E vorba de canalizarea exterioara si de un "bazin vidanjabil" si poate si o imprejmuire, daca tot isi intra la tine in mana cu gardul.

#680
d_dutca

d_dutca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 08.11.2016
Adriane te invidiez. Construim ambii in Pantelimon dar parca suntem din Pantelimoane din universe paralele. Din poze vad ca pamintul e destul de uscat si poate fi sapat. Astazi am incercat sa sap ceva pe linga soclu - pamintul e moale si lipicios ca dracu Posted Image
Nu-i prea generos polistiren XPS de 10 pe soclu ? Planifici sa plachezi cu polisteren pe 15 sau chear mai mult pe fatada ?

Edited by d_dutca, 14 October 2017 - 18:48.


#681
Adrianradu

Adrianradu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 02.10.2016

View PostMirel_85, on 14 octombrie 2017 - 18:38, said:

Dupa gard, mai ai si alte lucrari pentru ei sau sunt antamati altundeva? As avea si eu ceva treaba pentru ei, cu voi ta, bineintales. E vorba de canalizarea exterioara si de un "bazin vidanjabil" si poate si o imprejmuire, daca tot isi intra la tine in mana cu gardul.
...nu prea merita.Mi-au cerut nejustificat de multi bani pentru ce au avut de facut...Au indexat astia preturile...s-a scumpit benzina...dar stai...ca i-am dus cu masina mea...si am cumparat lopeti...roaba...pe banii mei...dar de cand lucreaza la oras...unde tot eu i-am dus...s-au gandit sa imi ceara pret "de oras".

View Postd_dutca, on 14 octombrie 2017 - 18:47, said:


Adriane te invidiez. Construim ambii in Pantelimon dar parca suntem din Pantelimoane din universe paralele. Din poze vad ca pamintul e destul de uscat si poate fi sapat. Astazi am incercat sa sap ceva pe linga soclu - pamintul e moale si lipicios ca dracu Posted Image
Nu-i prea generos polistiren XPS de 10 pe soclu ? Planifici sa plachezi cu polisteren pe 15 sau chear mai mult pe fatada ?
In Proiect am 20 dar probabil am sa pun 15...
Pamantul s-a comportat neasteptat de bine...in weekend cand a plouat aveam tot santul acela plin cu apa.Luni eram hotarat sa cumpar o pompa...dar apa era scursa toata.Am avut ceva emotii joi cand am sapat...pe Nord nu mi s-a uscat fundatia dar am facut rost de un "tun" de caldura...o aeroterma industriala si am rezolvat la timp.

Spor tututor...vad ca vremea tine cu noi toti!

#682
Adrianradu

Adrianradu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 02.10.2016
Asta s-o' conduce cu B-ul...?!
...daca aveti nevoie...recomandare...114 lei de la Brico...cu roata plina...eu m-am tot uitat dupa una si aceasta are cel mai bun raport pret/calitate  :)

Attached Files


Edited by Adrianradu, 16 October 2017 - 09:05.


#683
Adrianradu

Adrianradu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 02.10.2016
S-a terminat Hidroizolatia Soclului...
Am semnat astazi Contractul cu E-Distributie si s-a emis factura...22000 lei + 5900 lei compensatii la terti...pentru 190 ml...trifazat...15 kVa

Attached Files


Edited by Adrianradu, 17 October 2017 - 16:53.


#684
catalijns

catalijns

    je

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,231
  • Înscris: 14.05.2007

View PostAdrianradu, on 17 octombrie 2017 - 16:44, said:

Am semnat astazi Contractul cu E-Distributie si s-a emis factura...22000 lei + 5900 lei compensatii la terti...pentru 190 ml...trifazat...15 kVa
Adica 6k eur factura pentru "curent"?  Posted Image O mai imparti cu vreun vecin sau o platesti singur?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate