Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cat inseamna nelimitat la Telekom

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015

View PostMembruAnonim, on 09 octombrie 2016 - 00:25, said:

De asta au si scos de la activare nelimitat4life la cartele. Daca folosesti serviciile pentru uz ''normal'', suni si esti sunat, dai mesaje unde ai nevoie si cat ai nevoie nu cred ca zice nimeni nimic. Si asa e si corect. Eu am avut norocul sa aflu de promotia asta si am si acum activa optiunea, insa nu am sunat incontinuu pe un numar de Vodafone sa-mi fac trafic de net. O folosesc normal si totul e in regula.
Totusi , in caz ca se termina netul , e foarte util sa lasi telefonul sa sune si sa primesti net.

#20
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
Tata a primit Nelimitat S la 5 euro pentru că este client vechi. :lol:

#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La cartela?

#22
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,620
  • Înscris: 16.08.2010
Si eu am nelimitat la prepay Telekom. Nu cred ca am depasit vreodata 1000 minute pe luna(daca scrie: 'mai aveti nelimitat...' nu pot verifica). Vorbesc cat am nevoie.

Pe de alta parte nu sunt de acord cu aceasta tactica nesimtita de marketing. Nelimitat!!! Care de fapt e limitat la... Nesimtiti si ei. Corect ar fi sa spuna 3000 de minute sau 5000 de minute.

#23
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008

View PostMembruAnonim, on 09 octombrie 2016 - 00:31, said:

La cartela?

Da.

#24
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Si ne mai miram ca toți europenii ii scuipa pe romani...

#25
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011

View Postmicutu82, on 09 octombrie 2016 - 08:09, said:

Si ne mai miram ca toți europenii ii scuipa pe romani...

Chiar că, eu nu înțeleg ce ai cu omul, a văzut că trebuie să sune ca să primească net, bagă mare. De ce nu cer operatorii reducerea tarifului de interconectare ca să nu mai apară așa oferte? Aaa, le iasă și lor ceva din asta, am înțeles.

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
DAca nu i-ar zice nelimitat si ar zice 23 ore pe zi cred ca ar fi mai bine... E de c*c*t exprimarea asta cu nelimitat. Eu aveam acum ceva ani, cind aveam cartela cosmote, optiunea nelimitat cu specificatia in limita a 1000 minute pe zi...

#27
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Nimeni nu spune,daca ai nevoie sa consumi la greu minute & date. In schimb,nu inteleg disperarea unora de le consuma sa nu ramana operatorul cu ele.

Edited by cris_ncs, 09 October 2016 - 09:19.


#28
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --

View Post_R_A_D_U, on 09 octombrie 2016 - 08:40, said:

DAca nu i-ar zice nelimitat si ar zice 23 ore pe zi cred ca ar fi mai bine... E de c*c*t exprimarea asta cu nelimitat.
Si omului i se spune ca e liber, dar ce sa vezi, exprimare de c*c*t cu liber asta... Ca atunci cand vrei sa faci ceva ce nu e permis legal te inchide, deci nu esti liber, esti liber in limita legii... deci liberatatea e limitata si se suspenda daca incalci limitele.
Cam asa si aici, este nelimitat in limita conditiilor de bun simt Posted Image

Partea proasta e ca din cauza unara care nu isi permit cativa GB de net ajung oameni nevinovati sa sufere...

Edited by truet, 09 October 2016 - 09:53.


#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sa spuna clar cit "e voie"... Banuiesc ca daca se ajunge la vreun proces operatorii sa aiba probleme. Ia uite ce zice dex:

Quote

NELIMITÁT, -Ă, nelimitați, -te, adj. Care nu are limite sau margini; foarte mare, imens, nemăsurat.

View Posttruet, on 09 octombrie 2016 - 09:54, said:

Si omului i se spune ca e liber, dar ce sa vezi, exprimare de c*c*t cu liber asta... Ca atunci cand vrei sa faci ceva ce nu e permis legal te inchide, deci nu esti liber, esti liber in limita legii... deci liberatatea e limitata si se suspenda daca incalci limitele.
Cam asa si aici, este nelimitat in limita conditiilor de bun simt Posted Image
Aia cu libertatea e altceva, exista legi, e alta treaba...

Tot asa poti pati si cind ajungi la casierie sa platesti produsele cumparate. Pai da domne', scrie ca e painea 1 leu dar, asa de bun simt, nu poti sa dai 2 lei? Mata stii cit au muncit "neste" oameni pina sa cumperi mata aceasta paine? Au arat, semanat, tratat, recoltat macinat, framintat, copt ...eee...

In fine,daca tu asa consideri ca-i corect cu nelimitatul asta...fie!

#30
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Confirm si eu ca e suspendata convorbirea dupa o ora de vorbit continuu .Trebuie sa reapelezi din nou .

#31
Maxy21

Maxy21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 24.07.2013
********* STERS *********

Edited by Maxy21, 09 October 2016 - 10:27.


#32
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011
Stiu ca pare imposibil sa vorbesti 25 de ore in 24 de ore, dar realitatea e mult mai amuzanta decat atat. Realitatea e urmatoarea, in 24 de ore poti vorbi 60 sec -> 60 min deci 1 min-> 60 min deci 60 min ->3600 min deci 24hx 3600 =86400min.
Deci in 24 de ore se pot vorbi 3600 de ore. Pentru ca o zi are 86400 secunde si fiecare din acea secunda in apel deschis, daca se inchide apelul dupa o secunda de vorbit atunci acea secunda se va rotunji la minut.
Sigur asa face Telekom? Citez "Tarifele sunt  exprimate pe minut, iar  pentru taxare, fracţiunea de minut neîncheiat se rotunjeşte la un minut întreg."

Stiu, e chiar magarie sa faci asta, 3600 de ore intr-o zi, eu as face-o totusi, ca nu e greu. Doar de dragul de a auzi cum zice un operator mobil ca am vorbit 3600 de ore intr-o zi.
Intamplator mi s-a intamplat asta la Vodafone, fara sa realizez ca au taxarea la minut, de unde stiam ca am vre-o 250 minute ramase, m-am trezit cu cost suplimentar iar dupa lungi calcule in excel-ul de la desfasurator sa constat ca 60 de minute au fost "pierdute" din rotunjiri. Acum sunt la Digi

#33
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015

View Posttruet, on 09 octombrie 2016 - 09:54, said:

Si omului i se spune ca e liber, dar ce sa vezi, exprimare de c*c*t cu liber asta... Ca atunci cand vrei sa faci ceva ce nu e permis legal te inchide, deci nu esti liber, esti liber in limita legii... deci liberatatea e limitata si se suspenda daca incalci limitele.
Cam asa si aici, este nelimitat in limita conditiilor de bun simt Posted Image

Partea proasta e ca din cauza unara care nu isi permit cativa GB de net ajung oameni nevinovati sa sufere...
Nu neaparat vorba de ' nepermis ' , dar tu ce ai prefera ? sa mai bagi cativa euro pentru nitse net , sau sa te folosesti de abonamentul de 15 euro de la telekom , pe care oricum il platesti ?

View Postcris_ncs, on 09 octombrie 2016 - 09:15, said:

Nimeni nu spune,daca ai nevoie sa consumi la greu minute & date. In schimb,nu inteleg disperarea unora de le consuma sa nu ramana operatorul cu ele.
Asta e de a dreptul idiotenie :)))))

View Postmofone, on 09 octombrie 2016 - 11:01, said:

Stiu ca pare imposibil sa vorbesti 25 de ore in 24 de ore, dar realitatea e mult mai amuzanta decat atat. Realitatea e urmatoarea, in 24 de ore poti vorbi 60 sec -> 60 min deci 1 min-> 60 min deci 60 min ->3600 min deci 24hx 3600 =86400min.
Deci in 24 de ore se pot vorbi 3600 de ore. Pentru ca o zi are 86400 secunde si fiecare din acea secunda in apel deschis, daca se inchide apelul dupa o secunda de vorbit atunci acea secunda se va rotunji la minut.
Sigur asa face Telekom? Citez "Tarifele sunt  exprimate pe minut, iar  pentru taxare, fracţiunea de minut neîncheiat se rotunjeşte la un minut întreg."

Stiu, e chiar magarie sa faci asta, 3600 de ore intr-o zi, eu as face-o totusi, ca nu e greu. Doar de dragul de a auzi cum zice un operator mobil ca am vorbit 3600 de ore intr-o zi.
Intamplator mi s-a intamplat asta la Vodafone, fara sa realizez ca au taxarea la minut, de unde stiam ca am vre-o 250 minute ramase, m-am trezit cu cost suplimentar iar dupa lungi calcule in excel-ul de la desfasurator sa constat ca 60 de minute au fost "pierdute" din rotunjiri. Acum sunt la Digi
Sau mai simplu faci conerinta cu 10 dispozitive ( cred ca asta e numarul maxim ) , si in 24 de ore TEORETIC ai consumat 240 de ore , teoretic , deoarece fie daca depasesti limita de 24 de ore pe zi , fie daca nu ai raportul ala 1:3 , se va inchide abonamentul sau cartela

#34
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Se poate face conferinta cu maxim 5 numere simultan. Si vezi ca in unele contracte e posibil sa se taxeze separat apelurile din conferinta, chiar daca ai nelimitat.

#35
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015

View PostLunaCrystal, on 09 octombrie 2016 - 12:37, said:

Se poate face conferinta cu maxim 5 numere simultan. Si vezi ca in unele contracte e posibil sa se taxeze separat apelurile din conferinta, chiar daca ai nelimitat.
La telekom nu a fost cazul , am facut doar de 2 ori cu cateva numere si nu mai mult de 20 de minute , nu a venit nimic in plus

#36
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Acu 3-4 ani romanului ii ajungeau 500 de minute. Acum, acelasi roman umbla cu dex-ul dupa el sa defineasca "nelimitatul' si nu seincadeeaza in 3000-5000 de minute. Vorbaret a devenit romanul...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate