Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Cat inseamna nelimitat la Telekom

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015
Stiu ca a fost problema unui cetatean ca a vorbit 25 de ore intr o zi si i s au suspendat serviciile , cat inseamna nelimitat , si cat pot sa vorbesc pana sa se suspende serviciile ?
Am un abonament de telekom , si o cartela de vodafone , care ma intereseaza in mod special.
Pentru fiecare minut primit de cartela de vodafone de la telekom primesc 5mb , un calcul sumar, intr o noapte am scos 3 giga , in 3 nopti si putin am scos limita de 10 giga impusa de vodafone
Cat pot consuma din abonamentul de telekom , pana sa ma ameninte cu suspendarea serviciilor ?

Edited by Alex522, 08 October 2016 - 22:22.


#2
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
cum a reusit sa vorbeasca 25 de ore intr-o zi? parca ziua are 24 de ore...

#3
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Ba, de unde tot iesiti frate?

#4
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015

View Postaeon, on 08 octombrie 2016 - 22:24, said:

cum a reusit sa vorbeasca 25 de ore intr-o zi? parca ziua are 24 de ore...
Daca stau 24 de ore in telefon cu tine , se acumuleaza 24 de ore , daca stau 24 de ore in telefon cu tine si cu prietenul in conferinta acumulez 48 de ore :)

View PostSuper Chief, on 08 octombrie 2016 - 22:25, said:

Ba, de unde tot iesiti frate?
Eu din telekom am iesit :))))

#5
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Terminati cu prostiile astea.
Astea sunt abuzuri care fac operatorii sa bage retraga ofertele bune.
Vrei net, incarca si vei avea suficient.

Numai la furaciuni se gandesc unii. :ciocan:

#6
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015

View Postalexa32, on 08 octombrie 2016 - 22:42, said:

Terminati cu prostiile astea.
Astea sunt abuzuri care fac operatorii sa bage retraga ofertele bune.
Vrei net, incarca si vei avea suficient.

Numai la furaciuni se gandesc unii. Posted Image
Sa retraga toate ofertele , nu mi pasa sincer , am vreo 15 giga cu 6 euro pe luna la vodafone , si mai fur 10 cu mare placere prejudiciind telekkt ul :))

#7
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Telekom poate sa-ti blocheze cartela si sa-ti ceara daune.
Sa te vad cum vii in proces...cu parintii de mana ;)
Ai citit TCG-u de la cartela?

Edited by alexa32, 08 October 2016 - 22:57.


#8
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015

View Postalexa32, on 08 octombrie 2016 - 22:56, said:

Telekom poate sa-ti blocheze cartela si sa-ti ceara daune.
Sa te vad cum vii in proces...cu parintii de mana Posted Image
Ai citit TCG-u de la cartela?
Buna gluma , n o mai face. In cazul prejudicierii companiei se specifica clar ca se opreste furnizarea serviciilor , nu te cheama nimeni la proces ca ai consumat prea mult din nelimitat

#9
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
La abonament e 1:3000, parcă.
Stai mă uit în contract

#10
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015

View PostKyKyKyKy, on 08 octombrie 2016 - 23:02, said:

La abonament e 1:3000, parcă.
Stai mă uit în contract
Am sunat acum si la telekom , mi au zis ca daca nu depasesc 24 de ore pe zi nu e nici o problema , chiar daca nu primesc niciun apel , dar ultimii 2 ani de contract m au invatat ca nu prea ar fi ok sa ii cred pe cuvant .

#11
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008

View PostKyKyKyKy, on 20 iulie 2016 - 22:43, said:

10.
VI) În cazul Serviciilor care includ beneficii nelimitate (apeluri și/sau mesaje scrise) se consideră utilizare abuzivă și identificarea unui profil de trafic al Utilizatorului discrepant, luându-se în cosiderare, printre altele, apelurile în Rețea sau în afara rețelei, respectiv apelurile primite și cele inițiate, într-o perioadă scurtă de timp. Se fa considera, cu caracter exemplificativ dar nelimitat la, drept utilizare abuzivă a Serviciilor de către Abonat dacă traficul cumulat de voce/SMS în Rețea sau către alte rețele, naționale sau internaționale, depășește 5.000 de minute/SMS-uri pe lună, cu un raport de minim 3 la 1 pentru că traficul de voce/SMS efectuat față de traficul de voce/SMS primit pe lună.
Dacă identifică o activitate frauduloasă/abuzivă, Telekom România are dreptul:
a)să suspende Pachetul de Servicii sau să rezilieze Contractul de plin drept fără intervenția instanței sau altei formalități;
b)să refuze furnizarea unui nou Pachet de Servicii/s-o condiționeze de depunerea unui garanții;
c)să retragă Clientului orice beneficii; și sau
d)să ia măsurile din politica de Internet Telekom România.

Ce am îngroșat nu am înțeles.

Așa arăta la mine partea aia.

#12
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,593
  • Înscris: 07.02.2003

View PostAlex522, on 08 octombrie 2016 - 22:19, said:

Stiu ca a fost problema unui cetatean ca a vorbit 25 de ore intr o zi si i s au suspendat serviciile , cat inseamna nelimitat ,
Nu exista nelimitat, exista doar bun simt.

#13
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Hai andrei,bun simt la oameni de genul asta ....
Ma intreb ce naiba poti vorbi atatea ore,poate doar o placere sadica de a face cat mai multa paguba.  Posted Image

#14
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015

View Postandreic, on 08 octombrie 2016 - 23:43, said:

Nu exista nelimitat, exista doar bun simt.

View Postcris_ncs, on 08 octombrie 2016 - 23:51, said:

Hai andrei,bun simt la oameni de genul asta ....
Ma intreb ce naiba poti vorbi atatea ore,poate doar o placere sadica de a face cat mai multa paguba.  Posted Image
Nu e placere ca fac paguba , e placere ca fac net , cat despre bun simt , daca platesc pentru nelimitat , ma astept sa fac confrinta cu 10 telefoane ( am incercat , asta parca e numarul maxim ) NELIMITAT .

Later edit : Am citit pe undeva ca dupa o ora se opreste automat apelul , ramane chestia cu vorbesti net primesi doar pentru cazuri disperate cand consum cei 15 - 20 de giga de pe cartela :))

#15
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013

View Postcris_ncs, on 08 octombrie 2016 - 23:51, said:

Hai andrei,bun simt la oameni de genul asta ....
Ma intreb ce naiba poti vorbi atatea ore,poate doar o placere sadica de a face cat mai multa paguba.  Posted Image

Ce paguba sa faca ? Ca doar nu dau net la galeata.


Asta era la moda acum 6-7 ani. Era tot asa oferta la orange (daca vorbeai in alta retea) primeai 1 euro la nu stiu cate ore. Faceai la bani oho. Posted Image Posted Image

#16
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Iti spun din proprie experienta pe prepay ca daca depasesti aprox 6 ore pe zi suspenda cartela.
Am activat acum o luna un prepay si timp de aproape o saptamana s-a vorbit cu orele iar in ultimele 2 zile s-a vorbit peste 6 ore... si au suspendat cartela...
In acele ultime zile cu vreo 3 numere s-a vorbit peste o ora/numar si cu vreo 5 numere sub o ora/numar.
Si numerele apelate erau din toate cele 3 retele mari din Romania.
Iti spun estimativ din amintiri, chiar verificasem counterul cand am vazut ca a murit cartela Posted Image

Edited by truet, 09 October 2016 - 00:19.


#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De asta au si scos de la activare nelimitat4life la cartele. Daca folosesti serviciile pentru uz ''normal'', suni si esti sunat, dai mesaje unde ai nevoie si cat ai nevoie nu cred ca zice nimeni nimic. Si asa e si corect. Eu am avut norocul sa aflu de promotia asta si am si acum activa optiunea, insa nu am sunat incontinuu pe un numar de Vodafone sa-mi fac trafic de net. O folosesc normal si totul e in regula.

Edited by MembruAnonim, 09 October 2016 - 00:27.


#18
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007

View PostAlex522, on 09 octombrie 2016 - 00:06, said:

Nu e placere ca fac paguba , e placere ca fac net , cat despre bun simt , daca platesc pentru nelimitat , ma astept sa fac confrinta cu 10 telefoane ( am incercat , asta parca e numarul maxim ) NELIMITAT .

Later edit : Am citit pe undeva ca dupa o ora se opreste automat apelul , ramane chestia cu vorbesti net primesi doar pentru cazuri disperate cand consum cei 15 - 20 de giga de pe cartela Posted Image)

Da,da nelimitat,imi aduc aminte de un distrus din Ro,care ma suna  sa consume minutele,ca nu se reportau. Evident il lasam cu ochii in soare si inchideam.

View PostWindyZ, on 09 octombrie 2016 - 00:09, said:


Ce paguba sa faca ? Ca doar nu dau net la galeata.


Asta era la moda acum 6-7 ani. Era tot asa oferta la orange (daca vorbeai in alta retea) primeai 1 euro la nu stiu cate ore. Faceai la bani oho. Posted Image Posted Image

Bani faci de pe un numar de bussines,asta tine tot de ce spunea Andrei

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate