Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri
 Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...

Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...
 Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...

Smart Switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.
 Smecher de talie grea

PH apa plata

Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix
 

Srl-d deschis in alt oras...

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5 răspunsuri în acest subiect

#1
baietzelu

baietzelu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 310
  • Înscris: 21.05.2008
Salut,am cautat cateva pagini in urma ,chiar si cu search dar nu am gasit nimic ca sa-mi raspunda la nelamurire.

M-am angajat la o firma in alt oras,mi-au facut SRL-D tot acolo.

Eu am demisionat dar stau in alt oras(250km) ,totodata vreau sa dizolv-radiez srl-d . Este necesar sa ma prezint la registrul comertului in orasul unde s-a deschis srl-d? Pot trimite prin posta actele de dizolvare-radiere? O indrumare?

Va multumesc.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
Firma se face și se desface la Registrul comerțului care e în capitala de județ. Închiderea firmei este mult mai complicată decât deschiderea ei. Caută o firmă de insolvență care se ocupă și cu radieri voluntare și vezi cât te costă. Sau poți alege varianta mai puțin legală și lungă cu închiderea ca urmare a nedepunerii bilanțului.

#3
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.425
  • Înscris: 15.01.2008
well, nasol....Aia care te-au pus sa faci SRL ca sa nu plateasca ei taxe de angajat nu ti-au spus si ce batai de cap si cheltuieli o sa ai, nu?

#4
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 11.660
  • Înscris: 30.10.2009
http://www.onrc.ro/i...e-de-lichidator

#5
baietzelu

baietzelu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 310
  • Înscris: 21.05.2008
@gabi
Asa de tragic pare raspunsul tau incat cei care o sa fie in aceeasi situatie ca mine o sa fie foarte speriati.


@michidoo
Da asa e,sa nu plateasca ei.

@althea am gasit si eu pagina dar nu raspunde la intrebarea mea

Daca trebuie sa ma prezint la registrul comertului in orasul in care e deschisa firma sau o pot inchide si din orasul meu.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
Chiar e tragic și cei ca tine au de ce să-și facă griji. Înființarea/administrarea/radierea unei firme sunt proceduri destul de complicate și când vezi că există dificultăți de înțelegere despre faptul că Registrul comerțului este o instituție care are sediul exclusiv în orașul reședință de județ și că indiferent de unde ești tu și unde a funcționat firma tot la reședința de județ trebuie să ajungă actele de radiere, automat te duci cu gândul la posibila șerpărie din contabilitate.
Spor la găsit lichidator.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate