Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Suport Windows XP

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Antivirus pe sistemul ala e doar pentru masochisti. Firefox si un user care nu deschide orice attachment si nu da download/instal/yes/yes pe fiecare popup de pe site si n-ai nici o treaba - o spun din experienta cu multi useri pe XP, majoritatea cu o instalare mai veche de 10 ani.

#20
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
MSE-ul e ok. AI sa razi dar mi-a tipat pe sisteme de fiecare data cand un cryptolocker a inceput sa-si faca de cap, chiar daca nu il detecta ca virus, tipa ca e activitate suspecta.
SI nu papa multe resurse.

#21
mfmig200

mfmig200

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,632
  • Înscris: 07.07.2008
Se poate trai cu XP-ul si 1G de DDR - mai merge si BitDefender-ul ca antivirus si poti sa ii dai scanari din cand in cand sau cand intrii pe site-uri suspecte nu sa il tii activ tot timpul.
Totusi de ce nu mai ia macar o placuta de 512 / 1 G DDR? Initiator nu ne-ai spus toata configuratia PC-ului.

Edited by marius_fenchea, 07 October 2016 - 12:54.


#22
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Nu, nu mai merge Bitdefenderul pe 1 Gb, nici pe 2 Gb sau chiar 3 Gb
Se poate instala si functioneaza, dar nu mai poti face nimic pe calculatorul ala. Acu nu stiu de versiuena 2017 dar 2015 si 2016 au aceeasi problema - ingreuneaza serios sistemul. Chiar si dezactivat - desi atunci degeaba il ai.

MSE-ul versiunea de care am pomenit e perfecta. Malwarebytes merge si el - ptr scanat ocazional.
Ce ar mai merge - Comodo Firewall Free e ok, probabil functioneaza si Antivirusul lor Free.

#23
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007

View Postf300, on 05 octombrie 2016 - 21:38, said:

Antivirus pe sistemul ala e doar pentru masochisti. Firefox si un user care nu deschide orice attachment

View Posteiffel, on 07 octombrie 2016 - 14:32, said:

Nu, nu mai merge Bitdefenderul pe 1 Gb, nici pe 2 Gb sau chiar 3 Gb
MSE-ul versiunea de care am pomenit e perfecta. Malwarebytes merge si el - ptr scanat ocazional.
Ce ar mai merge - Comodo Firewall Free e ok, probabil functioneaza si Antivirusul lor Free.
xp-ul in curand va fi mort si pt. firefox https://windowsinsid...s-xp-sau-vista/

iar ca antivirus recomand Panda Cloud

Quote

Windows XP (32-bit) SP3 or later
Processor: Pentium 300 MHz or faster
RAM: 256 MB
Hard Disk: 240 MB free space

Edited by STARTREK1, 07 October 2016 - 14:49.


#24
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Poate folosi versiunea 49 (Chrome)...cat o mai merge...posibil sa mearga Chromium,...nu am mai testat.

#25
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostSTARTREK1, on 07 octombrie 2016 - 14:49, said:

xp-ul in curand va fi mort si pt. Firefox https://windowsinsid...s-xp-sau-vista/

Bun de stiut [firefox+XP chiar acum, din intimplare!].

Oricum pina la mijlocul lu' 2018 cel putin (nu inteleg daca dupa aia e suport pe ESR sau atunci se termina), oricum mai e ceva timp.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate