Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Telekom România I.P.TV / DVB-C!

- - - - -
  • Please log in to reply
287 replies to this topic

#19
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Hai ca se poate, mulțumesc pentru înțelegere și ajutor .

#20
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Ar trebui sa fie invers, ei sa-ti multumeasca ca exista cineva caruia ii pasa. Posted Image

#21
valy277

valy277

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 04.01.2013
Eu aș dori introducerea canalelor Dolce Sport 3 și 4 în format Hd și marirea bitrate-ului la toate posturile tv mai ales la cele sd care se văd ca dracu!

#22
diadu

diadu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 23.07.2015
Mai multe canale de stiri in engleza: BBC World News, Euronews, CNBC, FOX News US, Sky News UK, CBS News US

#23
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,357
  • Înscris: 19.01.2015
Avem majoritatea posturilor de stiri Europene mai ales in HD. Avem in HD BBC W. News HD si CNN HD. Ar mai lipsi FOX News, Sky News si CBS News care-s al naibii de scumpe pentru retransmiterea in Europa, mai ales dupa intrarea UK-ului in Brexit :(.

#24
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

View Postdiadu, on 26 septembrie 2016 - 19:16, said:

Mai multe canale de stiri in engleza: BBC World News, Euronews, CNBC, FOX News US, Sky News UK, CBS News US
FOX News si CBS News? Sigur glumești.

#25
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005

View Postqueron, on 26 septembrie 2016 - 17:02, said:

Chiar daca nu sunt abonat si s-ar putea sa devin la sfarsitul anului viitor :
  • Marirea bitrate-ului cel putin pe DVB-C la un bitrate original. La Ines si UPC - TVR HD are 17-18 mbps, la Telekom maxim 7,9/8 mbps.

  • Mentinerea pistelor audio. Exista multe posturi care nu au toate pistele audio.

  • Reducerea taxei pentru decodorul HD la DVB-C la un pret de 5 lei, pretul de 11 lei e enorm si ar trebui sa se mentina doar pentru IPTV.

  • Sustinerea HD-ului autohton. Introducerea posturilor Sport.ro HD, Taraf HD, Etno HD, Rock TV HD, Magic TV HD, Kiss TV HD.

  • Digi 24 sa devina un post de stiri, pe o pozitie in categoria posturilor de stiri, iar daca nu se percep costuri, introducerea versiunii HD.

  • Cel mai sensibil lucru pentru majoritatea abonatiilor Telekom: lipsa posturilor AMC. Introducerea lor : AMC, Filmcafe, CBS Reality, Extreme Sports, Minimax, Megamax.

  • Completarea pachetului MTV cu MTV Hits si Dance, doar daca costurile nu sunt semnificative.

  • Introducerea postului Trace Sport Stars HD pe IPTV si DVB-C si introducerea peste tot a posturilor Trace Urban HD si Trace Tropical HD.

  • Lasarea unui numar minim de 50-60 de posturi la liber, si inca 15 HD.

  • Formarea cu ajutorul punctului 9 la un pachet "Economic" care costa 25 de lei televiziunea + 25 de lei internetul (de 200 mbps), fara decodor inclus, pentru decodor sa se plateasca inca 5 lei in plus. Asta ar da in cap RCS-ului.
Cam atat imi vine in minte, cel mai important punct e punctul 1, cred ca am cuprins majoritatea dorintelor celor de la Telekom din cate am citit eu, punctul 1 si 6 sunt cele mai arzatoare.



Tu nici macar nu esti abonat. Nici nu inteleg de ce ai atatea pretentii. Nu pot sa inteleg cum poti sa-ti dai cu parerea despre un serviciu pe care nu-l ai

#26
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,357
  • Înscris: 19.01.2015
El ii Upecist ca si noi :)).

#27
diadu

diadu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 23.07.2015

View PostKalman2007, on 26 septembrie 2016 - 19:36, said:

FOX News si CBS News? Sigur glumești.

Da, la UPC ar putea fi in loc de Russia Today si Россия 24. Posted Image

Edited by diadu, 26 September 2016 - 20:05.


#28
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Știi bine că nu e posibil. Sunt posturi din SUA care nu sunt retransmise în Europa. Nici măcar CNN nu ai versiunea US.
Canale din astea SF degeaba cereți.
Dacă dispui de o antenă atunci ai peste 30 de posturi de stiri și asta numai pe Astra. În rest găsești și pe altele. Pe cablu sigur nu o să le vezi pe toate.

Edited by Kalman2007, 26 September 2016 - 20:10.


#29
diadu

diadu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 23.07.2015
SF ar fi fost sa ceri HBO in pachetul de baza, nu CBS News sau Sky News care oricum sunt free pe Internet.
Hai sa nu mai fim asa frustrati pentru ca nimic nu se poate. Posted Image

Edited by diadu, 26 September 2016 - 20:23.


#30
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Ce contează dacă sunt gratuite pe net? Hai că vorbești total pe lângă. Ori postezi la batjocură ori te prefaci. Bine că nu zici de stream-uri pirat :lol: Oricum nu ai priceput că unele nu pot fi retransmise în EUROPA așa că TELEKOM ROMÂNIA SIGUR NU E EXCEPȚIE.
Înainte să mai umpli topicul informează-te puțin că te faci de râs. Eu zic ceva concret iar tu mă contrazici aiurea. Nu vrei și ABC News cumva? :)
Sky News e posibil dar în rest 100% nu.

Edited by Kalman2007, 26 September 2016 - 20:45.


#31
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005
Eu imi doresc un update la softul de la cardul ci+. Cred ca are functia update pe automat si nu o pot scoate pentru ca imi cauta update-uri de cateva ori pe zi. Super enervant!!!

Edited by blondevil, 26 September 2016 - 20:50.


#32
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Astea sunt cerințe normale plus ce a postat queron. :D

#33
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Россия 24 nu mai e de ceva timp la U.P.C..

C.B.S. News este divizia de ştiri al C.B.S.-ului, nu un canal separat.

FOX News însă este retransmis în Europa, nu ştiu dacă în varianta originală sau una internaţională / europeană; În Portugalia este de exemplu.

Edited by alfa_alfa, 26 September 2016 - 21:12.


#34
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
https://www.tvchanne...channels_on_MEO
International feed.

#35
decebal22

decebal22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 27.01.2016
Dic_star daca poti transmite la tehnic chestia cu bitrate-ul macar de 12mbs per canal hd in prima faza.Cred ca atat poate sa duca banda si la abonatii pe vdsl cu 2 receivere hd ,insumat ar fi 24mbs .

Edited by decebal22, 26 September 2016 - 21:29.


#36
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,059
  • Înscris: 20.06.2009

View Posta_d_y, on 26 septembrie 2016 - 19:42, said:

Tu nici macar nu esti abonat. Nici nu inteleg de ce ai atatea pretentii. Nu pot sa inteleg cum poti sa-ti dai cu parerea despre un serviciu pe care nu-l ai
Adi, știi, într-un fel ai dreptate, dar pe de cealaltă parte poți privi un pic mai departe...
În primul rînd, ce a spus el acolo nu sînt păreri despre un serviciu, ci mai degrabă dorințe pe care le-ar avea dacă ar fi abonat la acel serviciu! În al doilea rînd, cel puțin la modul teoretic, cu cît se întărește concurența (prin oferirea unor servicii de calitate), cu atît cresc șansele ca operatorul tău actual să-și îmbunătățească și el serviciile...Posted Image

On-topic: și eu susțin Dolcesport 3 și 4 în HD, dar nu numai pe DVB-C și IPTV, ci și pe DTH...! Adică na, în lumina celor scrise mai sus, cred că nimeni nu poate zice NU la o combinație Digisport 1/2/3/4 HD + Dolcesport 1/2/3/4 HD...Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate