Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Telekom România I.P.TV / DVB-C!

- - - - -
  • Please log in to reply
287 replies to this topic

#37
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,824
  • Înscris: 07.07.2009

View Postdiadu, on 26 septembrie 2016 - 22:03, said:



Esti offtopic si iti bati joc de acest subiect. Calmeaza-te din postat aberatii, ai vreo 4~5 mesaje offtopic pe acest subiect.
E exact invers. Tu ceri niște posturi care știi bine că nu pot fi retransmise! Ia o pauză :)

#38
marse212

marse212

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 14.02.2007
fox news e in grila movistar in spania... este si in uk la sky cu nea murdoch

Edited by marse212, 26 September 2016 - 22:15.


#39
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,824
  • Înscris: 07.07.2009

View Postmarse212, on 26 septembrie 2016 - 22:14, said:

fox news e in grila movistar in spania... este si in uk la sky cu nea murdoch
Desigur, variante internaționale :) Tot așa există și FOX Sports.

#40
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
Sustin introducerea (SUPLIMENTAR, fata excludere de alte canale in afara versiunilor SD ale canalelor HD) a posturilor MTV Hits, MTV Dance, Film Cafe, Minimax, Megamax, AMC, DoQ cu subtitrare in romana si audio in engleza, ROCK TV si Magic TV... Canale nemtesti: PRO7, SAT 1. RTL, RTL 2. TOATE canalele DOLCE SPORT in HD. Plus toate celelalte imbunatatiri enumerate de colegii de forum.

Edited by costiMembruAnonimita79, 26 September 2016 - 22:20.


#41
marse212

marse212

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 14.02.2007
eu sunt multumit de varianta internationala de la fox news.. ma uit pe acolo la trump show, fox and friends e kam tot ce trebe de pe fox news

#42
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009

View Postcosti_ionita79, on 26 septembrie 2016 - 22:18, said:

TOATE canalele DOLCE SPORT in HD.
Prin "TOATE" ma refer la DS1,2,3,4,5 si 6.

#43
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016

View Postcosti_ionita79, on 26 septembrie 2016 - 22:31, said:

Prin "TOATE" ma refer la DS1,2,3,4,5 si 6.

Vad ca multi inca nu ati inteles ca DS 5 si 6 sunt doar pentru alte firme si ca dau ce dau cele 4 DS-uri, numai ca dau competiții neinteresante.

E ca si cum ai avea Pro TV si ai cere Pro TV International.

#44
diadu

diadu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 23.07.2015

View Postalfa_alfa, on 26 septembrie 2016 - 21:12, said:

C.B.S. News este divizia de ştiri al C.B.S.-ului, nu un canal separat.
FOX News însă este retransmis în Europa, nu ştiu dacă în varianta originală sau una internaţională / europeană; În Portugalia este de exemplu.

Ai dreptate: Portugalia, eu stiam ca FOX News era la un moment dat retransmis in UK, vad ca un coleg confirma ca e si in Spania.
Da, probabil CBS News e doar un fel ProTV News. Oricum cbsnews.com/live nu e site pirat cum incearca sa ne spuna offtopic un user mai sus.

#45
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009

View Postqueron, on 26 septembrie 2016 - 22:36, said:


Vad ca multi inca nu ati inteles ca DS 5 si 6 sunt doar pentru alte firme si ca dau ce dau cele 4 DS-uri, numai ca dau competiții neinteresante.

E ca si cum ai avea Pro TV si ai cere Pro TV International.

Cu scuzele de rigoare, imi permit sa te contrazic. Dolce Sport 5 si 6 sunt transmise si in reteaua Telekom. Insa, doar in sistemul analogic. De ce le-as vrea si in grila digitala?!? Ca sa nu comut intre digital si analogic daca vreau sa le urmaresc. De multe ori am prins emisie diferita, mai ales intre Dolce Sport 2 si Dolce Sport 6. De acord ca difuzeaza acelasi continut ca si celelalte canale Dolce Sport, dar sunt difuzari comparabil cu difuzarile canalelor HBO. :)

#46
eddiesor

eddiesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 24.10.2004
am văzut că mulți solicită posturi străine. dacă vor apărea, ar fi bine să fie introduse și unele franțuzești (M6, France2, France3).

#47
decebal22

decebal22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 27.01.2016
De ce ai vrea dolce 5 si 6 cand aceste posturi sunt retransmisii de pe dolce 1si 2.Am explicat pe alt topic ca aceste doua canale sunt pentru firme de cablu care doresc sa transmita dolce sport.Reluari sunt destule pe doce sport 3 si 4.In privinta posturilor noi care vrem introduse trebuie sa ne axam pe 2sau3 care le credem ca sunt neaparat necesare nu sa facem o lista cat un cearceaf ca nu o sa primim in veci atatea posturi tv .

Edited by decebal22, 27 September 2016 - 06:09.


#48
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009

View Postdecebal22, on 27 septembrie 2016 - 06:03, said:

De ce ai vrea dolce 5 si 6 cand aceste posturi sunt retransmisii de pe dolce 1si 2.Am explicat pe alt topic ca aceste doua canale sunt pentru firme de cablu care doresc sa transmita dolce sport.Reluari sunt destule pe doce sport 3 si 4.In privinta posturilor noi care vrem introduse trebuie sa ne axam pe 2sau3 care le credem ca sunt neaparat necesare nu sa facem o lista cat un cearceaf ca nu o sa primim in veci atatea posturi tv .


View Postcosti_ionita79, on 26 septembrie 2016 - 22:50, said:

Cu scuzele de rigoare, imi permit sa te contrazic. Dolce Sport 5 si 6 sunt transmise si in reteaua Telekom. Insa, doar in sistemul analogic. De ce le-as vrea si in grila digitala?!? Ca sa nu comut intre digital si analogic daca vreau sa le urmaresc. De multe ori am prins emisie diferita, mai ales intre Dolce Sport 2 si Dolce Sport 6. De acord ca difuzeaza acelasi continut ca si celelalte canale Dolce Sport, dar sunt difuzari comparabil cu difuzarile canalelor HBO. Posted Image

Edited by costiMembruAnonimita79, 27 September 2016 - 06:14.


#49
decebal22

decebal22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 27.01.2016
Avem fibra optica de 500mbs sau1gbs ,iptv sau dvb-c si noi stam sa ne uitam pe analogic?Aici e regres ,cred ca toti tindem spre progres

Edited by decebal22, 27 September 2016 - 06:18.


#50
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Scoateti prostia aia de Bollywood cu telenovele indiene si bagati niste posturi ca lumea - italiene (RAI), germane (ZDF), franceze,
Si TV1000 e slabut. Are vreo 5 filme mari si late pe care le ruleaza "in bucla infinita" de 4x pe saptamana.

Edited by rosix, 27 September 2016 - 06:47.


#51
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,016
  • Înscris: 20.06.2005
Reiterez, pt HD bitrate-ul sa fie mai ridicat. Calitatea e prea scazuta. Aveti banda folositi-o. E pacat sa lasati asa.

#52
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
1. Atât timp cât T Germania a fost și este în continuare promotorul nr 1 al Netflix în Europa, aplicație dedicată Netflix pe STB IPTV, cu plata direct pe factura T.

2. Aplicație dedicată HBO GO, tot pe STB IPTV.

3. DS3/4 HD.

4. NHL.

5. Legat doar de T, nu de televiziune, uniți naibii o dată Telekom Romania Communications cu Telekom Romania Mobile Communications, că am 6 coduri de abonat la voi și mă dispera faza asta.

#53
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Bun, o sa le impachetez frumos in doua e-mail.uri , tehnic si comercial .

Cine are timp  sa imi faca un rezumat , ii multumesc .

#54
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Exact!  Foarte buna ideea lui @chris_t

De ce nu integrati Netflix in variana pay-per-view atat in IPTV cat si in Telekom Web Tv? Sunt mii de oameni care ar plati sa vada serialele alea, chiar cu subtitrare in engleza dar in HD si la timpul la care sunt difuzate in America, ca in lumea civilizata.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate